Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fratilor nu mai inteleg nimik trebuia sa achit 7500 euro avans in data de 8 mai 2006.52 ron apoi azi restul de 7000 adica 31349.05 media cumulat euro e 4.447 ron suma totala 9200 euro minus rabla 1500 euro minus ceva reducere 200 euro
    Last edited by Nytro; 27 May 2014, 21:05.

    Comment


    • concret si la subiect

      eu trebuia sa fac plata saptamana trecuta dar nu mi-a aparut inca "avizul de plata banca", ieri la ora 13.00 am fost sunat de persona de la dacia care se ocupa de dosar,(vezi ca este cel mai scazut curs din ultima luna .....ok, atunci vin dupa aviz ,nu veni azi te astetept maine...atunci intra noul curs.)

      azi am fost si am primit avizu....pe data de 12.05 eu af fi trebuit sa achit o diferenta de 48.380 ron (4.5021 curs dacia)
      iar azi am achitat 47558.59 ( 4.4300 curs dacia)

      la aceste 2 sume se adauga avansul de 5% respectiv 2900 ron

      total valoare masina pe data de 12.05

      51.280.00 ron - - - - 11.390 E

      total valoare masina azi 27.05

      50.458.59 ron - - - - 11.390 E
      Last edited by bobbyred; 27 May 2014, 21:09.
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • Originally posted by Nytro View Post
        Fratilor nu mai inteleg nimik trebuia sa achit 7500 euro avans in data de 8 mai 2006.52 ron apoi azi restul de 7000 adica 31349.05 media cumulat euro e 4.447 ron suma totala 9200 euro minus rabla 1500 euro minus ceva reducere 200 euro
        Nytro ai accidentat mortal limba romana! ce masina iti iei de dai 7500 avans??
        Keep walking...

        Comment


        • Scuze am uitat si un punct.
          Pune te rog de la tine punct dupa 7500 si reia de acolo

          Comment


          • Mai pe intelesul tuturor, omul a avut de plata 7500 de iepuroi. In data de 8.05.2014 a dat avand 500 iar in 27.05.2014 a dat inca 7000. Capisci?
            Stiu ca a transat limba romana, dar daca ne punem si noi minte la contributie putin, ajungem departe

            Comment


            • Astazi am platit si eu avans 5% pentru Noul Logan MCV Laureat 0.9 si termenul de livrare pe bonul de comanda este 08.08.2014 :-(

              Ieri cand am facut configuratia surpiza: nu exista nici un MCV in toata tara, la nici un dealer. Si cand spun nici unul ma refer la orice model, culoare, dotari.... nimic. Deci speranta este ca uzina sa se miste MULT mai repede decat am primit estimarea.

              Comment


              • Originally posted by dangun03 View Post
                Ieri cand am facut configuratia surpiza: nu exista nici un MCV in toata tara, la nici un dealer.
                Se pare că sunt cele mai căutate.

                Comment


                • Sau nu se cauta deloc si nici un dealer nu le tine pe stoc. Din cate am inteles sunt mai solicitate la export decat la noi. De... chestie de gusturi probabil.

                  Comment


                  • sa o stapanesti sanatos !

                    exact cum a spus si "Ampt" sunt cautate ( la export ),asa am primit si eu informatia de la dealer


                    ce termen de livrare ai primit ?
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Dane, daca nu ar fi pe stoc pentru ca nu sunt cautate, dealerul le-ar aduce in maxim o saptamana.

                      Comment


                      • corect....
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • la varianta acces termen de livrare 2 saptamani...iar la alte variante de echipare 2 luni?!
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Accesul il cauta mai mult firmele, de-asta e termenul de livrare asa mic.

                            Comment


                            • eu am vazut mai mult acces la persoane private si ambiance/laureate la firme! si pe la dealeri spun ca accesu` e cel mai vandut model!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Gata azi am dus akasa o Laureatte 1.2 culoare gris-platine nr rosii si asigurare tot pe o luna.
                                Amu ase fain imi zambeste cand ma uit pe geam de la balcon...mai ales ca doar eu stiu cat o tras ca sa o cumpar

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google