Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dangun03 View Post
    Astazi a intrat si MCV-ul meu Laureate 0.9 in productie. Comanda si avans platit pe 28.05.2014, data estimata de livarare la dealer 08.08.2014. Deci se pare ca pana la urma o sa ajunga saptamana viitoare, deci cam cu doua saptamani mai devreme.

    Cred ca saptamana asta o sa treaca cel mai greu din toata perioada de pana acum.
    Vezi ca mai sunt 3 saptamani.

    Comment


    • Ma refeream la perioada de la sfarsitul saptamanii viitoare (23-25 iulie) cand teoretic ar trebui sa am masina si pana de 08 august cand mi-au dat ei termen de livrare. Deci cam doua saptamani.

      Comment


      • Salut,
        Pe 08.07.2014 am dat si eu comanda de un Logan Laureate 1.5dci 90CP, culoare bleu persan, pachet securite si garantie extinsa. Pret total 12208 euro, din care se va scade valoarea tichetului rabla.
        Termenul de livrare aproximativ comunicat de dealer este 20.09.2014.
        Si ca un bonus, pe bonul de comanda la optionale este trecut si sistem de monitorizare presiune pneuri. Nici dealerul nu stia prea multe, cica ar fi o optiune noua.
        Nu stiu daca am voie sa spun, comanda a fost data la Auto Cobalcescu.

        Comment


        • Sa o stapanesti sanatos!

          Monitorizare presiune roti la Dacia? Suna SF!

          Comment


          • Mersi!
            Da, si mie mi se pare putin cam SF. Ma intreb cum te avertizeaza, ca din ce am vazut, pe bord nu este niciun martor pentru asta si nu cred ca au schimbat bordul, adica sa mai bage un beculet. Sau poate afiseaza pe display ceva...cine stie. Vom vedea la livrare.

            Comment


            • O fi cadou o pompa de picior cu manometru si ii zic ei pompos "sistem monitorizare presiune pneuri". Adica cand ai chef te dai jos din masina si iti monitorizezi presiunea.

              Chiar sunt curios care ii faza, ne tii tu la curent cand primesti masina.
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • Bineinteles, poate aflu mai multe detalii de la dealer inainte de livrare.
                Cica saptamana asta au venit masinile care trebuiau sa vina peste 2 saptamani. Poate si a mea va veni mai devreme.
                Last edited by mihai2991; 16 July 2014, 16:40.

                Comment


                • Originally posted by epuru View Post
                  O fi cadou o pompa de picior cu manometru si ii zic ei pompos "sistem monitorizare presiune pneuri". Adica cand ai chef te dai jos din masina si iti monitorizezi presiunea.

                  Chiar sunt curios care ii faza, ne tii tu la curent cand primesti masina.
                  Nu e nimic curios , atat timp cat ai sistemult de monitorizare a rotatiilor la roti e foarte usor sa activezi o functie care sa monitorizeze acest lucru.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by mihai2991 View Post
                    Si ca un bonus, pe bonul de comanda la optionale este trecut si sistem de monitorizare presiune pneuri. Nici dealerul nu stia prea multe, cica ar fi o optiune noua.
                    ÃŽn curând va fi dotare obligatorie pentru toate maşinile noi

                    Comment


                    • Este deja martor daca nu ma insel dar nu e activ.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Se stia deja
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • my bad. la test drive nu observasem acel martor din bord si nici intr-un manual pe care l-am gasit pe undeva nu tin minte sa fi vazut ceva despre TPMS.
                          Last edited by mihai2991; 16 July 2014, 21:50.

                          Comment


                          • La fel ca şi ESP-ul şi această dotare, TPMS (tire-pressure monitor system) apare la Dacia datorită obligativităţii impuse de U.E pentru maşinile noi, nicidecum din grija pentru client a producătorului autohton

                            Comment


                            • Logan Ambiance ( BEIGE CENDRE ) 1.2 16v + GPL termen livrare luna septembrie ... + sistemul TPMS (tire-pressure monitor system) ..ce nu mi se pare corect chiar daca am butelia de gaz ... e faptul ca nu primesc roata de rezerva aceasta fiind inlocuita de un kit pt pana .....ceva nou e faptul ca nu o sa mai fie consola masinii in doua culori ...consoala o sa fie toata de culoare neagra..nu se mai face in doua culori pe comanda ...
                              Last edited by mihaimmn; 17 July 2014, 00:22.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by ciprs View Post
                                Este deja martor daca nu ma insel dar nu e activ.
                                Tu l-ai activat, sau asa ti-a fost livrata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google