Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca îmi permitea bugetul alocat, si eu as fi ales stepway in detrimentul SL 10 ani. De fiecare dată când vad cate un stepway pe strada il urmaresc cu privirea... Masina asta chiar arata dintr-un mare fel!

    Mie mi-au dat termen de livrare pentru un Sandero laureat 10 aprilie si încep sa îmi fac griji ca nu a demarat inca programul rabla.

    Comment


    • Azi am sunat la meridian ..... au zis ca rabla incepe dupa 15 aprilie,sper sa nu fie adevarat sa inceapa mai devreme rabla.
      Masina ( SL10) imi vine pe 30 sau 31 Martie.....termenu pe bonu de comanda era de 4 Aprilie.
      Stepway este frumos....dar pentru concediu cu familia este mic pe mine.
      Last edited by nelu_71; 23 March 2015, 23:36.

      Comment


      • e frumos stepway, parerea mea e ca-i cel mai frumos din gama Dacia

        Comment


        • Gugu21: Ai dreptate , climatronicul ...... , bodul , comenzile geamurilor .... DAR nu le-am vazut atat de atragatore incat sa renunt la stepway . Arata extrem de bine (cel putin dpmdv) . Ideea era ca mi-am dorit dci'ul de 90CP , dar am renuntat la el pentru acest SL10 . Apoi cand am fost in showroom si le-am vazut una langa alta .... am realizat ca defapt Stepway'ul este ce imi doresc , plus ca are motorul de 90 .

          Comment


          • @Nelu 71: Când am dat eu comanda am intrebat-o pe cucoana din reprezentanta ce se întâmpla daca nu începe rabla pana e gata mașină mea. Mi-a transmis ca nu e nicio problema pentru ca mașină va rămâne in parcurile lor de la Mioveni pana reușesc sa obțin tichetul...

            Acum, nu îmi dau seama daca chiar așa vor sta lucrurile. Nu stiu cat pot amâna plata si recepția. Totusi, nu prea as da cu placere diferență de 6500 de lei din buzunarul propriu, as prefera sa mai aman ridicarea mașinii.

            Comment


            • fallax....nu am de unde sa dau 6500 lei din buzunar , trebuie sa astept rabla
              nu a comentat nimic agentu care am facut comanda....o sa stea la ei in parc 2 saptamini....defapt 10 zile (pe bon trebuia sa iasa pe 4 aprilie)

              Comment


              • Ce e drept, fara rabla nu prea mai ies socotelile.

                Eu m-am grăbit puțin cu aceasta comanda si pentru ca dealerul m-a asigura ca din martie demarează programul, dar acum asta este...

                Comment


                • Originally posted by ROARMY View Post
                  Gugu21: Ai dreptate , climatronicul ...... , bodul , comenzile geamurilor .... DAR nu le-am vazut atat de atragatore incat sa renunt la stepway . Arata extrem de bine (cel putin dpmdv) . Ideea era ca mi-am dorit dci'ul de 90CP , dar am renuntat la el pentru acest SL10 . Apoi cand am fost in showroom si le-am vazut una langa alta .... am realizat ca defapt Stepway'ul este ce imi doresc , plus ca are motorul de 90 .
                  vorba colegului de mai sus, daca ai banii astia stepwayul este intr-adevar o alegere buna. O sa te bucuri de o masina frumoasa si speciala, sa o stapanesti sanatos ! Nu uita sa revii cu poze s-o vedem si noi

                  oameni buni, nu cumparati nimic fara rabla, wtf... 6500 de lei sunt o gramada de bani, sta la ei in stoc pana demareaza programul, ce mare filozofie
                  Last edited by GuGu21; 24 March 2015, 10:09. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Iti recomand sa faci drive test cu ambele,logan si stepway.Le detin pe ambele si mai bine ma simt in logan,sta mai bine pe drum.Stepway e inalt si frumos dar in viraje,depasiri si mers pe autostrada te cam streseaza ruliu.Alegerea iti apartine,orice ai alege vei fi multumit.Bafta!
                    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                    Comment


                    • Originally posted by nelu_71 View Post
                      fallax....nu am de unde sa dau 6500 lei din buzunar , trebuie sa astept rabla
                      nu a comentat nimic agentu care am facut comanda....o sa stea la ei in parc 2 saptamini....defapt 10 zile (pe bon trebuia sa iasa pe 4 aprilie)
                      Nu te stresa, sunt termene de plata, 30 zile parca, daca ai dat avansul, masina este rezervata, ar trebui sa te duci sa o vezi, pune un abtibild pe ea cu textul: ".....este a mea!"
                      _cand astepti 3 luni sa o livreze, dupa ce ai facut plata cum este?.........sa astepte si ei banii......
                      PS
                      acum am observat ca stresatul este fallax......
                      Last edited by Oti; 24 March 2015, 14:57.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • oti .... sint si eu stresat ca trebuia sa fac pastele la tara ( fara masina stau acasa ).
                        A zis ministra mediului (gratiela gravilescu )ca incepe in martie programu rabla pe asta ma-m bazat.
                        Masina oricum trebuia sa imi iau .....ai dreptate (oti ) si cind asteapta lumea sa vina masina cu lunile de zile.

                        Comment


                        • Originally posted by nelu_71 View Post
                          A zis ministra mediului (gratiela gravilescu )ca incepe in martie programu rabla pe asta ma-m bazat.
                          Fără niciun fel de supărare, dar tu încă mai crezi în astfel de promisiuni ale "oamenilor" politici?

                          Comment


                          • Ai dreptate ampt nu trebuie sa mai cred ...am zis si eu ca macar la sfirsitu luni sa inceapa (ea a zis ca la jumatea luni sa incepa rabla )
                            Eu zic ca am facut bine ca am comandat pe data de 16 februarie si imi vine saptamana viitoare.Varu meu a comandat pe 9 martie si termen de livrare 11-15 Mai a primit.

                            Comment


                            • Am condus noul logan cu motorizarea asta 1.5 90 CP ,mi-sa parut ca merita (fara discutie acest motor). Stepway'ul nu l-am condus , dar mi-a placut cum stau la volan ... mi-a placut si motorul de 90 . Stiu ca teoretic loganul are o tinuta de drum mai buna decat a stepway'ului ... dar sa fim seriosi , nu imi cumpar stepway' ca-sa ma dau in spectacol pe drumuri prin curbe si pe autostrazi . Ca nu este GT-R . Practic este aceasi masina ca loganul , ca este putin mai inalta ..... si o idee mai stabil loganul nu'i bai .

                              Am inteles ca masina vine in 30-40 zile . Dar mi-a zis ca poate veni si in 25 zile . Iar pentru rabla ne suna , chiar daca mai intarzie programul am inteles ca masina oricum se livreaza , si mai avem 30 zile "bonus" .

                              Oricum , mi-se pare o prostie ... programul tot incepe , poate in 2 saptamani , poate peste 1 luna jumate . Ideea este ca banii tot ajung la ei intr-un final . Dar asta e , politica romanesca .

                              Comment


                              • Originally posted by ROARMY View Post
                                Am condus noul logan cu motorizarea asta 1.5 90 CP ,mi-sa parut ca merita (fara discutie acest motor). Stepway'ul nu l-am condus , dar mi-a placut cum stau la volan ... mi-a placut si motorul de 90 . Stiu ca teoretic loganul are o tinuta de drum mai buna decat a stepway'ului ... dar sa fim seriosi , nu imi cumpar stepway' ca-sa ma dau in spectacol pe drumuri prin curbe si pe autostrazi . Ca nu este GT-R . Practic este aceasi masina ca loganul , ca este putin mai inalta ..... si o idee mai stabil loganul nu'i bai .

                                Am inteles ca masina vine in 30-40 zile . Dar mi-a zis ca poate veni si in 25 zile . Iar pentru rabla ne suna , chiar daca mai intarzie programul am inteles ca masina oricum se livreaza , si mai avem 30 zile "bonus" .

                                Oricum , mi-se pare o prostie ... programul tot incepe , poate in 2 saptamani , poate peste 1 luna jumate . Ideea este ca banii tot ajung la ei intr-un final . Dar asta e , politica romanesca .
                                Eu nu cred ca logan'ul sta mai bine sau ca are o stabilitate mai mare... Te pomenesti ca te rastorni cu stepwayul in curbe pe cand cu logan'ul nu, hai sa fim seriosi. Stepway mai vine si cu 205/55/R16.
                                1) Cati bani scoti din buzunar in total ?
                                2) Ce dotari ti-ai mai pus pe ea ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google