Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 530=> pastilele mele pt tensiune pe un an jumate
    Adevarat...daca o mai freaca mult cu rabla asta (inca n-am fost sunat de nenea delaerul)...or sa fie pastilele de tensine pe 3 zile

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      10600x4.5=47700-6500=41200
      10600x4.55 = 48230-6500=41730
      Diferenta: 530 lei...la o diferenta de curs de 5 bani.
      530 inseamna o alarma ok || doua plinuri benzina || ceva accesorii || o revizie || doua cine super romantice cu sotia/amanta || aproape o cina cu amantele si sotia la un loc || 53 beri scumpe || o pereche de incaltari de dama || toata garderoba mea || ceva kg de distonocam pe cand sotia are chef sa te bata la cap || ce vrei tu de 530 lei.
      Pai daca e asa, lasati masinile pana la iarna in curtea dealerului, ca o sa mai scada valoarea in lei a unui euro. Acum are tendinta sa creasca cursul valutar, si pe fondul la ceea ce se intampla in Uk, dar si pe fondul faptului ca incep vacantele si va fi cerere mare de euro (si in loc sa scada, va creste cursul).

      Intr-adevar, e o suma "consistenta", insa la cati bani dati pe masina, inseamna mai nimic
      Last edited by Crs. Sandel; 21 June 2016, 13:56.

      Comment


      • Sau pana pron 2020 cand romania adopta euro..s.i nu mai avem treaba cu cursul.

        Comment


        • Azi am radiat rabla ,am platit din nou avans si posibil maine sa achit integral iar poimaine la plimbare cu noua masina,dar mai vedem daca o sa fie chiar asa.

          Comment


          • Ai radiat prima data rabla? Dupa care ai platit iar avansul?
            Din nefericire cica poate dura si pana la 5 zile primirea baniilor din fond. si din cate stiu eu...nu se da masina pana nu intra si banii din fond.

            Comment


            • Maxim 5 zile, dar poate are noroc și o ridica săptămână ăsta.
              sigpic

              Comment


              • Da mai intai am radiat rabla si dupa aceea am platit avansul.

                Comment


                • Pai în primul rand trebuie sa o duci la remat, apoi cu bonul de casare o radiezi, apoi duci actele la dealer și GATA...
                  sigpic

                  Comment


                  • Pai eu vineri am dus masina la remat azi am radiat rabla am dus actele la dealer si am platit avansul si acum astept sa ma sune sa platesc integral.

                    Comment


                    • Ok. Bafta. Eu zic ca în week-end te plimbi cu mașinuța.
                      sigpic

                      Comment


                      • Azi am casat si eu caruta...am primit certificatul de distrugere cu care trebuie sa ma duc la politie sa radiez masina.stiti cumva daca trebuie facuta programare ptr radiere sau pur si simplu merg acolo predau numerele si celelalte acte si gata?

                        Comment


                        • Nu stiu cum e la constanta dar la suceava trebuie programare.

                          Originally posted by MihaiiahiM View Post
                          Ok. Bafta. Eu zic ca în week-end te plimbi cu mașinuța.
                          Multumesc si eu sper sa ma plimb cu ea in weekend.
                          Last edited by Peterpan; 21 June 2016, 17:22. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • CrsDam,la ce reprezentanta ai fost?si cand ai bagat actele?ca si eu astept semnal de la dealer.

                            Comment


                            • Originally posted by CrsDam View Post
                              Azi am casat si eu caruta...am primit certificatul de distrugere cu care trebuie sa ma duc la politie sa radiez masina.stiti cumva daca trebuie facuta programare ptr radiere sau pur si simplu merg acolo predau numerele si celelalte acte si gata?
                              . Vezi ca trebuie sa faci o copie legalizata la notar dupa certificatul de distrugere,iar pt radiere mergi la un birou de acte auto sa -ti faca fisa dupa aia la primarie sa puna stampila ca vehiculul poate fi instrainat si din nou certificat fiscal dupa care cu nr.de inmatriculare si toate actele mergi la radiere.

                              Comment


                              • Salutare la toata lumea!

                                Azi am fost sunat si eu sa duc rabla. La remat + mers la politie si din nou la reprezentanta... a durat maxim 3 ore cu totul. Mentionez ca eu am primit de la remat doua exemplare cu certificatul de distrugere(plus o copie pentru fisc), tocmai ca sa nu mai fac o copie legalizata. Urmeaza ca pana la sfarsitul saptamanii sa o platesc integral si sa o si ridic.

                                Modelul ales este Prestige 1.2 (7300 euro)

                                Originally posted by CrsDam View Post
                                Azi am casat si eu caruta...am primit certificatul de distrugere cu care trebuie sa ma duc la politie sa radiez masina.stiti cumva daca trebuie facuta programare ptr radiere sau pur si simplu merg acolo predau numerele si celelalte acte si gata?

                                Nu trebuie facuta programare. Daca ai un singur exemplar, trebuie sa faci o copie legalizata pe care o predai la dealer(pentru ca iti opreste politia originalul) si inca o copie nelegalizata iti mai trebuie la fisc, atunci cand vei casa masina.Pentru radiere NU iti trebuie fisa de inmatriculare...pe langa actele masinii in original, mai ai nevoie sa completezi o cerere si 3 exemplare de Certificat de radiere, pe care le poti gasi la un xerox.
                                Last edited by N.Grigore; 21 June 2016, 18:06. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google