Climatronic Pe Logan II

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Climatronic Pe Logan II

    Se pare ca exista intentia de a monta climatronic pe Logan II, probabil odata cu venirea verii...

    De fapt nu e o intentie, este o certitudine. Iata ce am gasit pe Google, despre update-urile si noutatile din sw Clip v125 ( aparuta decembrie 2012 ) ultima versiune de clip aparuta:
    Attached Files

  • #2
    Mama, ai aflat si tu o chestie stiuta de mult. Sper ca nu se mai deschid topicuri separate in care sa se anunte ca de la toamna pe langa climatronicul de pe noul Symbol vor mai fi optionale si xenoanele? Sau ca va fi disponibil motorul de 1.2 ?

    Comment


    • #3
      Ai tu o info OFICIALA ( nu vorbe aruncate ) ca va fi clima pe Logan II ? Spui de Symbol care e superioara lui Logan in gama Reno, eu am spus Logan II nu Symbol.
      Poate cineva care vrea sa-si cumpere sa astepte clima pe Logan II , de aceea am scris.
      Asa, auzim multe pe cheiul girlii, ceva oficial...

      Daca deranjeaza, se incarca serverul prea tare, se poate sterge...

      Comment


      • #4
        Nu am spus ca deranjeaza, ci doar ca mi se pare aiurea sa se deschida cate un topic nou pentru fiecare chestie. Crede-ma ca nu am nimic cu tine.
        Legat de informatii, desi au venit de la Stroe, nu sunt oficiale, au fost doar niste raspunsuri la intrebarile pe care i le-am pus.
        Legat de Symbol, ala e superior loganului....... ca trabantul la dacie
        Si inca o chestie.... cica cei de la reno nu prea vor 16" pe logan :|
        Last edited by Razvy; 13 January 2013, 11:44.

        Comment


        • #5
          cum nu vor ? baietii de pe forum care au logan 2 au zis ca e in carte scris 205/.../16 , asa am inteles.

          se pare ca si eu sunt in urma cu stirile , nu stiam ca pune climatronic pe logan, chiar va fi full fara `pele` )
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • #6
            Uite, macar pentru un user care a aflat ceva nou si tot are rost topicul asta !

            Comment


            • #7
              Nici mie nu mi se pare inutil, dar probabil rasfatatului Razvy, bun prieten cu Stroe, i se par niste chestii banale.


              @Razvy: aseara, dupa o lunga perioada, m-am revazut cu amicul meu, Deboeuf. Si din vorba-n vorba, mi-a spus ca noul Symbol, chiar daca arata aproape identic cu Logan 2, tot i-ar fi superior tehnologic. Combate-o p-asta!
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • #8
                Nici eu nu am stiut de asta. Este adevarat ca vor baga si 1.2 tCE pana la urma?
                MY CLA

                Comment


                • #9
                  Nu fi copil, nu-ti poate spune nimeni asa ceva si sa mai aibe si caracter oficial, la momentul actual ramane doar speranta.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Tudor View Post
                    cum nu vor ? baietii de pe forum care au logan 2 au zis ca e in carte scris 205/.../16 , asa am inteles.

                    se pare ca si eu sunt in urma cu stirile , nu stiam ca pune climatronic pe logan, chiar va fi full fara `pele` )
                    In cartea masinii nu apare 205 .. 16.
                    Doar pe 15 ... atat.

                    In rest despre climatronic pe logan... sincer nu cred, costurile ar fi prea mari pentru asa ceva. Eu am discutat la dealer cand am comandat masina si mi s-a spus ca nu prea este posibil sa fie climatronic.
                    Posibil sa fie incalzire in scaune ... si cam atat.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                    Originally posted by PRESTIGE View Post
                    Nici eu nu am stiut de asta. Este adevarat ca vor baga si 1.2 tCE pana la urma?
                    Va fi si 1,2 tce din vara. Asa mi s-a spus la vocea clientului dacia.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    Last edited by M.FLORIN; 13 January 2013, 15:28. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • #11
                      @M.Florin : am pus o poza cu ecu climatronic in ultimul sw clip, v125 ianuarie 2013, ecu climatronic la masina numita Logan II, nu cred ca Reno a vorbit cu cei de la SPX sa faca v125 clip asa aiurea cu acel climatronic acolo, ceva-ceva au ei de gind...

                      Comment


                      • #12
                        @ florin, parca asa am vazut, parca la tine pe thread ca era 205 latimea , si probabil la asta m`am gandit..
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • #13
                          Poate pentru versiunile comercializate mai la vest de noi.

                          Comment


                          • #14
                            Cam asa cum se intampla cu incalzirea in scaune spre ex - care in germania se poate comanda optional, iar la noi ... doar cu pile si relatii
                            Probabil asa va fi si cu climatronicul.

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • #15
                              Cred ca vor pune climatronic pe Logan, cite masini mai stiti voi in ziua de azi, masini noi din productia actuala, cu aer conditionat manual ? Nu mai merge nici asa cind romanii nici nu stiau ce e aia AC, puneau toate obosiciunile de compresoare zgomotoase de noi ( vezi DSN si SLZ ), la o caruta de bani ? Era 1000$ AC la DSN cind am luat-o eu pe prima in 2001 - erau $ atunci nu euro - exportul pretinde climatronic obligatoriu ca si navigatia, practic in standard. Poti vinde o masina noua in Germania fara navigatie si climatronic ? DAca face pentru nemti va face si pentru romania, ca si noi tot in euro platim. Macar sa nu fie " bizona "

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google