Pro Sau Contra Logan II

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Legat de 0.9Tce 1.2Tce trebuie sa mai treaca un timp cu toate ca au fost si pe Renault Clio , deci au un istoric.
    sigpic

    Comment


    • Pai nu ziceai tu ca este tot motorul vechi!!! Sau acum ai invartit-o???
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Adica dumneata dai cu pietre in noi, in public, si noi sa ne adresam pe PM.



        Adica sa spun merci ca nu mi-au pus si capota motor de Lodgy, sau ce? E hidoasa la aspect.

        O fi ieftina, dar la pret sa adaugati inca 1500 de euro revopsirea in scurt timp de la expirarea garantiei pentru tabla.
        Cred ca ma confuzi.
        Asa ca te rog sa ma scuzi.
        sigpic

        Comment


        • Nea K : eu cred ca nu mai e aceeasi tabla din 2005. Adica loganurile din 2008 incoace au tabla mult mai buna, dar in schimb sa fi pus pe logan2 o tabla de cacao ? Eu nu cred.
          Vezi masina lui Ampt. Te rog io. N-are nici 2 ani.

          Comment


          • Ca sa vedeti si voi ca suntem luati la misto de cei de la renault...Uitati ce se poate construi in Rusia pe baza loganului :

            Friendly and helpful customer support that goes above and beyond. We help you get the perfect domain name.

            Comment


            • mr.K : O fi ieftina, dar la pret sa adaugati inca 1500 de euro revopsirea in scurt timp de la expirarea garantiei pentru tabla.

              Ei na, ce sa zic! Frate am avut logan din noiembrie 2006 (de nou) si pana in decembrie anul trecut cand am luat-o pe-asta si nu a avut pic de rugina. Rugina intra acolo unde s-a lucrat la masina (adica daca a fost lovita si sudata, chituita, taiata...).
              Last edited by MihaiiahiM; 20 January 2013, 15:27.
              sigpic

              Comment


              • Rugina intra acolo unde s-a lucrat la masina (adica daca a fost lovita si sudata, chituita, taiata...).
                La alea care nu au sigla Dacia pe ele. La Dacia rugineste fix ca sa ii faca in ciuda proprietarului ca bibilit-o, ceruit-o, etc.
                Cauta de curiozitate pe threadul cu rugina, pe linkul ala pus de mine.
                In afara de praguri ce mai e galvanizat la Dacia? Mai era ceva, dar nu imi aduc aminte. Compartimentul motor sau pasajele rotilor.

                Comment


                • De exemplu, aripile spate sunt zincate sau nu? Raspunde cu DA sau NU, pe scurt, fara alte comentarii te rog.

                  Aripa spare este zincata? Raspunde cu DA sau NU, te rog!
                  Last edited by MihaiiahiM; 20 January 2013, 15:35. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu sunt zincate. Sa vezi ce fain infloresc la multe Loganuri, langa prinderea barei spate.

                    Loganul NU are caroseria galvanizata. Sunt multe masini care nu au asa ceva, unele mult mai scumpe. Dar parca alea nu ruginesc la un an si 10 luni.

                    Comment


                    • La mine sunt, am o aripa spate atinsa f. usor in parcare in urma cu 1luna, a sarit vopseaua pana la tabla dar pana acum n-a inflorit nimic pe-acolo.

                      Comment


                      • Informeaza-te si mai vorbim. Deja imi dau seama ca discutia nu mai are rost. Uite logan din noiembrie 2006 fara pic de rugina. Eu nu vorbesc din auzite sau din citite pe net, vorbesc din experienta.

                        Asa arata masina din 2006.

                        Pune si tu poze cu loganul tau plin de rugina!
                        Attached Files
                        Last edited by MihaiiahiM; 20 January 2013, 15:52.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ce sa zic, nu rugineste instant.


                          Originally posted by ROY View Post
                          Ca sa vedeti si voi ca suntem luati la misto de cei de la renault...Uitati ce se poate construi in Rusia pe baza loganului :

                          http://www.automobilepress.com/2012/...fficially.html
                          Are vreun pret estimativ? N-am observat. Rau nu arata, bordul e oarecume familiar , navigatia aia clasica, cu butoate pentru fiecare functie, e fiabila...

                          Comment


                          • @mr.K eu zic s-o lasi moale cu rugina pe logan 2, pana nu trece 1-2-3 ani sa vedem daca rugineste sau nu. Logan 1 stiu si cu rugina si fara, chiar din 2005 . poate din pacate is mai multe cu rugina.
                            Navigatia de pe logan 2 este lg + soft igo, nu stiu ce poate sa fie asa penala...ba din contra, mie mi se pare ca-i super ok(m-am jucat cu ea, atat pe sandero cat si pe lodgy).
                            Pro logan 2, este peste logan 1, cum e si normal. Directia se intareste la viteze mari, e mai stabila, antifonarea la motor e 10 clase peste logan 1, amortizor la capota etc.
                            In concluzie, daca vorbim de masini NOI!!!!, logan 2, este cel mai bun low cost! Daca o sa fie disponibil si motorul de 1.2 tCe, prin toamna am sa-l cumpara.

                            Comment


                            • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                              Informeaza-te si mai vorbim. Deja imi dau seama ca discutia nu mai are rost. Uite logan din noiembrie 2006 fara pic de rugina. Eu nu vorbesc din auzite sau din citite pe net, vorbesc din experienta.

                              Asa arata masina din 2006.

                              Pune si tu poze cu loganul tau plin de rugina!
                              Informeaza-ma, daca tot ai deschis discutia. E galvanizata aripa spate? Stii ceva ce nu stim noi?
                              Din ce experienta vorbesti? Cati ani ai, ce ai lucrat la viata ta, de trebuie sa iau de bun tot ce zici?

                              renault, nu am Logan 2 ca sa imi pese de rugineste sau nu.
                              Probabil ca e aceeasi tabla.
                              Last edited by mr.K; 20 January 2013, 15:52.

                              Comment


                              • poate e, poate nu e, asteptam si vedem

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google