Ce Alarma Folositi/recomandati Pe Logan II ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Madutzu25 View Post
    Am încercat, nu face nimic. Pe tester apăreau 2 poziții la alarma, una activa si una inactiva. Încă maj caut pe cineva cu un clip care știe sa facă activarile
    Alarma este montata in reprezentanta. Mergi la ei, fa acest test si da-le cu ea in cap, poate nu este functionala.

    Comment


    • Aris eu vb se alarma mașinii din fabrica, nu una montata ulterior. Sa nu se facă vreo confuzie
      My Ride sigpic

      Comment


      • Originally posted by Madutzu25 View Post
        Aris eu vb se alarma mașinii din fabrica, nu una montata ulterior. Sa nu se facă vreo confuzie
        Exista alarma din fabrica la noile modele? Cand i-am intrebat, mi-au zis ca nu echipeaza cu asa ceva.

        Comment


        • Așa am înțeles, cred ca cel mai in măsura sa ne lămurească e Torq.
          Am văzut cu ochii mei pe tester funcțiile disponibile, printre care si alarma. Acum nu știu dacă exista fizic sau nu pe modelele de la noi.
          My Ride sigpic

          Comment


          • Originally posted by Madutzu25 View Post
            Așa am înțeles, cred ca cel mai in măsura sa ne lămurească e Torq.
            Am văzut cu ochii mei pe tester funcțiile disponibile, printre care si alarma. Acum nu știu dacă exista fizic sau nu pe modelele de la noi.
            Poate nu se activeaza din soft, o exista, asta numai stiu ce sa zic.

            Comment


            • Alarma interna exista si la noi. Eu am activat-o la un moment dat de curiozitate si a functionat ok.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Poți recomanda pe cineva care se pricepe sa facă activarile?
                My Ride sigpic

                Comment


                • Colegul FANE de la Calarasi.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • De Fane știam, insa nu reușesc sa iau legătura cu el. Ms Florin
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • Ieri am patit ceva ciudat cu Viper-ul.
                      O incuiasem si cand am vrut din buzunar sa o deschid fara sa mai scot telecomanda nu am nimerit butonul din prima si am apasat ori pe aux ori pe * si cand am apasat sa o deschid a bipait doar o data, ca atunci cand o inchizi, dar usile erau deschise. Cand am apasat sa o inchid, a bipait de 2 ori dar usile s-au blocat. Am lasat-o asa si cand am revenit la masina dupa 10 minute totul era inapoi la normal. Seara o inchisesem si am vrut sa vad daca e alarma activa si am lovit cu palma mai tare in portbagaj si a bipait de 4 ori parca. Din ce stiu daca o mai lovesti o data incepe sa tiuie.
                      Care e treaba pana la urma cu celelalte 2 butoane de pe telecomanda(aux si *)

                      Comment


                      • Ai un manual la Viper, ar fi trebuit sa il citesti.
                        La montaj ar fi trebuit sa fi intrebat ce sa faca anumite functii auxiliare, nu sa le dezactiveze, "ca clientu' n-are nevoie de ele/ ne este lene sa le instalam".
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Torq exista in dialogys vre-o schema de la alarma? Ma intereseaza unde se leagă goarna
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • Nu exista scheme pentru X52 in Dialogys .
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Ok, multumesc
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                Ai un manual la Viper, ar fi trebuit sa il citesti.
                                La montaj ar fi trebuit sa fi intrebat ce sa faca anumite functii auxiliare, nu sa le dezactiveze, "ca clientu' n-are nevoie de ele/ ne este lene sa le instalam".
                                Maicamea a fost la ridicarea masinii.
                                Nu am niciun manual viper in husa unde e si cartea dacia si de la radio. O sa o intreb maine pe maicamea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google