Ce Alarma Folositi/recomandati Pe Logan II ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by hasserro View Post
    Maicamea a fost la ridicarea masinii.
    Nu am niciun manual viper in husa unde e si cartea dacia si de la radio. O sa o intreb maine pe maicamea.
    Se poate folosi succesiv AUX + buton armare (dezarmare) pentru armare (dezarmare) silentioasa, iar * este butonul de panica. Pe butonul AUX se poate instala deschiderea portbagajului sau alta optiune

    Comment


    • Eu am pus Viper High Speed 3903V (alarma pe CAN).
      Alarma a costat 500RON, am comandat-o de la un magazin online.

      Montajul a fost facut la Amat Pitesti, manopera 150 RON. Se monteaza foarte usor, curat (se leaga cateva fire).

      Comment


      • stiti ceva de http://alarma-logan.weebly.com/alarma-logan.html
        mi se pare de bun simt ce ofera ei si pt ce am eu nevoie ... vreau ceva basic...
        ce parere aveti de aia cea mai ieftina ?

        Comment


        • Pe ce generație de Logan? Aici e pentru Logan II.

          Alt magazin mai cunoscut nu ai găsit?
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • scrie pe undeva pe acolo ca e ok si pt alte generatii de logan.
            eu am logan din 2006, presupun ca prima generatie
            am dat si eu o cautare pe google si mi-a sarit in ochi ca pare destul de basic si cu un pret de bun simt... fata de ce am citit in topicul asta... nu prea imi vine sa pun alarma de 7-8-9 milioane

            Comment


            • Încurci borcanele.
              Topicul e de Logan II, la care electrica e diferită complet față de Logan I, astfel că daca vrei ceva bun te duci doar la viper.

              In categoria buget, exista altenative la 400ron, cu pager, mult mai bune decat cele găsite de tine -trebuie doar să știi ce/unde să cauți.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Daca masina este fara inchidere centralizata si vrei ceva simplu si ieftin vezi ce am facut eu la Sandero Acces : P2/24 http://www.clubsandero.ro/black_white_lady-t1623p2.html
                daca esti interesat.....
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Cauta eagler master e5/e8 sau tomahawk 9010, sunt accesibile ca pret si au inclus si pager.

                  Comment


                  • ok.. nu stiam ca difera asa mult electrica.
                    o sa mai caut... am inchidere centralizata pe cheie si nici pager nu-mi doresc.
                    multumesc

                    Comment


                    • Eu am folosit o alarma care costa 108lei, daca ai contactii usi montati deja, o montare alarma nu ar trebui sa coste mai mult de 100-150lei, si se face in 30min, in concluzie preturile de pe site-ul de mai sus sunt f bune (alarma este aceiasi pe care o am si eu pe masina)
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • eu am un viper 350V cu telecomanda cu 3 butoane, cred ca cea mai simpla de la viper, costa undeva la 400 de lei si n-am nici cea mai mica problema cu ea. Pe vechea masina logan break, aveam o astra 200 care interfera cu UCH ul si nu mai mergea sa o deschid decat de la juma de metru de masina, cum decuplam alarma, mergea inchiderea masinii din cheie perfect. Era varza, varza. Acum este ok cu viper.
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • Originally posted by horiabg View Post
                          ok.. nu stiam ca difera asa mult electrica.
                          o sa mai caut... am inchidere centralizata pe cheie si nici pager nu-mi doresc.
                          multumesc
                          recomand alarma cu pager, cred ca stii de ce.....cat de curand imi schimb alarma, am sa scot unitatea centrala de pe masina si am sa o pun la casa de la ţară cu senzori de miscare...o alimentez de la alimentator si acumulator 12V (backup).
                          Last edited by Oti; 6 January 2015, 20:53.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Am intampinat prima problema legata de alarma(Eaglemaster E8).Azi noapte, pe la 4:45 incepe pagerul sa sune in casa.Ieri, am schimbat bateria la pager, pentru ca era consumata.Ma trezesc si incerc sa opresc alarma din pager.Suna ca sa si cand ceva ar fi deranjat-o, dar nu suna incontinuu timp de 30 de secunde, ci doar "caraia".Incerc sa o dezactivez timp de 5 minute si nimic.Bun, ma hotarasc sa ma duc la masina si sa ii scot bornele de la baterie.Deschid masina cu cheia(introduc cheie in butuc), alarma incepe sa piuie puternic, deschid capota, ii scot bornele.Eu, la 4:55, umblam la masina. Ma duc azi dimineata, la 8:30 sa ii montez bornele la loc.Le pun pe pozitii si alarma este in aceeasi stare in care era si azi noapte, adica piuie daca primeste curent de la baterie.Am atasat si schema alarmei. O pot dezactiva in vreun fel ca sa pot merge cu masina la service?
                            Attached Files
                            Last edited by Crs. Sandel; 9 January 2015, 09:49.

                            Comment


                            • Ai PM, se rezolvă ușor dacă nu ai PIN.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Am si eu intrebare. In ultima vreme am observat, ca alarma interfereaza cu altele. Adica, daca cineva parcheaza langa masina mea, la impulsul masinii vecinului clipeste si masina mea si pe pager imi apare deschisa, dar masina nu se deschide. Credeam ca uit eu masina deschisa, dar de fapt interfereaza cu altele si pe pager imi apare deschisa, in schimb masina ramane inchisa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google