Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • epuru, unde se gaseste harta cu romania q3 2014 ?

    Comment


    • Poti sa o iei de aici: http://we.tl/5mwQOuQFeM
      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

      Comment


      • Multumesc pentru informatie.

        Comment


        • Că tot întreba lumea
          Medianav vede și are implicit doar cei scris cu albastru, opțional se pot pune cele bolduite.
          FBL> Actual Maps >/Content/MAP/ hărți
          HNR> Defined Routes >/Content/Map/ rute predefinite

          POI> Points of Interest >/Contents/POI/
          TXT> Radar >Radar> /Content/speedcam/


          FPA> Proximity Alerts >/Content/MAP/
          FDA> Driver Alerts >/Content/MAP/
          FSP > Speed profiles >/Content/Map/



          FTR> Truck Info >/Content/MAP/ inutile

          FSP > Speed profiles >/Content/Map/ incompatibil

          HSP> History Speed >/Content/Histspeed/ incompatibil

          3DC> 3D Buildings >/Content/Building/ incompatibil lipsa configurare

          3DL> 3D Landmarks >/Content/Building/incompatibil lipsa configurare

          PH> Regional Voice Corrections > /Content/Phoneme/ incompatibil lipsă TTS text to speech

          DEM> Map Terrain >/Content/DEM/inutil

          FJV> Junction view >/Contents/MAP/folosibil dar a fost înclouit de fjw pentru care trebuie licență separată

          KML> Custom Points of Interest >/Content/userdata/poi/teoretic se pot salva puncte favorite în google earth apoi exportate pe medianav
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Multumim de informatie

            Comment


            • @t0rquemada: la FSP ai o contradictie. Prima data le-ai bolduit ca pot fi puse, iar apoi ai scris ca sunt incompatibile. Daca nu ma insel FSP sunt fisierele care arata limitele de viteza si merg fara probleme. Eu am activat sa imi arate in permanenta limita de viteza pe toate drumurile.

              Junction view functioneaza si fara fisiere FJV/FJW. Cred ca sunt incluse direct in hartile FBL. Pe autostrada pe langa Sibiu am vazut junction view prima data pe medianav, iar apoi din ce in ce mai des pe masura ce ma apropiam de Bucuresti. Pe autostrazile de la mine din zona de vest momentan nu am vazut junction view.
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • @epuru: Ai dreptate, cu gândul la HSP am uitat să șterg FSP, lista era în altă ordine, am refăcut lista :
                FBL> Actual Maps >/Content/MAP/ hărți
                HNR> Defined Routes >/Content/Map/ fisier ce contine rute precalculate, astfel calcularea unei rute lungi se face doar in cateva secunde. Data acestor harti trebuie sa corespunda cu data hartii .fbl. se pun in \content\map\


                POI> Points of Interest >/Contents/POI/
                TXT> Radar >Radar> /Content/speedcam/


                FPA> Proximity Alerts >/Content/MAP/fisier ce contine o interpolare a drumului cu adresa de destinatie (daca adresa de destinatie este undeva intr-o zona cu blocuri unde masina nu poate ajunge, atunci va parea o linie intrerupta pana la destinatie). Se pun in \content\map\
                Practic sunt niste adrese stocate,fara a mai fi nevoie de calcul interpolat al segmentelor de strazi.

                FDA> Driver Alerts >/Content/MAP/fisier ce contine semnele de circulatie (depasire interzisa, curbe periculoase, benzi de circulatie etc.). Functioneaza doar cu harti Navteq. Data acestor harti trebuie sa corespunda cu data hartii .fbl. se pun in \content\map\

                FSP > Speed profiles >/Content/Map/contine o baza de date cu statistica vitezelor pe drumuri. Rutarea se va face in functie de ziua din saptamana si ora. Se pun in content\map\.


                FTR> Truck Info >/Content/MAP/ inutile fisier ce contine date necesare pentru rutarea camioanelor (inaltime poduri, greutate admisa pe anumite drumuri etc.). Functioneaza numai cu harti NavteQ. Data acestor harti trebuie sa corespunda cu data hartii .fbl. se pun in \content\map\

                HSP> History Speed >/Content/Histspeed/ incompatibil contine o baza de date cu statistica vitezelor pe drumuri. Rutarea se va face in functie de ziua din saptamana si ora. Se pun in content\histspeed\.

                3DC> 3D Buildings >/Content/Building/ incompatibil lipsa configurare

                3DL> 3D Landmarks >/Content/Building/incompatibil lipsa configurare

                PH> Regional Voice Corrections > /Content/Phoneme/ incompatibil lipsă TTS text to speech

                DEM> Map Terrain >/Content/DEM/inutil

                FJV> Junction view >/Contents/MAP/folosibil dar a fost înlocuit de fjw pentru care trebuie licență separată

                KML> Custom Points of Interest >/Content/userdata/poi/teoretic se pot salva puncte favorite în google earth apoi exportate pe medianav
                __________________
                Last edited by t0rquemada; 5 March 2015, 10:39.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Tie iti merg pe Igo nativ fisierele FDA? Mie nu. Desi am fisierele FDA in medianav nu mi-au aparut niciodata pana acum semnele de circulatie si am optiunea de alerte sofer activata. Am folosit doar harti HERE (Navteq). Pe telefon am exact aceleasi fisiere (FBL+FDA) ca si pe medianav si imi apar semnele de circulatie.
                  Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                  Comment


                  • Originally posted by epuru View Post
                    Tie iti merg pe Igo nativ fisierele FDA? Mie nu. Desi am fisierele FDA in medianav nu mi-au aparut niciodata pana acum semnele de circulatie si am optiunea de alerte sofer activata. Am folosit doar harti HERE (Navteq). Pe telefon am exact aceleasi fisiere (FBL+FDA) ca si pe medianav si imi apar semnele de circulatie.
                    Daca te uiti la continut in soft o sa observi ca Romania.fda nu apare, desi face parte din pachet la instalare. Am adresat si eu intrebarea catre Dacia si nu mi-au dat nici un raspuns

                    Comment


                    • 4.0.3 vs 4.0.5

                      Salutare
                      Pana la urma care-i diferenta intre 4.0.3 si 4.0.5 pentru cei care si-au pastrat inca softul de baza(fara Menavrus). Merita updateul asta sau doar s-au chinuit sa faca o versiune care sa securizeze cat de cat incercarile de hackurie.
                      Multam

                      Comment


                      • Am mai scris, per total iesi pe minus cauta in ultimele 2 - 3 pagini.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • @mflorea, am inteles. Nici in Ungaria sau Serbia nu tin minte sa fi observat sa imi afiseze indicatoare rutiere, desi aveam fisierele FDA. O sa vad in curand daca in Slovacia si Cehia imi arata ceva.
                          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                          Comment




                          • global_cfg.zip versiunea noua 485050. L-am testat azi prin oras si este totul in regula. Este fisierul care contine informatii despre fiecare tara (vitezele maxime admise, numar de urgenta, alcoolemie, vesta necesara, anvelope si lanturi de iarna necesare, etc).
                            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                            Comment


                            • Pentru utilizatorii menavrus:
                              de câteva zile harți complete și corecte 2014q3
                              și
                              "da, firmware a ieșit din stadiul beta, nu au fost detectate erori critice."
                              deci care vrea trece la 4.0.5.2
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Mi-am bagat si eu de vreo 2 zile hartile Here 2014Q3 pentru 7 tari si merg foarte ok. Am renuntat la fisierele HNR, nu am observat sa fie o diferenta cu sau fara ele asa ca nu le-am mai pus.
                                ~~~~~~~

                                Vreau sa instalez speedcams si am nevoie de cateva indicatii, deoarece nu le-am pus niciodata pana acum. Folderul Speedcam a scapat neatins pana acum.
                                Am luat aceasta arhiva cu speedcams de ieri, 10.03.2015 si vreau sa pun doar pentru 7 tari.
                                camere.jpg

                                Folderul original speedcam din medianav arata asa:
                                speedcams.jpg

                                Pastrez doar fisierul Bulgaria.spc.md5 si restul le sterg (certificatul Bulgaria.spc si SpeedcamUpdates.spud)? Chiar si acel certificat il sterg?
                                Apoi doar copiez noile fisiere .TXT pentru tarile dorite redenumite in forma tara.txt? Am in arhiva descarcata ieri doar fisiere .txt. Trebuie si altele?
                                Asta-i tot?

                                Merci!
                                Last edited by epuru; 11 March 2015, 13:56.
                                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google