Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Pentru X52 nu există încă RVC original.
    Salut!
    Cumva se poate pune camera de Duster pe Stepway(X52). Ma gandeam ca folosesc acelasi Medianav si o obosita de camera video cu semnal simplu analogic. Sau ma insel!
    Multam'

    ps. Sorry daca s-a mai discutat problema

    Comment


    • Pentru Logan și Sandero poți pune o lampă de iluminare număr cu RVC. Camera de Duster are altă înclinare și unghiurile mai ciudate.

      Pentru cea de Duster trebuie găurită bara
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Pentru Logan și Sandero poți pune o lampă de iluminare număr cu RVC. Camera de Duster are altă înclinare și unghiurile mai ciudate.

        Pentru cea de Duster trebuie găurită bara
        Mersi t0rquemada!

        Comment


        • Am menavrus si am copiat hartile 2014.4 in igo nativ exact cu denumirea hartilor din igo nativ si acum nu mai imi apar hartile in navi(cele copiate). A mai patit careva?

          Comment


          • Si eu am patit la fel pe versiunea 4.0.5.2 si 4.0.5.3.
            Pe 4.0.1.4 totul functioneaza ok.
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Eu am ultima versiune de menavrus, 4.0.5.3.

              Comment


              • Ceva e aiurea, eu încă am 4052 (urmează să trec la 4053 doar de moft) și totul e ok.
                Dacă 4053 și 4052 fac figuri - downgrade direct la 4014.

                Pont: chiar dacă hărțile provin din surse sigure recomand testarea pe alt igo înainte de copierea pe Medianav, de ce? lichtenstein 2014q4 e bușit din fabrică, deși pare ok.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • RVC de Duster via forum duster, a se observa unghiuri și pozitionare
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Cum as putea face downgrade la 4014? Cand am cumparat menavrus nu tin minte sa fi primit versiunea aceea si nu stiu procedura.

                    Urmeaza sa plec in Praga si e cam nasol fara harti
                    Last edited by bogdan_cj; 21 June 2015, 10:35. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • In principiu pui pe un stick formatat updateul aferent lu' 4.0.1.4 si urmezi procedura clasica de update.
                      Daca ai pus 4.0.5 original pe masina ... e mai lunga treaba.
                      Ai un PM de la mine.

                      By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Am anunţat ceva mai devreme, pe 15 iunie, că navigaţia mea face bucle; de asemenea tot atunci am spus că vă voi ţine la current după ce mă voi deplasa la reprezentaţă!
                        Concluzia: schimbare în maxim 3-5 zile lucrătoare!
                        Deja au cam trecut… mâine merg şi vă anunţ rezultatul!
                        Stimă

                        Comment


                        • Azi 25 iunie am "primit" noul MediaNav!
                          Are vers. 4.0.3!
                          Trebuie să mă redocumentez cu privire la update-uri... nu mi-au spus nimic de hărţi!
                          Stimă

                          Comment


                          • Au apărut 2015Q2 pentru Navitel, cine folosește.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Salut,

                              Astazi am reusit in sfarsit sa pun Menavrus 4.0.5.3. Pare sa mearga OK. M-am jucat putin cu 7ways, Navitel - fara harti momentan tocmai le downloadez. :-)
                              Totusi am inteles de pe forum ca as putea sa folosesc hartile Igo in Navi nativ - eu nu am dat cei 100 eur deci momentan in Navi nativ am doar Romania si Bulgaria.
                              CUm se poate face asta? Copy and paste sau trebuie si ceva licenta? Vad ca unii s-au plans mai sus ca dupa copierea hartilor noi nu mai au nici o harta.

                              In documentatia de la Menavrus zice ceva de licenta. Sau pe ultima versiune de Menavrus nu mai este nevoie de acea licenta?

                              Merci.
                              Last edited by andreir; 2 July 2015, 01:45.

                              Comment


                              • De la 4014 in sus merge direct. Vei avea detalii in PM.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google