Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De nicăieri, la oficial, dacia.naviextras ai doar 2014.Q4
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Si ai idee cand apare q1.2015 oficial ?
      (Ma gandeam daca are rost sa fac update la q4.2014 sau sa mai astept ?)
      Multumesc.

      Comment


      • Putintica rabdare, tre sa iasa...

        Comment


        • Încă un teaser, a se observa liniile de ghidaj active înlocuite cu text
          Attached Files
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Frumos asa!
            Am pus Q1.2015, functioneaza fara probleme. Ms Torq pt ajutor
            My Ride sigpic

            Comment


            • Q42104 nu știe ditamai bulevardul cu 4 benzi, scuar despărțitor și Lidl pe el din Rm. VÂLCEA. :-) Poate în q1.2015.....

              Sent from my MI 2S using Tapatalk

              Comment


              • Zilele trecute am scost stick-ul si am conectat telefonul mobil la MediaNav prin cablul usb. Pe telefon a aparut sa instalez ceva si i-am dat ok. De atunci MediaNav-ul nu mai recunoaste nici un stick dd memorie. Da mesajul "suport de memorie nesuportat".
                Am incercat sa pun pe stick fisierele de restaurare in speranta ca le va citi dar da acelasi mesaj "suport de memorie nesuportat". A mai patit cineva?
                Multumesc

                Comment


                • Globul de cristal...

                  Ce telefon mobil (paltformă android/iphone/windows)?

                  Ce fișiere de restaurare?
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Stick-ul l-am folosit sa fac win10 butabil de pe el. Cu ocazia asta stick-ul a primit o denumire.
                    Ideea este ca MediaNav-ul nu recunoaste stick-uri cu alte denumiri decat cea stock adica "Removable Disk" (la formatare in windows nu se pune nici o denumire si daca are o denumire deja, inainte de formatare, se sterge denumirea si se tasteaza un spatiu). Al meu l-am formatat dupa instalarea windows-ului pe laptop cu denumirea de "Kingstone" si nu-l mai recunostea MediaNav-ul. Dupa ce l-am formatat fara nume l-a recunoscut.

                    Deci nu are legatura cu faptul ca am conectat telefonul direct la MediaNav!
                    Multumesc oricum de interes t0rquemada!
                    Sper ca informatia asta sa ajute si pe altii!

                    Ca raspuns, t0rquemada, cu toate ca cred ca mai are relevanta, telefonul este un xperia z3, platforma android, iar fisierele de restaurare le-am luat dintr-o "amprenta" a MediaNavului care am facut-o la inceputul anului!
                    Last edited by Remus77; 15 August 2015, 14:01. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Formatarea sau schimbarea stickului se încearcă prima dată, apoi alte variante.

                      Denumirea stick-ului nu e importantă, contează dacă stick-ul e partiționat sau nu și dacă partiția e FAT32 nu exFAT sau NTFS.

                      Dacă firmware-ul prezent pe Medianav e 4.0.5, ce ai găsit sigur era 4.0.5(20150202_Renault_Dacia_OS_Update_4_0_5.tgz) că asta se servește de la începutul anului.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Am incercat cu formatare pe fat32 si nu a vrut sa-l recunoasca (primeam mesajul "unrecognize storage device", sau ceva de genu', de la MediaNav) pana nu i-am scos denumirea si a primit denumirea generica de "Removable Disk"!

                        Comment


                        • soft pentru media nav

                          Salut,

                          Am 5 zile de cand am achizitionat un logan 2 cu media nav si am tot vazut pe internet ca se poate adapta un stick care contine un soft pe nume "Menavrus" care face ca media nav-ul sa citeasca si formatele video.
                          Imi puteti spune daca ma poate ajuta cineva ca sa fac rost de acel stick cu softul respectiv?

                          Multumesc

                          Comment


                          • Menavrus nu soft ci firmware și e cu licență pe bani(45euro), adică fără licență îl instalezi degeaba.

                            P.S. Sper că știi că legislația în vigoare interzice imagini în miscare pe un ecran aflat în câmpul vizual al șoferului.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Intrebare, poate e mai idioata, dar Menavrus = Menaco? Am vazut ca acum au intrat in legalitate(asa scrie pe pagina lor de facebook) si mena.co merge acum.

                              Comment


                              • Da, cu observația că nu poți pune decât hărți oficiale în navi nativ, navitel nu mai face parte din kit iar prețul e mai mare.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google