Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare. Am si eu pe masina un Media Nav si mi-am instalat o camera de marsalier. Din ce am citit pe net am inteles ca aceasta ar trebui activata. Stie cineva cum se activeaza? Va multumesc anticipat

    Comment


    • Ce versiune de firmware are Medianav-ul?

      Camera e și conectată la Medianav?
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Am un Renault Captur la care vreau sa-i inlocuiesc cd-player-ul cu un medianav second-hand.
        V-as ruga sa-mi spuneti la ce sa fiu atent si ce sa verific la aparat. In afara de codul de securitate mai trebuie sa primesc ceva la el?
        Dupa achizitie as vrea sa-i instalez Menavrus.
        Renault Captur TCe120 EDC

        Comment


        • Din câte știu la X87 se montează cel de jos, Medianav-ul clasic nu cred că are loc. La capitolul mufe sunt identice.

          Dacă totuși dorești Medianav, verifici integritatea carcasei și a etichetei, și dacă e posibil îl probezi afișaj/touch și verifici versiune firmware via setari-sistem-versiune sistem trebuie să se pupe cu eticheta(SW ver) mai ales dacă vânzătorul nu a făcut update-uri.

          LE. are loc dacă cd-player-ul e identic cu dacia plug&radio(2din)

          Vei avea nevoie și de antena gps.
          Attached Files
          Last edited by t0rquemada; 12 October 2015, 00:18.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Multumesc de raspuns. Daca am de ales intre aparate cu versiuni de soft diferite, ce firmware ar fi cel mai potrivit?
            La Captur sunt doua versiuni de navigatie: medianav-ul clasic prezent si la Dacia si a doua varianta este R-link. Eu caut prima varianta, care pare sa fie identica cu ce e la Dacia.
            Attached Files
            Renault Captur TCe120 EDC

            Comment


            • Preferabil orice sub 4.0.5. și dacă poți orice care nu are/a avut 2.0.9(versiune cu probleme chiar din fabrică)
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Pot spune doar atât:
                La o reprenzentață din Franța un client a venit cu displayul spart la Medianav, deși mașina era în garanție verdict se schimbă 690euro + manoperă total apox 1000euro.

                Din câte știu a renunțat, a căutat unul sh din care a luat doar displayul, placa de bază a rămas acceași.
                Ce legatura are garantia cu un display in care a dat clientul cu pumnul? E touch screen nu hit screen.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Iar citești pe sărite: ideea era că nici reprezentanța nu putea aduce piese separate pentru Medianav.

                  Iar clientul nu a dat cu pumnul , a zburat ceva din spate la o frână puternică direct în ecran.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Nu cred ca la mercedes găsești display de navigație separat de exemplu, din simplul motiv ca orice referita separata de piesa costa sa o gestionezi (oring separat de senzorul de temperatura, display separat de restul navigatiei etc ).
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • menavrus

                      Ma poate ajuta cineva cu un link pentru menavrus pack 4052?

                      Comment


                      • ImageUploadedByTapatalk1444731535.179317.jpg
                        Problema rezolvată
                        )))
                        Pana apare o navigație ieftină cu ecran bun.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • Pune o tableta Stoicane, te costa mai putin ;)
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • Sa sti
                            Am si mai multe pe ea


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • Deocamdata pe mine nici un alt GPS device nu m-a impresionat ca cel de pe Medianav, ma refer la receptie nr. de sateliti gasiti si stabilitate in timp. Toate "androidele" fie ca au fost tablete sau telefoane, GPS -uri dedicate ( cu ventuza pe parbriz) sau PDA ( oldies but goldies), la un moment dat pierd semnalul, se incalzesc , "freeze" s.a.m.d.

                              Comment


                              • Pe vremuri foloseam si eu un PDA pe post de navigatie dar aveam antena de GPS externa si n-am avut probleme cu semnalul,valabil si ptr aparatele GPS dedicate(tom tom,garmin,samd)
                                Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google