Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ... in sfarsit a aparut ,,Map of Romania_2015 Q2" si pt. Media Nav.

    Comment


    • Te bucuri degeaba, încă puțin și vine 2015Q3, deja au ieșit pentru alte continente și programe.

      Dacă ai licentă pentru RO da primești 2015Q2

      Dacă ai licentă pentru FullEU primești 2014Q4 înclusiv RO.
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Plata pentru efectuarea actualizărilor pentru Media Nav (49 euro), se poate face și de pe un card de salarii MasterCard ? Sau trebuie un card numai cu euroi ? Mulțumesc!

        Comment


        • Merge orice card, atat timp cat ai bani pe el ( iti vor face ei un curs valutar, mult peste ). De ce vrei sa dai 50 EURO pe o singura actualizare, care va fi "depasita" in urmatoarele 2-3 luni ? Cand poti da o singura data banii pe ceva ( 40 EURO ), ca mai apoi sa-ti faci cate update-uri de harti vrei tu ( + multe altele), nu numai un singur update ?!

          Comment


          • Pentru că sunt foarte mulțumit de Media Nav, inclusiv în Bulgaria a funcționat foarte bine (conectare la sateliți, stabilitate, precizie etc.)! Pe de altă parte ai dreptate, prea mult pentru o actualizare! Mulțumesc pt. răspuns!

            Comment


            • Pai tot medianav o sa folosesti si prin metoda Menavrus (40Euro). Este EXACT aceeasi interfata ca se inainte, doar ca semestrial poti comuta intr-o alta interfata, unde iti poti copia hartile noi, apoi revii in modul clasic si ai harti la zi, cu 0 lei.

              Asta nu intelesesem nici eu initial - nu e obligatoriu sa folosesti 7Ways sau alt soft de navigatie. Poti ramane la interfata clasica.

              Comment


              • MediaNav EVo se gaseste undeva de vanzare? Au inceput baietii de la Pitesti sa faca rost de ele?

                Comment


                • mai are cineva problema asta? cand folosesc medianavul pe modul telefon, imperechiat cu un lumia 640 , la terminarea apelului cand comuta inapoi pe radio se aude un bubuit asurzitor in toate difuzoarele... nu se intampla tot timpul insa tot mai des in ultima vreme si e foarte deranjant , iti tiuie urechile dupa, asta daca nu te sperie bubuitura sa faci vreo traznaie prin trafic... am incetat sa mai folosesc functia de hands free din medianav din aceata cauza...pacat ca era o functie utila si comoda... am facut reclamatie la vocea clientului insa nici un raspuns....
                  problema nu as lega-o de telefon caci am patit-o si cu nokia si cu samsung....
                  RTFM

                  Comment


                  • @ssilviu: Evo e altă mâncare de pește, merge numai pe original.

                    @dadan: E "normal" ține de modulul în care merge modulul BT. Ține volumul sub 25 - nu ar trebui să apară probleme.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • eu tin sa te contrazic - nu e normal , si tine doar de medianav - intotdeuna imi pleaca sonorul in conversatie telefonica de la 15 si eu dau pe 19 (deci sub 25) , conversatia se aude doar in difuzorul din usa sofer(asa e normal) insa cand inchid conversatia bubuie toate 4 difuzoarele
                      RTFM

                      Comment


                      • Eu am scris corect, E "normal".

                        Pe original, sistemul nu face fade in/out la schimbarea surselor audio.

                        Pe alternativ, deși partea de fade in/out e îmbunătățită, în anumite cazuri, la încheierea unei convorbiri, poți auzi un poc, dar numai pe stânga față - și asta strict datorită modului BT.

                        Pe telefonul meu (Sony) nu am prins fenomenul decât 1 singură dată.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Tine DOAR de modulul BT ( nu de MediaNav ). E un bug cunoscut in automotive si rezolvat ( pe navigatiile mai noi, cu update-uri ), insa se pare ca nu si de cei de la Dacia. Sa speram ca la un update viitor se vor rezolva. Pana atunci, POC POC !

                          Comment


                          • La EVO e alt modul BT, restul softului de BT fiind 95% identic, de 5% au adăugat suport pentru AHA și TMC online
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • acum lamureste-ma si pe mine la ce te referi cand zici "original" si "alternativ"? iar eu zic ca nu e normal ca nu are voie sa se intample asa ceva intr-o masina in trafic , se pune in pericol siguranta ocupantilor masinii... si tot nu inteleg de ce bubuie asa tare ca radioul e dat foarte incet iar la telefon conversatia o tin la nivelul 19 insa cand se schimba sursa audio pocnetul e similar unui volum maxim
                              RTFM

                              Comment


                              • original = fw original, alternativ = menav... (alternativul face altfel fade in/out între sursele audio)

                                În termeni mai puțin tehnici via BT se transmite și "punerea receptorul în furcă" ceea ce determină POC-ul.

                                Fenomenul de mai sus ține de modulul BT, dar sunt unele modele de telefon ce nu fac asta (Sony-ul meu de ex.). La EVO modulul știe că sa închiat convorbirea și pune mute mai din timp, deci nema POC.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google