Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacă te grăbești.

    De ce trebuia să faci update la hărți? Sistemul a văzut 527A sau 528 și ți-a servit 603 (care a apărut de vreo 2 săptămâni).

    Încearcă alt telefon, dacă face la fel - garanție

    Downgrade nu ai cu ce să faci, și chiar dacă ai avea fișierele .lgu-ul de EVO e criptat.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Dacă te grăbești.

      De ce trebuia să faci update la hărți? Sistemul a văzut 527A sau 528 și ți-a servit 603 (care a apărut de vreo 2 săptămâni).

      Încearcă alt telefon, dacă face la fel - garanție

      Downgrade nu ai cu ce să faci, și chiar dacă ai avea fișierele .lgu-ul de EVO e criptat.
      Masina a venit cu harti ale Romaniei si Bulgariei din 2013.
      Altfel, nu m-as fi grabit cu update-uri.

      Comment


      • Așa și ? A mea a venit cu 2011Q2 în 2012.
        Ce trebuie să reții e că de exemplu 2015Q3 e bazat pe date de acum un an, din momentul în care nng primește datele cartografice durează un an prelucrarea.

        Ai 90 de zile de update timp în care poate apare o nouă versiune(2015Q3) pe naviextras(momentan doar 2015Q2).Acum ai actualizat hărțile și gata, alt update gratuit nu mai ai, bonus problema expusă mai sus.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Stai sa-ti explic...
          Inca nu am apucat sa ii fac update la harti. Intai si-a facut update la soft.
          Acum imi spune ca imi pot face update gratuit si la harti.
          Sincer, eu nu aveam de unde sa stiu ca versiunea 6.0.3. are probleme. O sa incerc si cu un alt tel sau o resetare generala. La garantie nu ma duc, doar nu e capat de tara.
          Oricum, ei or sa dea un update daca au multe plangeri de genul asta.
          Last edited by alexstef; 18 December 2015, 16:42.

          Comment


          • Dacă citeai acest topic, ai fi aflat că ai update-uri separate pentru sistem și hărt, iar primul se servește update-ul de sistem indiferent că vrei sau nu.

            Update nu scoate nimeni dacă nu au plâgeri.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Am descoperit care era problema... Folosesc un Lenovo Vibe X2 dual sim si era setat sa-mi aleg eu de pe ce sim sa apelez. Normal ca atunci cand apelam de pe navigatie nu stia de pe sim sa apeleze. Ciudata chestie, dar destul de logica. Aviz altora care folosesc tel dual sim si navigatie... Deci versiunea 6.0.3. pare sa fie ok.

              Comment


              • Se poate pune la Media Nav in mediul de Media ( muzica ) sa afiseze doar o imagine ( aceeasi imagine ), indiferent de melodie ? Am vazut ca se pune la anumite melodii o poza.
                O alta intrebare ar fi legata de update-ul cu eliminarea BT pentru cei care au Menavrus. S-a mai auzit ceva de el ?

                Comment


                • Ce parere aveti despre asta ? http://car-solutions.com/en/rear-vie...a-medianav.php.

                  Are rost achizitionarea ei ?

                  Comment


                  • Enorm de scumpă, în plus nu are scoase toate firele necesare - rămâi cu ecran negru la decuplarea marșarierului.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Ok. Multumesc de raspuns .

                      Comment


                      • Ei.... Daaaaa văd ca Menaco cumpăra 100 bucăți... E inutilă zic eu, mai bine îți iei cleme pe fir din aliexpress

                        Trimis de pe al meu Alcatel Flash Plus folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Păi dacă nu ai fire pe care să te legi ce faci cu clemele?
                          Menaco cumpără pentru cei care sunt mai puțin pricepuți (și ăștia sunt destui)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Corect, uitasem de varianta îi care nu au deloc fire.
                            Daaaaa cam scumpă....
                            Mă rog sunt și oameni comozi ...

                            Trimis de pe al meu Alcatel Flash Plus folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Sygic pe MediaNav: https://mena.co/downloads/sygic-renault-dacia-medianav/
                              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                              Comment


                              • Aceeasi treaba ca si cu MediaNav-ul normal - platesti ~50 euro / update. Poate aici singura diferenta ca dai o singura data pe an suma respectiva in cazul Sygic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google