Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Păi fără Menavrus nema internet și oricum trebuie un anumit stick, nu orice stick
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Sa inteleg ca trebuie instalat Menavrus?Multumesc

      Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

      Comment


      • Romania HERE 2016.Q4

        Comment


        • Am niste intrebari pentru medianav evolution versiunea 6.0.3.Ce ma sfatuiti sa instalez pe el?Care este diferenta intre medianav simplu si cel evolution?Multumesc mult

          Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

          Comment


          • Nu se instaleaza MediaNav Evolution ci doar o interfata care este asemanatoare. Calitatile hard ale MediaNav Evolution nu pot fi "compensate"!

            Comment


            • Ca o mica remarca si sa citez un coleg care se plange de noi ca la ce ne-am luat masina noua si nu ne facem reviziile cu piesele din reprezentanta.
              Pe principiul asta, la ce v-ati cumparat Media-Nav daca nu aveti bani de hartile si updateurile originale oficiale din partea Dacia-Renault ?
              Macar de s-ar construi strazi si autostrazi in Romania si sa zici ca nu mai fac fata updateurile ...
              Te supui la niste riscuri, un coleg avea dungi de care nu stia cum sa scape, altuia i s-a blocat media-navul etc etc problemele sunt multe ... Pui soft pirat de la rusi pe un MediaNav original de fabrica ...
              Mi se pare mai grav decat venitul meu cu piese de afara originale la revizii...

              Comment


              • Nu cred ca Menavrus e un soft pirat, el e un firmware alternativ Media-Nav-ului care iti ofera si functiile 'blocate' ale media-nav-ului, firmware care se cumpara pentru o anumita suma de bani si la care primesti si licenta. Asta e parerea mea.

                Comment


                • Originally posted by sorin74ivn View Post
                  Am niste intrebari pentru medianav evolution versiunea 6.0.3.Ce ma sfatuiti sa instalez pe el?Care este diferenta intre medianav simplu si cel evolution?Multumesc mult

                  Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
                  Medianav are procesorul de 600 MHz și 256 Mb memorie RAM, iar Evolution are 800 MHz și 512 Mb RAM.
                  @gugu21, dacă nu folosești menavrus nu e cazul sa acuzi.

                  Comment


                  • @GuGu21
                    Ai un windows cu licenta?

                    Comment


                    • Actualizările sunt necesare și pentru actualizarea străzilor care nu au fost prinse anterior și repararea greșelilor. Un update, în medie rezolva 2-300 de bug-uri.

                      Comment


                      • Originally posted by bogdan_cj View Post
                        Nu cred ca Menavrus e un soft pirat, el e un firmware alternativ Media-Nav-ului care iti ofera si functiile 'blocate' ale media-nav-ului, firmware care se cumpara pentru o anumita suma de bani si la care primesti si licenta. Asta e parerea mea.
                        Ma bucur ca a-ti avut aceste comentarii ,am inteles si eu ceva!!

                        Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
                        Last edited by sorin74ivn; 10 February 2017, 15:52. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Sunt surprins cât de jalnice sunt hărţile originale, am făcut update-ul gratuit în ianuarie şi habar nu are de chestii simple cum ar fi coborârea de pe Centura Bucureşti spre Chitila care e gata de o grămadă de vreme, am fost pe nişte drumuri care clar sunt asfaltate de cel puţin 10 ani dar apar neasfaltate iar altele asfaltate de 2-3 ani nu apar deloc şi evident nu te rutează pe ele...

                          În momentul în care te pune să faci 30 km în plus că habar nu are de nişte drumuri de legătură destul de mari, navigaţia asta e cam inutilă. Eu stau în Tărtăşeşti şi dacă vreau la Piteşti mă pune să mă întorc până pe centură deşi am nu ştiu câte intrări asfaltate mult mai scurte spre A1, la Potlogi, Bolintin Deal, Bolintin Vale, Ciorogârla, toate variante mult mai scurte decât să mă întorc 20 km până la centură!

                          Habar nu avea de drumul dintre comunele Perşinari şi Raciu din Dâmboviţa, asfaltat de vreo 2-3 ani, mă arată în câmp. Tot acolo între Văcăreşti şi Perşinari arată drum neasfaltat deşi e clar că are cel puţin 10 ani dacă nu mai mult asfaltul. Astea toate sunt doar la un prim drum ce l-am avut de făcut de când am luat maşina, mă întreb ce surprize mai are?

                          Pe drumul naţional probabil se descurcă de minune, dar pe drumul naţional ne descurcăm şi fără navigaţie, nu?

                          (evident GoogleMaps/Waze le ştiu pe toate la perfecţie, norocul nostru)

                          Păcat pentru că altfel MediaNav e super, din toate celelalte puncte de vedere...
                          Last edited by horatiuc; 10 February 2017, 16:25.

                          Comment


                          • Arunci un ochi la partea de rutare, pe ECO te plimbă de nu te vezi.

                            Cât despre Menavrus/Menaco acum au versiune si pentru Kia/Hyundai
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Originally posted by sorin74ivn View Post
                              Am niste intrebari pentru medianav evolution versiunea 6.0.3.Ce ma sfatuiti sa instalez pe el?Care este diferenta intre medianav simplu si cel evolution?Multumesc mult

                              Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
                              Evolution este ceva mai performant, cu o grafica putin diferita
                              In utilizare normala, cotidiana , nu este aproape nici o diferenta intre media nav si evolution , se misca foarte similar
                              Eu unul sunt multumit de ce ofera navigatia pe original

                              Comment


                              • Multumesc

                                Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google