Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O chestie interesanta... Cica s-ar auzi mai bine apelul telefonic 0rin medianav decât prin radio-ul clasic. Poate proceseaza un pic diferit sunetul primit de la microfonul din plafoniera...

    Comment


    • Adevarul ca pe un logan 2 2015 mi-a semnalat tata ca ma aud destul de slab/infundat prin microfonul masinii, de curiozitate am scos capacul/sita microfonului si am observat ca in fata lui este un buretel, probabil pentru a filtra eventualele zgomote din habitaclu sau din exterior, nu am facut teste cu buretelul scos.

      Sunt curios daca la logan 2 ph2 este la fel, dar tind sa cred ca da.

      Comment


      • @sebibv eu spun că este invers am avut cd și acum medianav 2 care se aude mai prost decât cd ul

        Comment


        • Ha ha...cred ca depinde de cat de bine aude interlocutorul, zgomot de fond....

          Mie imi place medianav-ul...insa AHA ala mi se pare chiar inutil ) cel putin ptr mine.

          Comment


          • Sunt module BT diferite în Medianav și Plug&radio, în plus prelucrarea(a se citi implementarea funcției BT) în telefon contează enorm
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Eu telefonul nu l-am schimbat ( moto z ) dar pe cd se auzea perfect pe medianav ciuciu. Deci modulul pt mine este mai prost ?

              Comment


              • La mine pe RadioCD fisierele video de pe telefon la care redau sunetul prin BT au o intaziere
                La media nav nu exista acea intarziere


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Azi dimineata m-am trezit cu setarile MN resetate (interfata in engleza, pierdute toate posturile radio si toti favoritii de navigare).
                  A mai avut cineva experienta asta ?

                  Comment


                  • ti-a cerut si codul?

                    Comment


                    • Originally posted by sebibv View Post
                      ti-a cerut si codul?
                      Nu. Oricum, din câte știu, codul e cerut când întrerupi alimentarea (scoti bateria), nu prea explica ștergerea Favoriților de navigare.

                      Comment


                      • Am inlocuit medianav-ul cu o navigatie cu andoid si conexiune la internet. Foloseam destul de mult waze-ul pe telefon, asa ca medianav-ul devenise doar player audio si am decis inlocuirea acestuia cu o alta naviagtie pe care pot instala waze.
                        I-am atasat de asemenea si o camera de marsarier.
                        Daca ar fi sa aleg inca o data, cu siguranta nu as mai comanda masina cu medianav.

                        Comment


                        • ne zici si noua ce ai comandat? macar ca si curiozitate...

                          Mai functioneaza comenzile de pe volan?

                          Comment


                          • Poti sa pui si o poza, de curiozitate?
                            Si de unde ti-ai luat, site RO sau AliExpress? [emoji4]

                            Sent from my SM-G950F using Tapatalk

                            Comment


                            • Am luat o navigatie chinezeasca de pe aliexpress + o rama pt loagn ca sa pot incadra navigatia in bord link
                              Initial nu au mers comenzile pe volan, dar am gasit un adaptor si am reusit sa le fac sa mearga

                              Am si doua poze mai vechi.
                              Prima e facuta inainte sa pun rama (rama a venit cu intarziere asa ca nu am mai avut rabdare si am instalat navigatia fara rama; am stat asa vreo 2 saptamani)
                              A doua e cu rama, dar e facuta de aproape pt ca voiams a verific ce inseamna meniul radio (REG, TA,...etc)
                              Last edited by igor06; 26 July 2017, 22:57. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Atasez si pozele conform descrierii de mai sus
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google