Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc pentru raspunsuri. O sa vad cat ma consta pachetul de actualizari

    Comment


    • Mergi pe waze. Eu am mers si am luat doar o amendă de 110€ ( viteză + centură)
      Eu in vară am luat de la Vodafone cu 8 € ceva minute si 2gb, ieși mai bine așa decat cu hărțile lor.

      Comment


      • Baieti , dar la un soft dedicat si consacrat de genul IGO Primo , IGO Nextgen sau Sygic , care sa-l puneti pe un telefon mai vechi (sau chiar pe al sotiei) si apoi pe un suport simplu in grila de aerisire sau in parbriz , nu v-ati gandit ? Sygic-ul de exemplu costa pe site-ul lor cca. 80 de lei , cu actualizari de harti pe viata . Le mai puteti descarca gratuit si de pe multe site-uri de specialitate.

        Comment


        • Nu mai există Here ? Hărți bune si gratis

          Comment


          • Ba da . Exista harti Here gratis . Dar oare de ce exista si softurile dedicate navigarii si care se vand pe bani frumosi ? Daca ar fi mai bune cele gratis , credeti ca cineva le-ar mai cumpara ?
            Diferente exista , uneori chiar foarte mari . De exemplu multi sunt de parere ca hartile TomTom dedicate softului propriu de navigatie Tomtom sunt mai complete decat aceeasi editie de harti oferite pentru celelalte softuri , Igo sau Sygic .
            Un proverb : " zgarcitul mai mult pierde si lenesul mai mult alearga".

            Comment


            • Pe parte de gps stand alone ai doar Garmin restul sunt la nivel de pocnitori
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by dl_dr25 View Post
                Mergi pe waze. Eu am mers si am luat doar o amendă de 110€ ( viteză + centură)
                Eu in vară am luat de la Vodafone cu 8 € ceva minute si 2gb, ieși mai bine așa decat cu hărțile lor.

                Nu prea mai ai variante la roaming în SEE, fie iei EO de 10 euro la orange sau 8 euro la Telekom la prepay sau doar EO în SEE cu resurse dedicate valabile 1-30 de zile. Sau abonament începând de 7 euro la telekom/11 orange sau variante mai vechi de abonamente pana în 15 iunie.

                Comment


                • Originally posted by t0rquemada View Post
                  Pe parte de gps stand alone ai doar Garmin restul sunt la nivel de pocnitori
                  Says who?!
                  Naviom.

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Pe parte de gps stand alone ai doar Garmin restul sunt la nivel de pocnitori
                    Cu tot respectul , sunt unul dintre primii utilizatori de navigatoare GPS din tara , am fost moderator pe unul din site-urile de specialitate , " pre multi i-am invatat carte" in domeniu , am activat in imbunatatiri si modificari de softuri , dar de asa ceva n-am auzit .
                    Cand ne pronuntam pe un forum trebuie sa avem si o responsabilitate morala . Sunt persoane de buna credinta care pot lua de bune afirmatiile fals emise .
                    Nu dragi colegi Garminul aproape are exclusivitate doar in domeniul militar si marin .Pentru "muritorii de rand" sunt alte softuri agreate si folosite cu succes , ex. igo , sygic , navigon , tomtom , etc.
                    Last edited by georgstelsib; 24 November 2017, 11:50.

                    Comment


                    • cred ca @t0rquemada se referea la dispozitivele hardware de GPS si nu neaparat la software-ul/hartile GPS ale lor.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Nu , se referea la aparat Garmin (nuvi) + soft Garmin , fiindca are si soft propriu . Asa se vinde prin magazine . Numai ca marea masa a utilizatorilor de navigatoare GPS ( acum si Glonass , Beidou si mai nou Galileo) prefera alte aparate cu alte softuri si culmea... mai scumpe decat Garmin-urile.

                        Comment


                        • Garmin îți vinde un produs ca și apple, hardware + software.

                          Unde vei merge cu un garmin, restul sunt de decor:
                          - de montana și/sau oregon (handheld gps) a auzit cineva
                          - poți folosi hărți topo (de ex. RO.A.D.2017, da știu e pe bani)
                          - le poți folosi în maritim (și delta dunării tot la maritim intră)

                          lista poate continua, dar poluăm degeaba
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Avem la munca un garmin montana 650T și pe parte rutiera și la rutare sunt slabi, mult în urma celor de la Igo, Here. Deși, beneficiem de harta actualizata pe viata, hărțile lor încă sunt incomplete și rutare e aiurea. Ba mai mult, punctul pus pe harta de noi ca să ajungem la măsurători, la aproximativ 1 km in linie dreapta el na da o ruta de 20 km. Slab Garmin, nu ma așteptam.

                            Comment


                            • Mulumesc mult pentru toat aceasta discuie din care fiecare mai învam câte ceva dar pana la urma tot voi vrea sa fac update la hrile din medianav dar mai pot atepta puin, numai bine va doresc ...


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • Montana e pentru "pietoni", de aici și rutarea defectuoasă
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google