Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au o gramada de canale pe Aha, sunt de Deezer dar si altele, le cauti cu search. De exemplu scrii acolo classic balads sau ce vrei tu si gasesti o gramada.

    Comment


    • Stie cineva un player pe android care sa se inteleaga cu medianav, in sensul sa imi afiseze pe midianav melodia care se reda si sa functioneze butoanele de next,play stop ? Momentan am folosit "Music Player" si merge ok dar nu pot sa schimb spre exemplu melodia decat de pe telofon, comenzile din medianav nu merg. Am vazut ca merg doar cu "Muzica Play" de la google.

      Comment


      • Originally posted by sadicu View Post
        Stie cineva un player pe android care sa se inteleaga cu medianav, in sensul sa imi afiseze pe midianav melodia care se reda si sa functioneze butoanele de next,play stop ?
        Orice telefon cu Bluetooth! Inclusiv de pe aplicatii ca Youtube, Google Music, iti afiseaza melodia si ai butoane next/play/stop...
        Pentru muzica de pe telefon ar trebui sa gaseasca singur toate melodiile mp3 de pe acesta. Nu e nevoie de player-ul de pe telefon, le ruleaza MediaNav.
        Si nu uita de varianta cea mai simpla, le pui pe un stick din ala mic de tot care nici nu se vede ca e acolo. Cu telefonul are rost doar daca vrei sa asculti live de pe net, altfel stick-ul USB e solutia ideala.
        Attached Files
        Last edited by horatiuc; 15 December 2017, 16:45.

        Comment


        • Originally posted by horatiuc View Post
          Au o gramada de canale pe Aha, sunt de Deezer dar si altele, le cauti cu search. De exemplu scrii acolo classic balads sau ce vrei tu si gasesti o gramada.
          Dar vreau anumite posturi de radio pe care acolo nu sunt...

          Merci oricum....

          Comment


          • Sadicu, MediaNav după ce face "pairing" cu telefonul, se comportă ca o boxă (cască) audio.
            The Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) describes how stereo quality audio can be streamed from an audio source (for example, a media storage device) to an audio sink (for example, a wireless headset). A2DP defines the protocols and procedures that realize distribution of high-quality audio content in either mono or stereo through a Bluetooth wireless connection using Asynchronous connection-oriented (ACL) channels. ACL is a logical transport used to exchange asynchronous data and both Link Manager Protocol (LMP) and L2CAP control signaling.
            Comenzile de pe MediaNav trimit semnale la telefon care le primește și folosește propriul media player (cel de pe Android) pentru a trimite conținutul audio (decodificat din format mp3 în wave) prin canalele de date Bluetooth. Dezavantajul este că vei consuma bateria telefonului pentru că el face majoritatea procesării. MediaNav este doar o boxă activă.

            Comment


            • Originally posted by danstoica View Post
              Dar vreau anumite posturi de radio pe care acolo nu sunt...

              Merci oricum....
              Da, ai inteles gresit, Aha nu are posturi de radio ci podcast-uri cu muzica, un fel de playlist-uri la cerere. Are si cateva canale de stiri dar tot asa, nu sunt live, ruleaza niste stiri dintr-o lista. Le poti pune pe pauza, poti sari peste, in functie de lista poti vedea ce melodii urmeaza. Dar nu, posturi de radio nu se pot asculta pe Aha.

              Comment


              • @horatiuc le afișează însă nu sunt funcționale. Apasă pe buton de pe MediaNav sa treacă la următoarea melodie și nu merge. De asta întreb,poate e vreun player mai deștept.
                @gecmc94 da știu de stick dar mereu uit să îmi cumpăr stick 😁

                Comment


                • Originally posted by horatiuc View Post
                  Da, ai inteles gresit, Aha nu are posturi de radio ci podcast-uri cu muzica, un fel de playlist-uri la cerere. Are si cateva canale de stiri dar tot asa, nu sunt live, ruleaza niste stiri dintr-o lista. Le poti pune pe pauza, poti sari peste, in functie de lista poti vedea ce melodii urmeaza. Dar nu, posturi de radio nu se pot asculta pe Aha.
                  multumesc intradevar am inteles gresit....

                  exista ceva de genul aha cu posturi radio editabile?

                  Comment


                  • TuneIn Radio ai încercat prin BT, eu merg cu el când pot fiindcă se aude mult mai bine posturile de radio.

                    Comment


                    • Originally posted by dl_dr25 View Post
                      TuneIn Radio ai încercat prin BT, eu merg cu el când pot fiindcă se aude mult mai bine posturile de radio.
                      se pot accesa ca si aha din meniul Navi?
                      daca da ar fi super...

                      Comment


                      • E greu să deschizi aha pe telefon, să-ți cauți ce vrei(listă editabilă), apoi să deschizi și medianavul pe aha ?!
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Pana la urma are cineva video player,caci toti cer minim 50 lei sa ti-l puna...

                          Comment


                          • Eu nu înțeleg ce vrei torque sa zici cu "deschizi MediaNav pe aha"! Eu doar dau drumul la aha pe telefon și MediaNav dau pe Media care e deja setat pe BT și pleacă. Nu fac nimic în plus pe medianav

                            Comment


                            • Îți faci lista pe telefon, fără BT și aha pe Medianav.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • "Eu doar dau drumul la aha pe telefon și MediaNav dau pe Media care e deja setat pe BT și pleacă. Nu fac nimic în plus pe medianav"

                                Pe Medianav in Media nu ai selectare sursa AHA????

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google