Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scuze ca nu am precizat.
    Ma refeream la fisierele .lyc pe care le avem originale in navigatie!
    Am 100+ adunate intr-un folder si nu mai stiu care sunt cele originale. Nu am masina la dispozitie acum sa le extrag iar. Daca nu se poate astept pana diseara si le extrag iar.
    Merci mult

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

    Comment


    • Daca este cineva doritor de boxele de pe fata astept un PM ( costul o cola 0 la 0.5 ), in weekend o sa le schimb.

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Merg la Catalin. S . Primul venit primul servit.

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
      Last edited by dl_dr25; 12 April 2018, 22:09. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Mulțumesc frumos!

        Așa cum spuneam și pe privat, boxele vor ajunge pe Hyundai-ul soției care are vreo 10 ani și la care s-au dus boxele de... nici nu mai țin minte când. Poate că am participat și eu la "hingherirea" acestora dar asta este altă poveste.

        Și da... Voi da mai multe cola! Asemenea gest merită din plin!

        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Multumiri lui cacou13
          Attached Files

          Comment


          • Păi tocmai că nu sunt, sunt o grămadă de licențe și câteva originale.

            Frumusețea e să ai licența originală, navi nemodificat (menavrus) și totuși să ai hărți la zi
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Am reusit si am pus si ultimele harti cu Medianav Plus 4.1.
              Daca merge sa pun Medianav si pe Laguna, atunci o sa pun Manevrus cu siguranta.
              O zi buna!
              Last edited by MishuOT; 13 April 2018, 09:16.

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Păi tocmai că nu sunt, sunt o grămadă de licențe și câteva originale.

                Frumusețea e să ai licența originală, navi nemodificat (menavrus) și totuși să ai hărți la zi
                Se poate asa ceva. Trebuie doar sa schimbi NNGnavi.exe cu unul crack-uit si totul merge struna cu licentele originale si harti noi (luate de pe net). Eu am facuto singur si functioneaza fara alte programe aditionale cum ar fi: Medi@askin, Favremod, Wolfncu sau Menaco.

                Comment


                • Tocmai că nu se poate, tu înlocuiești fișiere, Menavrus e firmware adică tot sistemul de operare, toate fișierele rămân la fel

                  Mediashit&co sunt scripturi(nici măcar programe) bazate pe mortscript și fișiere subtilizate din Menavrus.

                  O descriere mai bună :
                  Menavrus = combinația BIOS+Windows
                  Mediashit&co = winrar
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • t0rquemada, e suficient sa crackuiesti nngnavi.exe (e atat de simplu cu minime cunostinte de assembly, fiind un executabil wince e triavial de urmarit si eliminat/ocolit rutine) sa accepte orice licenta .lyc. defapt nu-ti trebuie decat licenta renault-ulc pentru device, celelalte pentru harti nu mai sunt necesare.

                    In schimb menavrus e tot un wince ULC la baza, ce are in plus niste procese pentru functiile ce le ofera (cum ar fi suport ptr usb stick). NK.bin-ul e la fel, are acelasi footprint. Deci e tot un fel de mediashit dar mai bine creat si cu mai multe functii. Cel putin asta am constat acu cateva luni cand l-am analizat.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Originally posted by Silviu View Post
                      t0rquemada, e suficient sa crackuiesti nngnavi.exe (e atat de simplu cu minime cunostinte de assembly, fiind un executabil wince e triavial de urmarit si eliminat/ocolit rutine) sa accepte orice licenta .lyc. defapt nu-ti trebuie decat licenta renault-ulc pentru device, celelalte pentru harti nu mai sunt necesare.

                      In schimb menavrus e tot un wince ULC la baza, ce are in plus niste procese pentru functiile ce le ofera (cum ar fi suport ptr usb stick). NK.bin-ul e la fel, are acelasi footprint. Deci e tot un fel de mediashit dar mai bine creat si cu mai multe functii. Cel putin asta am constat acu cateva luni cand l-am analizat.
                      Asta e . Silviu se pricepe . Nu este nevoie de niciun Menavrus care poate afecta grav sanatatea medianavului.

                      Comment


                      • Eu zic să mai sapi... după ce ai un aparat cu menavrus instalat și activat.

                        Fiecare face ce vrea pe banii lui... în definitiv Medianav-urile mai trebuie și reparate
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • @t0rquemada, Nu ma intelege gresit, utilizatorilor neexperimentati le recomand cu caldura menavrus (nu costa foarte mult) in loc de orice arhiva facuta de te miri cine. Riscul de stricare este mult mai redus si exista si suport la ei pe forum. Ca sa nu mai zic de functii si totul integrat frumos ca un soft oficial.

                          Eu in schimb l-am avut doar ptr teste, primit de la un prieten ce il are. Eram doar curios pe partea de implementare cum e facut. Am decompus toata imaginea si am putut sa compar imaginile intre ele.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Oare Menavrus-ul nu consuma cam mult din resursele si asa limitate ale navigatorului ? Si asa navigatia ramane in urma in intersectii datorita capacitatii reduse de procesare . Viteza procesorului si memoria putina tareaza mult navigatorul .

                            Comment


                            • @georgstelsib, nu dauneaza. E inchegat chiar bine, se vede ca dezvoltatorii stiu ce fac acolo. Fata de orice alta solutie existenta as zice ca e cea mai ok.

                              Eu, in schimb, am optat doar pentru navi crackuit sa pot sa folosesc hartile igo cumparate ptr mobile.

                              Referitor la resurse: l-am vazut live si se misca foarte bine. Nu e plin de bloatware. Ce au pus pe el e chiar de calitate.

                              Cum ziceam, se vede ca au fost atenti si la detalii.
                              Last edited by Silviu; 13 April 2018, 18:33. Reason: Automerged Doublepost
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Menavrus (menaco) , Medi@askin, Favremod si cel al Italienilor (nu stiu acum cum il chiama) iti ofera tot felul de programe aditionale care dupa parerea mea sunt inutile. IGO primo 7ways nu functioneaza in paralel cu radio sau media de pe stick (o porcarie). IGO primo iti ofera totusi o customizare a navigatiei mult mai buna decat navigatia de origine dar cu sacrificiul radioului. Eu cel putin atunci cand folosesc navigatia deobicei merg la drum lung iar fara muzica sau radio sunt trist.

                                @Silviu si eu am ales varianta crack-uita pentru a actualiza hartile in rest medianavul a ramas stoc nici macar nu am actualizat softul ramanand la versiunea 6.0.4
                                Last edited by danLaza; 13 April 2018, 18:44. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google