Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @alex1ioan, te-ai trezit dupa 13 ore ... :-)

    In principiu poti monta un alt dispozitiv cat timp acela este conform si nu modifici instalatia electrica (adica folosesti adaptoare).

    Unitatilor din China le lipseste certificatul de conformitate. Dar si asa daca il montezi si nu provoaca pagube masinii nu are de ce sa ti se anuleze garantia (pe partea electrica). Dar bineinteles in caz de probleme (la orice altceva pe partea electrica) pot invoca oricand dispozitivul neconform.


    Exista alternativa noului LG ULC gen. 4 dar sa vedem cat va costa.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Buna dimineața, Silviu, de acord cu tine, dar în cazul asta ne mutam pe topicul de "îmbunătățiri".

      Asta în cazul în care niciunul dintre noi nu am știut ce comandam la achiziționarea mașinii....

      Sincer, nici nu-mi doresc, am știut la ce mă înham, sunt sigur că și tu

      Vrem Logan cu navigație de Merțan ?!
      Last edited by alex1ioan; 4 July 2018, 08:35. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Silviule, in principiu daca ai pus altceva, spui pa pa la garantie si iti faci cruce sa nu pocneasca.Daca unitatea pe care o iau suprasolicita circuitul, poate sa fie si conforma si neconforma, la revedere garantie. E aceeasi discutie ca si la piesele duse in sacosa la reprezentanta.
        Singura varianta e sa iti pui ce vrei , cum ai zis fara sa intervii vizibil asupra insalatiei, sa folosesti mufe si daca patesti ceva sa pui inapoi medianavul original. Dar nici asa nu cred ca sigur 100%

        PS. Si sa nu uitam ca de obicei acesasta schimbare nu vine de una singura adica cine pune medianav cu android sigur si-a mai pus si plafoniera cu 3 becuri sau si-a mai tras o priza in portbagaj sau si-a mai pus leduri pe la picioare etc etc , instalatie e deja mai incarcata decat cat era cand a iesit din fabrica.

        Comment


        • ......și că o glumă, reproduc dintr-un cântecel din tinerețe: " eu sunt fericit, cu tractorul meu,
          I-am pus pneuri noi și capace de bemveu".

          Comment


          • @Sadicu, poate spune Dacia pa la garantie dar legal nu e chiar asa. Daca aparatul are certificat de conformitate atunci daca are aceleasi specificatii cu ale medianavului nu prea mai are ce comenta Dacia (defapt ei vor comenta dar tu ai temei de contestare). Dar unul din ala costa cat un medianav nou (vezi Pioneer de exemplu).

            Eu astept sa vad cat costa cel nou (la negru ca oficial va avea acelasi pret cu cel actual, probabil).

            @alex1ioan, vrem o navigatie mai buna. Eu unul nu vreau sa renunt la navigatia actuala, dar daca noua generatie o sa fie accesibila o sa fac mutarea. Mai ales ca foloseste ARM si linux si imi pot scrie eu aplicatii care sa-mi afiseze diferite lucruri pe MediaNav (inclusiv sa ii fac suportul ptr internet). Linux e altceva fata de WinCE-ul vechi de "secole". Poti sa o vezi schimbarea si ca pe un hobby, ptr mine cel putin.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Și eu îmi doresc ceva mai bun, mai nou, mai performant, că doar Daia am schimbat mașina, puteam să-o păstrez cu succes pe cea din 2007 daca nu gândeam pro, dar momentan opțiunile nu îmi dau garanția.

              Să lăsăm Dacia să facă primul pas.
              Last edited by alex1ioan; 4 July 2018, 10:42. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Silviu, nu stiu cati vor sa o ia pe drumul asta...Daca Dacia iti da negatie, ok tu ai motiv de reclamatie dar ai timp si nervi pentru asta? Unde mai pui ca poate chiar nimeresti un medianav care sa fie scricat (chiar si de la Pioneer) care sa-ti buleasca instalatia. OK Pioneer ti-l schimba dar iti da si banii pentru prejudiciu? Cam cat crezi ca ar dura?

                Comment


                • 2 DIN -uri din China s-au tot montat si pe marci mai sonore . Cunosc multe cazuri in care s-au montat , dar niciun caz care sa fi pus probleme . Specificatiile parca sunt trase la indigo . Ramane sa va interesati de calitatea display-ului ,fiindca majoritatea sunt cam "chioare" si veti avea dificultati de observare in timpul zilelor insorite . Oricum sunt mult mai potente decat medianavul nostru si v-ar asigura satisfactii suplimentare . Androidul tot android ramane , iar pretul nu este prohibitiv.

                  Comment


                  • La colegul cu motorul crăpat(gpl after) mai sunt cazuri cu probleme semnalate? Nu. Îl încălzește cu ceva că alții nu au avut probleme și sunt mulțumiți?

                    Nu îmi doresc să fiu eu cazul ăla de 1/1 milion
                    Last edited by alex1ioan; 4 July 2018, 12:33. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by georgstelsib View Post
                      ... Ramane sa va interesati de calitatea display-ului ,fiindca majoritatea sunt cam "chioare" si veti avea dificultati de observare in timpul zilelor insorite ...
                      De parca medianav-ul ar fi mai breaz!
                      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                      Comment


                      • Neata,
                        Aparent a iesit un mic update la Medianav care contine o arhiva pentru problema cu ceasul arhiva se cheama tzone_spatial.zip (3.7MB)... ma duc sa vad daca o sa mai fie ceasul cu o ora inainte ;)

                        Comment


                        • Mulumim pentru informatie!

                          Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                          Last edited by lynxbell; 6 July 2018, 09:43.

                          Comment


                          • Update facut, ceasul merge corect acum cand este setat pe AUTO.
                            Pentru cine a mai avut aceasta problema, update-ul repara aceasta buba.

                            O zi frumoasa tuturor!

                            Comment


                            • Multumim!
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google