Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Inainte sa cumperi masina ar fi trebuit sa te documentezi. Dupa ce ai cumparat masina ar fi trebuit sa citesti manualul Medianav si tot ce tine de dacia.naviextras.
    Update-ul la softul sistemului este gratuit.
    Update-ul la harti este platit, cu o perioada de gratie de 90 zile in care poti actualiza O SINGURA DATA harta.
    Ultima versiune a hartilor disponibile pe naviextras RO NQ(navteq)2013 Q2 si EU NQ 2012 Q4.
    Off: Garmin are tot harti Navteq ultima versiune e 2014.30
    eu am vrut sa fac update la soft dar m-am pricopsit si cu cel de harta .. este normal sa citesc asa ceva ? (normal era masina venita in oct cu update la zi,informare de la dealer de treaba cu O SINGURA DATA..chiar am intrebat ce versiune de soft este si a raspuns nu stiu...) nu am citit decit seria de pe acte si atit..dar pe zi ce trece am cite o surpriza....da stiu nu am citit manualul in care scrie cum se conduce ....

    Comment


    • Update-ul la sistem iti este oferit automat de toolbox, pentru update la harti trebuie sa dai cel putin 3 click-uri prin toolbox, procesul nu este automat.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Update-ul la sistem iti este oferit automat de toolbox, pentru update la harti trebuie sa dai cel putin 3 click-uri prin toolbox, procesul nu este automat.
        nu am gasit in manual ca se pot actualiza hartile DOAR O DATA si chiar mi-am amintit ca l-am citit ..acum din nou il citesc si scrie asa ..actualizare harti in primele 90 de zile( gratuit) unde scrie ca doar o data?
        si interesant cind conectez stick primesc raspuns ca sint LA ZI adica in trimestrul 4 din 2012 cu masina cump.in oct 2013 ..poate sint eu mai greu de cap... si am tot incercat chiar pe 2 calculatoare ..ca uitasem ca la mine nu merge decit cu xp ..(nu vrea cu win 7)

        Comment


        • One time only iti aparea la harta in toolbox.
          Ai harta europei (probabil) la care ultima varianta e 2012 Q4.
          Ca idee masina mea a venit cu 2011Q2 in decembrie 2012.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Aha deci pot face update la soft gratuit.
            Nav-ul nu ma prea intereseaza
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              One time only iti aparea la harta in toolbox.
              Ai harta europei (probabil) la care ultima varianta e 2012 Q4.
              Ca idee masina mea a venit cu 2011Q2 in decembrie 2012.
              nu am harta europei doar romania gratis cu nav si in oct.masina a venit cu q2 2012 si soft 2.0

              Comment


              • Salut! Am cumparat o navigatie de Dacia dar din pacate nu pot s-o folosesc. Nu am hartile din Romania pe ea(a fost pe o masina din italia). Stie cineva daca se pot pune harti fara medianavtool? Mentionez ca am harta romaniei de la o navigatie cu igo(am inteles ca ambele folosesc harti de la navteq). Multumesc!

                Comment


                • medianavtool? poate toolbox.
                  NU poti pune alte harti, chiar daca le "copiezi" manual in MediaNav sunt ignorate daca nu au licenta si checksum.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Ok! Multumesc de informatie. Si in viitor e posibil sa apara o modalitate sa o fac sa mearga pe romania sau pot sa incep sa dau anunturi de vanzare? )

                    Comment


                    • Azi am reusit sa ma duc la service Serus pe centura ca sa imi resofteze navigatia pentru ca nu mai puteam sa apas pe "accept" la navi sau maps. Dupa o ora de asteptari, surpriza. Nu trebuia resoftata, era virusata. Asa ca mare atentie ce stickuri bagati in ea. Cu ocazia asta am facut si update de soft de la 2.1.0 la 4.0.5. Imi poate spune cineva ce diferenta e intre ele, ca nu vad niciuna?

                      Comment


                      • Originally posted by remus193 View Post
                        Salut! Am cumparat o navigatie de Dacia dar din pacate nu pot s-o folosesc. Nu am hartile din Romania pe ea(a fost pe o masina din italia). Stie cineva daca se pot pune harti fara medianavtool? Mentionez ca am harta romaniei de la o navigatie cu igo(am inteles ca ambele folosesc harti de la navteq). Multumesc!
                        PAi navigatiile trebuie furate si cu hartile.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Originally posted by einstein1984 View Post
                          PAi navigatiile trebuie furate si cu hartile.
                          Daca era furata nu cred ca imi dadea si codul la ea.....cred)

                          Comment


                          • Sa fim seriosi , cine fura o navigatie de 300€.
                            sigpic

                            Comment


                            • Nu exista fw 4.0.5, ultimul e 4.0.2. Partea cu virusii e mai greu de crezut(dar nu imposibil).
                              Imbunatatiri
                              -nngnavi 9.4.6.320818
                              -schimbari in skinul M1(colorat)
                              -posibile imbunatatiri ale compatibilitatii bluetooth cu noi telefoane
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Nu este valabila chestia cu update la harta o singura data.....astazi am reusit sa fac update la Q2 2013.... la Q4 2012 am facut acum o luna jumate.... deci merge de mai multe ori sa faci update la harta in perioada de 90 de zile. (de mentionat ca mai am 5 zile pana imi expira cele 90 de zile de gratuitate)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google