Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Întrebare... poate chiar puţin prostească! Există deja speedcam-urile în hărţile Medianav-ului!?
    Deoarece:
    La Medianav îmi apar locurile unde ar trebui să fie poziţionate camerele radar! Mai exact, am fost "o fugă" pe 31 dec. la Bucureşti, şi mi-a spart creierii Medianavul!
    Îmi arăta când mă apropiam de locurile unde sunt camerele (gen pasarelele de la Ciolpani!), dar şi zone pe unde, de regulă sunt amplasate!
    Am remarcat că bestia făcea un zgomot infernal dacă nu reduceam viteza! Prima dată chiar m-am speriat crezând că a crăpat ceva pe la maşină, sistem audio!
    Cu cât ai viteza mai mare, cu atât urlă mai urât - începuse să şi pârâie la un moment dat!
    De asemenea pe ecran apare şi un "icon" cu camera radar!
    Să fie o actualizare făcută cu aceste speedcam-uri?!

    Stimă

    Comment


    • Da, dar cu acoperire limitata (cel putin DN1). Actualizari oficiale, nu.
      "icon" cu camera radar apare si cand te duci/intorci de la aeroportul Otopeni, oricum detectorul de radar tipa ca e radar Laser inaintea MediaNav-ului asa ca...
      Avertizarile se pot dezactiva independent.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Multumesc, t0rquemada!
        Are cineva vreo idee care e rezoluţia LG-ului (Media Nav-ului)!? AM tot căutat pe net, dar fără rezultate, iar manualul - sincer nu prea mai ştiu unde ar putea fi!

        Stimă

        Comment


        • imaginile de fundal din teme (radio, mp3, telefon, setari) au 800x480 ;)

          Comment


          • Nume real
            LG LAN5200, producatorul LG

            Audio
            capacitatea de a conecta patru difuzoare, tehnologie audio de îmbunătățire Arkamys

            Video
            Innolux de afișare de 800 x 480 pixeli touchscreen rezistiv

            Procesor
            667 MHz MIPS Au1320

            RAM
            256MB DDR2

            Memorie
            4GB

            Parte multimedia
            FM \ AM radio
            Audio player cu suport MP3 și WMA
            Capacitatea de a reda muzica prin Bluetooth

            Program de navigare nativ
            Versiunea de specialitate Igo Primo

            Bluetooth
            producător necunoscut, modul este suportat hands-free, Bluetooth stereo, este posibil pentru a obține phonebook cu cele mai multe telefoane mobile.

            Microfon
            Built-in
            Capacitatea de a conecta un microfon extern
            Există un AUX stereo de pe panoul frontal

            Camera retrovizoare
            Nu este conectat în mod oficial.Software-ul video blocat.

            Drive-uri acceptate
            USB Flash de până la 32 GB, unele DVD-drive-uri USB
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • dr_p, t0rquemada MUŢUMESC!
              Stimă

              Propriile impresii despre MENAVRUS (poate e cineva interesat!):
              Plusuri:
              - faci update la hărţi IGO (sunt instalate şi pe Media Nav) fără să-ţi mai baţi capul cu licenţa,
              - pasagerul din dreapta se poate uita la filme,
              - îţi oferă posibilitatea de a opta (poţi încerca şi altceva!),
              - poţi instala o camera pentru mersul înapoi.
              Minusuri:
              - pentru hărţile IGO - tot îţi vei bate capul pentru a căuta pe net ultimele noutăţi, evident compatibile (dacă înţelegeţi ce vreau să spun!? - pentru sisteme gen jailbreak!)
              - pasagerul din dreapta poate înlocui oricând filmul de pe Media Nav ( 800 x 480) cu o tabletă. Probabil iar fi greu să mai găsească o astfel de rezoluţie la vreo tabletă, poate pe vreun telefon!
              - hărţile pentru celelalte două sisteme de navigație oferite de MENAVRUS nu se ridică la nivelul IGO (plus ceva căutări până ajungi la acestea, iar unul din sisteme nu are hărţi pentru România, dar, atenţie, are pentru Rep. Moldova)
              - sistemul Media Nav, după ce revii la configuraţia lui, merge totuşi poticnit!
              - butoanele de reglarea sunetului / banda aceea superioară care arată selecţia nivelului de volum!) "lucrează" intermitent!
              - când apeşi POWER se trece pe MUTE - nu întotdeauna! dar, atunci când scoţi cheia din contact sistemul se opreşte.

              Mă mai joc şi dacă mai găsesc ceva interesant vă anunţ, de asemenea dacă sunt întrebări/curiozităţi fac tot posibilul să răspund.
              Stimă

              PS Îmi pare rău că nu am putut edita postarea de mai sus şi a trebuit să scriu alta! Vă rog să-mi acceptaţi scuzele de rigoare.
              Last edited by danpetrovan; 6 January 2014, 17:36. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Mici precizari
                "butoanele de reglarea sunetului / banda aceea superioară care arată selecţia nivelului de volum!) "lucrează" intermitent!" asa si trebuie,(0.1-0.3sec fata de 2-4sec)
                "când apeşi POWER se trece pe MUTE - nu întotdeauna! dar, atunci când scoţi cheia din contact sistemul se opreşte." nu e un bug, e o functie din fw original legata de RVC, activata de menav.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Salut, stie cineva ce putere audio scoate sistemul ? 4x?
                  Vreau sa stiu ce boxe sa imi iau. Diametrul e de 13cm , nu?
                  Multumesc.

                  Comment


                  • Sa mai discutat treba cu puterea la boxe si a ramas incerta , dupa mine ar fi un 4x15 w dar asta nu te opreste sa iti pui boxe de putere mai mare.
                    Legat de dimensiuni la gasesti o pagina sau doua mai in spate , grija ca difera spatele de fata.
                    sigpic

                    Comment


                    • 4x20w. Legat de difuzoare s-a discutat pentru Logan II/Sandero, nu pentru Lodgy/Dokker/Duster ph2.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        4x20w. Legat de difuzoare s-a discutat pentru Logan II/Sandero, nu pentru Lodgy/Dokker/Duster ph2.
                        La duster difera difuzoarele pe spate? Ele sunt tot în uși și dimensiunea măști este aceeași.
                        Multumesc.

                        Comment


                        • "dimensiunea măști este aceeași" fata de ce ? logan II ?
                          Nu stiu . Cel mai bine te uiti/demontezi apoi cauti si cumperi.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Salut ...mi-am comandat si eu o navigatie de pe net am un logan 2 cu radio cd standard ...merita ? ...a mai comandat cineva de pe la astia de pe net?

                            Comment


                            • Originally posted by t0rquemada View Post
                              "dimensiunea măști este aceeași" fata de ce ? logan II ?
                              Nu stiu . Cel mai bine te uiti/demontezi apoi cauti si cumperi.
                              Un alt utilizator spunea ca difuzoarele pe spate diferă de cele din fata. ..

                              Comment


                              • La Logan II/Sandero II pe fata avem difuzoare cu diametru 16,5 cm, iar in spate cu diametru 13 cm.
                                NU STIU daca la DUSTER PH2, sunt la fel.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google