Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Flo despre asta am discuata inca de prin vara. Se poate sa il instalezi si doar pe asta dar daca iti cumperi menavrus il ai automat. Daca vrei sa il ai doar pe asta roaga-l de torquemada sa ti-l trimita ... cu tot cu instructiunile de instalare.

    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Nu
      Ce am pus acolo este altceva.
      Au chestia cu ECO drive temperatura apare undeva in partea de sus(cea exterioara).
      Menavrus urmeaza a se instala luna aceasta.

      Daca ai rabdare aici ai tot filmuletu.
      Este un Logan Brazilian.
      Last edited by stoicanu; 11 January 2014, 15:49. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • Nu ti se pare incepand cu 2.1.0 au modificat intai dimensiunea fontului de ceas, apoi fontul in 3.0.5.
        Meniul M1 e diferit, a se vedea telefonul pe portocaliu.
        ecodrive(eco coaching) trebuie activat si sigur ca vor fi probleme la licenta Igo
        temperatura si simbolurile de clima apar daca ai comanda de clima si activata functia, si sigur ca vor fi probleme la licenta Igo.
        Attached Files
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Eu am sarit de la 1 directa la 4 si chiar am vrut sa zic ca este ceasul mai marea.
          Luni ma intalnesc cu cineva sa ii fac update si am sa fiu mai atent la diferente.

          Dar se poate activa acel meniu?
          Nu e problema de Igo ca o sa vina menavrus.
          Last edited by stoicanu; 11 January 2014, 18:29. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • Salut ....intrebare ...mi-am pus dracovenia asta de navigatie pe masina....spre deosebire de radioul standard cand sun prin bluethooth se aude doar boxa din usa sofer ..asa este si la voi?.....antena gps se monteaza in spatele ceasurilor din bord ...are locul ei cica...

            Comment


            • Da se aude numai in boxa dreapta fata.
              sigpic

              Comment


              • stanga....

                Comment


                • Originally posted by lucian04 View Post
                  Salut ....intrebare ...mi-am pus dracovenia asta de navigatie pe masina....spre deosebire de radioul standard cand sun prin bluethooth se aude doar boxa din usa sofer ..asa este si la voi?.....antena gps se monteaza in spatele ceasurilor din bord ...are locul ei cica...
                  La logan 2 antena de gps este montata in zona parasoralului dreapta.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Firul de la antena are cam 30 cm sigur nu ar ajunge ...nu stiu ce sa spun astia au montat in spatele cesurilor din bord ...poate ca ai dreptate dar firul nu ajungea la parasolar

                    Comment


                    • M.florin are dreptate, la noi astia cu Medianav din fabrica antena GPS e plasata in dreptul parasolarului din dreapta.

                      In urma celor 2 demontari ale consolei centrale iti pot spune: din stanga iti vin cablajele celor 2 mufe albe mari(semnale si audio) si mufa gri (comenzi volan) iar in dreapta pleaca cablajele pentru antene mufa albastra(gps), mufa alba (radio). Sa nu mai zic de izolatia "tip textil" prezenta pe cabluri, care teoretic ne scapa de greierasi.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by dr_p View Post
                        stanga....
                        Da stanga.
                        Am incurcat sensurile.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by stoicanu View Post

                          Stie careva care ar fi mufa/pini pentru indicarea temperaturi, activarea este usoara dar mai ramane conectarea la senzorul de temp.?

                          Comment


                          • Nu poti.
                            Temperatura afisata pe ecranul MediaNav e preluata prin CAN de la consola de climatizare(aia automata) in care intra un senzor de temperatura aflat in climatizare(senzorul e prezent si la noi).
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Salut ...cum fac si eu update ? Am vers 2.0.9...stie careva da a pot sa fac direct la ultima vers?

                              Comment


                              • toolbox-ul media nav ... gasesti acolo - ca de altfel si in manualul media nav toate info necesare. update-ul se va face automat la cea mai recenta versiune disponibila.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google