Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • gutule, cum anume vrei ca ceva soft sa-ti mareasca o putere sau capacitate hard?

    Comment


    • pai tocmai de aceea ziceam, pentru ca nu poate sa faca asta.

      Deocamdata nu simt nevoia de upgrade la toate mentionate de Torquemada. Stau pe versiunea din fabrica.

      Comment


      • ieri am reusit sa imi fac update la soft.a fost foarte usor,totul a decurs fara nici o problema,acum am 4.0.2.,urmeaza sa imi pun menavrus.am totusi o nelamurire,daca il comand acum imi vine igo in loc de celalalt program de navigatie care a fost?si igo se instaleaza in memoria navigatiei sau ramane pe stick si va rula doar cu el in navigatie?

        Comment


        • Da, acum ai Igo in loc de 7carari (7Ways).

          In navigatia oficiala poti adauga harti si poi, si/sau poti folosi Igo8.3 sub Menavrus.

          Se recomanda rularea de pe stick, de preferat un stick cu viteze mari de scriere/citire.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Se pare ca pe Duster 2.0 4x4 de RU exista o varianta noua de cablaj(posibil pentru Medianav 1.2) ce permite comutarea automata pe camera la intrarea in AR (marsarier), evident cu Menavrus.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Din ce mi-au zis rusii comutarea se face automat daca legi alimentarea camerei pe becurile de marsarier.

              Comment


              • ... deci are cineva montata camera de AR la noi? Sunt curios ce camera s-a folosit etc ...

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Din cate stiu, acum cu Menavrus instalat, si camera activa(prin AR sau direct la +) si cuplata la Medianav, Medianavul nu comuta automat pe video in, trebuie sa apesi butonul de camera.

                  In formula asta pui camera pe fata alimentata permanent, o camera pe spate alimentata prin AR. Apesi butonul camera si o vezi pe cea din fata, cuplezi AR si comuta automat pe cea din spate.

                  Ce am zis eu e ca cel putin la un Duster de RU atunci cand Medianav-ul simte semnal video comuta automat pe video-in FARA a mai apasa pe butonul de camera din Menavrus.

                  A se vedea firele incercuite cu verde, absente la noi.
                  Attached Files
                  Last edited by t0rquemada; 21 February 2014, 00:04.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • daca cele 4 fire sunt pentru cele 2 camera, atunci si la noi s-ar putea face comutarea automata.... fac ca legaturile nu mai are treaba cu pinul 22 - (pentru minus) si pinul 10 + (pentru plus), la semnalul camerei, acum sunt legati la pini 9,10,11 si 12

                    Comment


                    • Copy/paste: În versiunile viitoare camera video pentru marsarier Menavrus Autopower va fi disponibil pentru toți utilizatorii Menavrus. Pentru a activa intrarea video va fi suficientă pentru a aplica +12 V la treilea conector cu 24 de pini. Fostul "manual", metodă care încorporează rămâne, de asemenea.

                      3 mov nu e prezent la noi
                      4 alb nu e prezent la noi
                      9 rosu nu e prezent la noi

                      10 Video signal +

                      11 si /sau 12 senzor de temperatura interioara pentru afisare pe display.(info. confirmata partial)

                      O rezolvare la:
                      Asta e problema (copy/paste de pe alt forum):

                      Now I was finnaly able to start using iGo 8.3, but now after a restart, I can't open any Menavrus software anymore. I can click on the iGo button (old 7ways) but still nothing opens. Totalcommander also does not open. What is up?

                      USB Flash may be corrupt

                      Turned out to be the USB drive, but still have the problem with Error: Out of memory Requested 8374620 and Cache 2027 or something. What do I have to change

                      The Out of Memory warning was because I used NavTeQ maps. Now I am using Teleatlas maps and it works great. There is just one major problem. When I am driving above 90km/h the radio stops, the only way I have the radio working above 90km/h is when I put cruise controll on. Then I have one steady speed, and the radio comes back alive. When I use the Original Navigation it doesn't have this problem. Is that just a setting in iGo or have you heard about this problem before
                      Last edited by t0rquemada; 22 February 2014, 00:55. Reason: Automerged Doublepost
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Dintre cei care aveti Menavrus și ati ramas cu tema originala galbena care mă poate ajuta sa fac si eu rost de ea ? Practic imi trebuie tot folderul M0. Il gasiti în Medianav Storage Card\System\Img\M0.

                        Originally posted by M.FLORIN View Post
                        ... deci are cineva montata camera de AR la noi? Sunt curios ce camera s-a folosit etc ...
                        Un amic și-a luat-o pe asta http://www.emag.ro/camera-de-mers-in.../pd/ECKDKBBBM/ si se vede foarte bine

                        Comment


                        • @YOGI81 Ai PM.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Un amic și-a luat-o pe asta http://www.emag.ro/camera-de-mers-in.../pd/ECKDKBBBM/ si se vede foarte bine[/QUOTE]



                            Am avut eu camera asta. Merge foarte bine pe partea de electronica, are ghidaje colorate, dar suportul de numar e groaznic.
                            Numarul se prinde doar intr-o fanta din corpul camerei iar in rest flutura din toate partile. Nu mai spun ca la doua spalari cu wap-ul se scorojeste toata vopseaua din jurul lentilei.

                            Comment


                            • ma ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna care sunt pini pr microfon ?ms

                              Comment


                              • Ai microfonul original? Ala original are si preamplificator, unul chior nu va functiona.
                                7 semnal
                                8 plus
                                19 tresa
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google