Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sageata cu pozitia masinii continua sa mearga la fel ca la orice GPS, chiar si in cazul unei birfucatii.
    Asta cu conditi sa ai un traseu facut.

    Comment


    • Pai atunci nu e ca la orice gps.
      Gand aveam IGO pe un PDA , cand intram in tunel in spunea "semnal gps inexistent" si sageata se "bloca" pe traseu unde pierdea semnalul si isi relua mersul la iesire din tunel. Portiunea din tunel ramanea "in aer".
      Daca nu vin ceva informatii de la roata masinii spre Medianav nu prea cred ca stie daca te-ai oprit in tunel sau iti continui drumul cu o anumita viteza.

      Comment


      • MediaNav-ul are semnal info-viteza pentru SDVL(SpeedDependantVolumeLevel).
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Da, acuma asta e problema... bifurcatiile in tunele...Bifurcatiile in tunele nu au oare indicatoare rutiere clasice ?
          Sau daca avem navigatie nu ne mai uitam la indicatoarele rutiere, nu ? Cite or fi prin Europa, si unde ? In Alpii Elvetieni ?

          Si in cite bifurcatii in tunele s-a ratacit cineva ?
          Hai sa gasim defecte la sistemul GPS ca nu ne ghideaza prin tunele...

          Comment


          • Colegul de mai sus a adresat doar o întrebare , nu a desfiinţat nimeni sistemul GPS de pe Dacia.

            Comment


            • Nu am criticat Medianavul de pe Dacia, face exact nici mai mult nici mai putin decit un sistem GPS obisnuit pe care il cumperi din supermarket.
              Nici unul nu te ghideaza in tunele, in tunele tre sa urmarim indicatoarele rutiere, oricum inainte de intrarea in tunel exista avertizari cu privire la bifurcatiile din interior... Si cine se rataceste intr-un tunel parerea mea sa isi ia sofer ca nu prea are ce cauta la volan .

              Comment


              • Nu s-a pus problema de ghidare in tunele, ci doar s-a intrebat daca atunci cand ai un traseu deja stabilit pe GPS treci print-un tunel, in tunel ai o bretea de iesire/bifurcatie, traseul calculat iti spune sa virezi spre dreapta si tu mergi spre stanga. In situatia asta ce face GPS-ul, recalculeaza, "mergi pe camp"?

                Singurele(pana acum) care se descurca in situatia asta sunt GARMIN variantele pentru MalSing.

                Cu ultimele harti(ca astea sunt responsabile de altimetrie, nu Igo) Medianav-ul se descurca onorabil in pasajele din Bucuresti.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • @bogdan_cr Pe pagina asta ai doua posturi cu nimic constructiv..doar flame. Am intrebat doar asa, ca chestie tehnica, nu ca vai doamne nu m-as descurca. Dupa cum pui problema se pare ca tu nu ai fost prin tuneluri mai lungi de 200 metri. Ce sa mai zic de cele de peste 6-7 km. O zi buna sa ai.

                  Comment


                  • colegu t0rquemada

                    daca esti amabil si ma poti ajuta cu o poza din dialogis cu schita cablajului de antena GPS..

                    mersi
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Codul de cablaj(1) (difera in functie de aer conditionat manual/auto) 283934138R.

                      Si pentru cei cu Menavrus (de pe alt forum):
                      Test version 4.0.2.1 Menavrus shipped tester. Forward to the results!

                      versiunea 4.0.2.1 e bazata pe firmware original 4.0.3.
                      Attached Files
                      Last edited by t0rquemada; 14 May 2014, 21:35.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • torque, ai cumva o poza cu conectica din spatele medianav-ului? sau poti sa-mi spui te rog modelul exact al ei?
                        Vreu sa-mi iau una pentru teste si nu cred ca e nimeni dispus sa o doneze

                        Comment


                        • mersi t0rquemada

                          ce am vrut sa te intreb...are ceva daca montez antena in spatele unitatii media-nav
                          din poza ta am vazut ca, vine prina sus la parasolar pasager
                          o operatiune c am dificila de ajuns cu ea pana acolo.....

                          sau alte ideei de aplasare a antenei GPS sa nu am prea mari probleme cu semnalul
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Originally posted by Razvy View Post
                            torque, ai cumva o poza cu conectica din spatele medianav-ului? sau poti sa-mi spui te rog modelul exact al ei?
                            Vreu sa-mi iau una pentru teste si nu cred ca e nimeni dispus sa o doneze
                            Gasesti in paginile mai din urma totul despre ce model este si conectica.
                            Asta un cazul in care Torq nu raspunde in timp
                            sigpic

                            Comment


                            • Are PM.

                              In alta ordine de idei:
                              Firmware oficial 4.0.3 via Dacia MediaNAV Toolbox
                              (NU si pentru Menavrus, noi asteptam indicatii)

                              20140423_Renault_Dacia_OS_Update.tgz

                              majoritatea fisierelor 21.01.2014
                              nngnavi.exe 9.4.6.320818
                              update la dealeri >Dacia, Renault, Opel, Vauxhall
                              adauga imposibilitate de downgrade la 4.0.2
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Gata maine instalam.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google