Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,

    As dori sa cumpar si eu Menavrus dar am cateva neclaritati:
    1. Instalarea acestuia se face pe hdd-ul medianavului sau se pune pe un stick si ruleaza de fiecare data de pe acel stick?
    2. Update-urile ulterioare sunt gratis? Update-urile de harti sunt gratis?
    3. Se poate reveni la softul original Dacia?
    4. Sunt probleme la garantie daca ma prezint in service cu Menavrus?

    Comment


    • 1. Si pe medianav si pe stick
      2. Da sunt gratis
      3. Da
      4. Teoretic ar putea fi pe partea de garantie medianav. Practic ori nu se prind de modificare, ori nu comenteaza (cazul meu)

      Comment


      • salut

        poate cineva sa ma ajute cu un tutorial detaliat pentru update software pentru logan? mentionez ca nu mai pot accesa navigatia. portiunea de jos cu confirmarea termenilor "da sunt de acord" apare ca stearsa .... am scos si borna la baterie, am dat factory reset dar nici un rezultat ... radio merge,muzica de pe stick merge. sau merge alt soft care sa poata citi clipurile video si hartile gratuite pe viata?
        Last edited by bogdanlok; 17 May 2014, 15:57.

        Comment


        • Daca asa sta situatia problema ta e de GARANTIE. Deci mergi la reprezentanta.
          \
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • @ bogdanlok
            Raspunde la urmatoarele intrebari:
            MediaNav-ul e stock? Ce versiune?
            Ai Menavrus? Daca da, da-mi un PM.
            Ai Mediaskin?

            Abia dupa ce raspunzi aflam daca e de garantie, sau e recuperabila.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Pai omu intreaba daca exista vre-o varianta pentru video, harti etc. ... deci e clar ca e medianavul din fabrica.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Pana nu raspunde nu stim sigur.

                Avem Here 2013 Q4
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Sunt si noile autostrazi deschise in Romania in decembrie?
                  Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                  Comment


                  • navigatia este stock nu am umblat in ea nam facut nici o modificare masina a fost doar la revizii la reprezentanta versiunea de soft este 2.0.9 masina are an de fabricatie 15.05.2013 achizitionata in iulie 2013 din reprezentanta.din cate mam documentat navi e valabila 1 an ceea ce mi se pare japca...
                    Last edited by bogdanlok; 17 May 2014, 19:55.

                    Comment


                    • Se stie ce firmware-ul 2.0.9 a fost cu probleme(in toata Europa), daca citeai pe la inceputul topicului gaseai ceva informatii.
                      Acum ai doua solutii,
                      1 apelezi la garantie (unde cel mai probabil, vor face ce scriu la 2)
                      2 faci upgrade la firmware 2.1.0(si daca tot ai probleme te duci la garantie)

                      ATENTIE! Daca iti inlocuiesc Medianav-ul va trebui saiti cumperi hartile, intrucat cel nou va veni fara harti(nici macar RO)

                      Acum tu vei spune ca nu poti face amprenta. NU e nevoie de amprenta, intri in contul tau de pe dacia.naviextras.com si poti descarca direct fw 2.1.0.(daca nu reusesti-> PM)

                      ATENTIE! Prin toolbox ti se va servi automat 4.0.3, care NU permite downgrade.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Am acualizat versiunea 2.1.0 cu succes dar nu rsp acelasi lucru

                        Ce sa mai incerc.
                        Last edited by bogdanlok; 19 May 2014, 16:56. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Ok, abia acum e de garantie.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • De ce nu incerci si un update la 4.0.2?
                            Ai in pagina urmatoare link de download si instructiuni pentru versiunea 4.0.2: http://www.menavrus.com/installation-manual/
                            Last edited by epuru; 19 May 2014, 19:36.
                            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                            Comment


                            • Salut
                              am si eu o problema...am cumparat un logan cu Media Nav in sept 2013, iar astazi am constatat ca hartile cu care a venit masina sunt din 2011 ...cele 90 de zile s-au dus pt ca nu am fost informat la prezentarea masinii de ele (recunosc ca nu am citit nici manualul )...iar acum vreau sa ma cert serios cu dealer-ul pentru faza asta, pt ca nu mi se pare normal ca livrarea masinii in 2013 sa fie facuta cu harti din 2011!
                              Inrebare: a mai avut cineva dispute cu dealeri pe chestia asta? sanse de update harti de catre dealer exista?
                              ori daca gasesc harta pe undeva merge in vreun fel sa-i fac upgrade?
                              ms

                              Comment


                              • @epuru: Firmware-ul 2.0.9 a fost cu niste probleme, daca 2.1.0 nu le-a reparat, atunci 4.0.2 nu o sa le repare. (problema e la licente, deci ajunge la garantie).

                                @voicuioan03: Pe viitor foloseste CAUTARE.
                                1 Trebuia sa citesti manualul MediaNAV, dar noi, romanii nu citim manuale.
                                2 Sa ne spui si nou ce iti va spune dealerul.
                                3 Iti recomand sa citesti acest topic de la inceput, sunt multe informatii folositoare.
                                4 Acum platesti harti Romania 49 euro, Europa 119 euro sau cumperi Menavrus si le pui gratis.

                                P.S.Hartile oficiale sunt 2013 Q2, iar ultimele harti "la liber" sunt 2013 Q4
                                P.P.S. Masina mea decembrie 2012 a venit cu 2011Q2
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google