Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, calculatorul de climatronic pe care-l vom avea in curind... cind vor monta climatronic pe Logan
    Face el o multiplexare intre busurile CAN diag si CAN multi(media) ( stiti voi, CB pe CAN diag, Medianav pe CAN multi ... ), sa dea datele spre ecu care le foloseste ...
    La Renourile mai vechi ii zicea ecu CAN multiplexer.

    Scuze ca am vorbit neintrebat...
    Last edited by bogdan_cr; 11 June 2014, 10:15.

    Comment


    • Poanta e ca, in Brazilia, acel calculator e montat si pe masinile FARA aer automat, ca de brazilienii "e multiplexati", rezultand MediaNAV 1.2.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • - nasol. Cand am vazut medianav-ul 1.2 acum vreo 2 luni m-am gandit ca se poate activa si la noi ... Sunt curios ce senzori mai are masina pentru estimarea gabaritului la modul ala cu camera in spate care mai e prezent si pe media nav 1.2 ...
        - acum chiar ca m-am deprimat ...
        Last edited by pilifida; 11 June 2014, 11:56.
        sigpic

        Comment


        • Confuzi MediaNAV cu R-link, sunt 2 chestii total diferite.
          Acum cine are bani poate comanda asta
          e un sistem video 360 pentru masina 4 camere si sistem de procesare, detalii in link-ul de mai sus.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Alte modificari:
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Modificarile aste sunt suplimentare fata de versiunea originala?
              sigpic

              Comment


              • In NAVI original NU ai viteza afisata in ecranul harti/navi!
                Simbolurile de baterie si semnal gsm sunt tricolore verde, galben, rosu in functie de puterea semnalului/capacitatea bateriei.
                Iconitele colorate sunt doar proof of concept
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Si cand dai drumul la update pe piata?
                  sigpic

                  Comment


                  • Azi mi-a venit Stepway-ul. MediaNav-ul a venit cu fw 4.0.2 din fabrica cu harti 2012 Q4 parca. I-am facut deja update la fw 4.0.3 si mai tre' sa ii fac maine update la hartile 2013 Q4. Cu putin noroc poate mai prind inca un update oficial gratuit in cele 90 de zile, dar daca nu, este bine si asa. Oricum o sa primeasca si Menavrus in viitor.
                    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                    Comment


                    • Ai grija ca e doar un singur update gratuit în alea 90 de zile, nu oricâte în 90 de zile.
                      Țeapa asta ne-am luat-o mai mulți de aici

                      Comment


                      • Cu multa sudoare (ca afara erau 30 grade) și cu sprijinul lui Torque (căruia îi mulțumesc încă o dată) am reusit sa termin instalarea camerei de marsarier. Primele impresii : este total inobservabila, se potriveste perfect in locul lampii originale de numar, pentru montare nu trebuie data nicio gaura, merge fara probleme, afisare automată, aproape instant după cuplarea marsarierului. Un plus este faptul ca a venit însoțită de un cablu de 6 m, care transmite de la portbagaj la medianav atât semnalul video cât și +12v de la marsarier, nefiind nevoie sa mai umbli la UCH. Singurul minus e un mic delay (cca 6-7 sec) la revenirea ecranului anterior (probabil se va rezolva printr-un update de soft). Per total recomand din plin.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Alte modificari:
                          Cei care vor aceste modificari, cu acest mic update le pot avea.
                          Acest update contine:
                          - Skin M1
                          - Meniu Navi Color + cele 4 icoane color
                          - Indicator Telefon Color
                          - Indicator de viteza in Navi

                          L-am testat la mine pe masina si este ok. Timp instalare 3-5 min.

                          Comment


                          • Hai ca il dau si eu jos si sa vad ce si cum.
                            Cu camera mai ma gandes.
                            Pentru camera trebuie menavrus daca nu ma insel?
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by stoicanu View Post
                              Pentru camera trebuie menavrus daca nu ma insel?
                              Da, pentru camera trebuie sa ai instalat menavrus.

                              Comment


                              • Inainte de a face modificari faceti o amprenta a sistemului pe un stick.
                                Pastrati si o copie a update-ului original, just in case.


                                Pentru cei cu toolbox o copie a update-ului se gaseste in (Win7)
                                C:\Users\numeutilizator\AppData\Roaming\dacia\work ingdir\download_cache\linefit-dacia-nq
                                Last edited by t0rquemada; 11 June 2014, 22:57.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google