Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by epuru View Post
    Azi mi-a venit Stepway-ul. MediaNav-ul a venit cu fw 4.0.2 din fabrica cu harti 2012 Q4 parca. I-am facut deja update la fw 4.0.3 si mai tre' sa ii fac maine update la hartile 2013 Q4. Cu putin noroc poate mai prind inca un update oficial gratuit in cele 90 de zile, dar daca nu, este bine si asa. Oricum o sa primeasca si Menavrus in viitor.
    Daca nu ma insel, Q4 2013 sunt ultimele harti.

    Torq, iti trimisesem la un moment dat un PM cu niste probleme legate de Primo2 si hartile Q4 2013 de la Here, ai aflat ceva, sau ai uitat de mine? :|

    Comment


    • Originally posted by Dangulica View Post
      Ai grija ca e doar un singur update gratuit în alea 90 de zile, nu oricâte în 90 de zile.
      Țeapa asta ne-am luat-o mai mulți de aici
      Am facut deja update-ul la 2013 Q4, dar nu ii stres, oricum o sa urmeze Menavrus mai devreme sau mai tarziu. Am citit tot thread-ul asta cu mult inainte sa cumpar masina si daca tin bine minte unii colegi ziceau ca au reusit sa faca si 2 update-uri in cele 90 de zile. Oricum si daca apare un 2014 Q1 in cele 90 de zile si nu mai am acces la update gratuit, mari diverente nu cred ca vor fi, cel putin autostrazi in plus nu.

      Originally posted by Razvy View Post
      Daca nu ma insel, Q4 2013 sunt ultimele harti.
      Da, sunt Q4 2013 sunt cele mai recente.
      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

      Comment


      • Am instalat si eu tema cu nav-ul colorat
        Mai este o diferenta la ceas care are alte caractere si nu mai are acea unbra sub el.
        sigpic

        Comment


        • cum ai instalat tema navi colorat?

          Comment


          • E un upgrade.lgu, cum crezi ca l-a instalat?
            @stoicanu arata ca in poza, nu?
            Attached Files
            Last edited by t0rquemada; 12 June 2014, 18:36.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              E un upgrade.lgu, cum crezi ca l-a instalat?
              @stoicanu arata ca in poza, nu?
              Da, acest lucru este

              Am făcut temele pentru Menavrus și Media Nav

              Ei sunt aici - https://www.drive.net/r/renault/641484/ ... după cuvintele "What done: Media Nav " - Link-uri către instrucțiuni, fotografii și arhive

              Albumul meu "Temele mele pentru Menavrus" http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=1017

              Ne pare rău pentru limba română meu - google translate
              Last edited by web-ruslan; 12 June 2014, 18:49.
              Jurnal de bord și teme pentru Media Nav

              Comment


              • Welcome web-ruslan nice to see you here.

                O mica problema la modificarea cu viteza pe ecran: implicit Navi original primeste info viteza de la ABS nu de la GPS(evident se poate modifica).
                Last edited by t0rquemada; 12 June 2014, 18:57. Reason: Automerged Doublepost
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • t0rquemadacut , zi cum ai instalat tema aia care schimba culoarea la simbolul si semnalul de la baterie telefon ,trebuie sa am intalat menavrus?

                  Comment


                  • In postul #927 ai link catre un upgrade.lgu ce contine
                    - Skin M1 aproape complet(fundalul de ceas e schimbat vezi postul #935)
                    - Meniu Navi Color(gri+fundal rosu) + cele 6 icoane color in submeniul Destinatie
                    - Indicator Color semnal GSM si Baterie telefon
                    - Indicator de viteza in Navi (atentie viteza e preluata din ABS nu din GPS)

                    Pui fisierul pe un stick si actualizezi.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by Nairda23 View Post
                      Cei care vor aceste modificari, cu acest mic update le pot avea.
                      Acest update contine:
                      - Skin M1
                      - Meniu Navi Color + cele 4 icoane color
                      - Indicator Telefon Color
                      - Indicator de viteza in Navi

                      L-am testat la mine pe masina si este ok. Timp instalare 3-5 min.
                      Da si tu mai multe detalii cum se instaleaza ca nu am reusit sa instalez tema .Trebuie sa ai instalat menavrus?

                      Multumes ,o sa incerc, sa vad ce pot sa fac. Sper sa reusesc.
                      Last edited by tase-tase; 12 June 2014, 20:33. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • fisierul upgrade.lgu se pune in radacina (direct pe stick, nu intr-un folder separat) unui stick USB si se introduce stickul in MediaNav. Apare o fereastra care te intreba daca vrei sa faci upgrade, astepti pana e gata, revine singur pe radio/mp3 cand e gata. Nu e nevoie de Menavrus

                        Originally posted by t0rquemada View Post
                        O mica problema la modificarea cu viteza pe ecran: implicit Navi original primeste info viteza de la ABS nu de la GPS(evident se poate modifica).
                        Nu cred ca-i mare problema, oricum viteza de la ABS e cu 4-5km/h mai mica decat cea afisata in bord (si implicit cea setata in Cruise-Control). Din cate imi aduc aminte, pe GPS era tot cu 4-5-6km/h mai mica. O eroare de +/- 1km/h o gasesc perfect acceptabila, mai ales ca afisarea e fara zecimala (in ambele cazuri).

                        edit:

                        era sa uit, are si mici modificari de culoare in Audio Settings, respectiv cursoarele de la egalizator si crucea aia de la balans/fader
                        Last edited by dr_p; 12 June 2014, 20:42.

                        Comment


                        • Se poate impacheta un nou upgrade.lgu cu M1 default si modificarile astea.
                          Pentru alte teme intrati pe likul pus de web ruslan, a creat multe teme free.
                          Last edited by t0rquemada; 12 June 2014, 20:52.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Torq e vorba de ceasul cand sistemul este oprit.
                            Nu am vazut in poza ta ceasul.
                            sigpic

                            Comment


                            • Da stiu fundalul ceasului e in postul #935 clock_bg.bmp (a 3 poza de la stanga la dreapta randul de sus)
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • dr_p, poti sa-mi explici mai pe intelesul meu ,ca nu prea stiu multe despre programele de calculator .Nu am inteles treaba cu (in radacina stik-ului), si de unde pot lua fisierul, ca ce am luat nu a mers.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google