Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prima dată verifici starea setării Regiune(frecvente alternative).

    Dacă vrei să schimbi antena, poți schimba "biciul". Ca să schimbi toată antena te lovești de gaura în caroserie (fi 12mm) și tapițerie plafon - am studiat posibilitatea de a monta un Sirio Triflex (gaura fi 18mm).

    E mai simplu de pus un amplificator de antenă.

    Mufa antenei spre medianav e Fakra II
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Prima dată verifici starea setării Regiune(frecvente alternative).
      Regiune este pe ON.
      "Biciul" = sirma externa,da? :-) O schimb cu ce?
      Daca aleg sa pun un aplificator pe antena, ce fel, de unde, cit costa, cum si unde se poate face operatiunea?

      Same questions pentru calitatea sunetului:daca difuzoarele pot fi schimbate si cu ce anume pt a imbunatati sunetul efectiv (fara amplif, subwofer,etc)?

      Multumesc pt amabilitatea raspunsurilor.

      Comment


      • ce e original se aude mult mai bine decat combinatiile. Daca vrei sa pui altceva, schimba si playerul!

        Comment


        • VERSIUNEA 4.0.3 este ultima in momentul actual sau exista ceva mai bun?
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • asta e cea mai recenta versiune oficiala in prezent
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Originally posted by micutzu666 View Post
              sau exista ceva mai bun?
              Sigur ca exista. Se numeste Menavrus!
              Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

              Comment


              • Ultima versiune oficială a sistemului Medianav e 4.0.3.

                Ultima versiune Menavrus 4.0.1.4 (bazat pe fw 4.0.3)

                Am reușit, în final să instalez camera de marșarier.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by t0rquemada View Post
                  U
                  Am reușit, în final să instalez camera de marșarier.
                  Felicitari! Detalii? :-)

                  Comment


                  • In manualul MediaNav sunt trecute citeva chestii care la mine nu apar, cum ar fi: afisarea temperaturii pe display,etc. Any advice?

                    Comment


                    • t0rquemada , cum arata camera? Si cat ai dat pe ia?

                      Comment


                      • Poze în postul #926 din acest topic. E identică.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Ai luat-o tot din acelas loc.

                          Comment


                          • Am facut comanda de camera marsarier.Pana primesc comanda trebuie sa fac rost de menavrus si apoi o sa am nevoie de indicatii la instalale in cazul in care nu ma descurc.

                            Comment


                            • Salutare tuturor, am cititi nenumarate mesaje dar nu am intalnit la nimeni problema pe care o am eu la mediaNav. Am pus un medianav cu fw 4.0.2 pe logan si dupa ce ma conectez pe bt si apelez pe cineva nu se aude nimic in boxe. Arata conexiunea, formeaza dar nu se aude nimic in boxe.
                              De asemenea, e normal ca in navigatie sa nu arate cu ce viteza merg, nu vad nimic din datele pe care le am pe computerul de bord.
                              Stiti pe cineva priceput care, contracost sa monteze menavrus si o camera pt mansarier? Multumesc

                              Comment


                              • Fw 402 pe logan e destul de vag, detaliază.

                                E normal, modul Ecodrive nu are date, s-a mai discutat, lipsește multiplexorul.
                                Navi original, nu are implementate viteză/altitudine curentă, dar se poate modifica.
                                Te pot ajuta eu. PM pentru detalii.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google