Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am incercat azi sa actualizez hartile navi originale si,desi mai am pina in cele 90 de zile, nu imi da voie sa actualizez Romania si Bulgaria, cere bani toolbox-ul dacia. Ce e de facut? Sunat dacia Asistenta or what?

    harta Europei vad ca este 2013 Q4,desi contine si harta Romaniei care, luata separat este 2014 Q2. Ce ciudatenie mai e si asta? :-) In plus, harta RO = 49 euro, harta BG = 49 euro, adica 100 euro (ambele la 2014Q2), in timp ce toata EU este 119 euro,dar 2013Q4... Strange!

    Sfaturi?!
    Last edited by mstamate; 26 November 2014, 23:56.

    Comment


    • Dacă ești în 90 de zile de la primul semnal gps și

      ai doar RO și BG faci update la 2014Q2

      ai EU faci update la 2013Q4 (include RO și BG 2013Q4)
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Dacă ești în 90 de zile de la primul semnal gps și

        ai doar RO și BG faci update la 2014Q2

        ai EU faci update la 2013Q4 (include RO și BG 2013Q4)
        primul semnal gps este 16.09.2014. So,cum fac update la RO si BG (asta am, nu EU)? Atit in toolbox,cit si pe site https://dacia.naviextras.com, apar ca fiind pe bani. Learn me how to do it, please. :-)

        Comment


        • Originally posted by Madutzu25 View Post
          Cand am activat semnalul pe impuls am vazut niste setari in ddt pentru camera; activare, reglaje, etc. Atunci nu aveam camera montata. Am inteles de la persoana respectiva ca se poate activa. Acum ramane de testat
          Faza cu diag tool la medianav se rezolva exact cum a spus torq, fiind (din cate stiu) singura modalitate
          am vazut ca esti in teste!

          asta ti-am spus ca, astept finalitatea lor ...daca merge activata fara ex.Menavrus
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • @mstamate: NU, tu ai licență pentru RO, BG a fost la pachet. Teoretic ar trebui să te lase să actualizezi la 2014Q2.

            Verifică pe stick in navisync/licence prezenta unor fișiere de tipul:

            [email]LGe_Renault_ULC_Primo_RO@11Q2_(NQ,JV,SPC,POI,KML)_ iRONQ@11Q2RenaultULC.lyc
            Mega_Latest_Map_Guarantee_FEU_NQ_Renault_Dacia_201 2_Q2.lyc

            dacă cel albastru lipsește, e clar nu te lasă să treci mai sus. (ex. ai avut 2013Q1 treci la 2013Q4 nu la 2014Qx).

            Ce versiune de hărți ai? RO/BG 201xQy.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              @mstamate: NU, tu ai licență pentru RO, BG a fost la pachet. Teoretic ar trebui să te lase să actualizezi la 2014Q2.

              Verifică pe stick in navisync/licence prezenta unor fișiere de tipul:

              [email]LGe_Renault_ULC_Primo_RO@11Q2_(NQ,JV,SPC,POI,KML)_ iRONQ@11Q2RenaultULC.lyc
              Mega_Latest_Map_Guarantee_FEU_NQ_Renault_Dacia_201 2_Q2.lyc

              dacă cel albastru lipsește, e clar nu te lasă să treci mai sus. (ex. ai avut 2013Q1 treci la 2013Q4 nu la 2014Qx).

              Ce versiune de hărți ai? RO/BG 201xQy.
              In contul meu de pe site spune asa: Latest Map Guarantee
              Latest release: 2013 Q4

              Fisierul albastru este si are 2013Q4 in denumire.
              Last edited by mstamate; 27 November 2014, 00:49.

              Comment


              • Pe mașină ce hărți ai 2013Q4??

                Încearcă să formatezi FAT32 full nu quick stickul și fă o nouă amprentă. Vezi dacă te lasă să actualizezi.

                Dacă NU - vocea clientului.

                Explicație
                fară fișierul albastru updateul la ultima versiune e pe bani, cu fișierul albastru te lasă să actualizezi până la data de pe fișier. Dacă apare o versiune mai nouă iar cea veche nu mai e disponibilă - ghinion.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by t0rquemada View Post
                  Pe mașină ce hărți ai 2013Q4??

                  Încearcă să formatezi FAT32 full nu quick stickul și fă o nouă amprentă. Vezi dacă te lasă să actualizezi.

                  Dacă NU - vocea clientului.

                  .
                  Am formatat, se comporta la fel. Asa ma gindisem si eu - vocea clientului. Argumente tehnice si legale suplimentare? Thanks again.

                  Comment


                  • Pai ce alte argumente decat conditiile contractuale.

                    By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Deci concluzia se poate pune camera pe reverse fara sa ai instalat menavrus?
                      sigpic

                      Comment


                      • Inca nu stim stoicane, nu am ddt sa o activez. Iar pe cine stiu ca are, nu are timp acum.
                        My Ride sigpic

                        Comment


                        • Suspans maxim..........
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Si cu Clip n-a incercat nimeni ? Mie nu mi-a cazut pe mina un x52 cu Medianav ca as fi vazut ce e pe acolo ...
                            Poate merge, dar daca nu incercam nici n-o sa aflam ...

                            Comment


                            • Sper ca proprietarul care va ajunge la tine să aibe Menavrus că altfel îî cumperi licența la hărți.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Salut vreau sa pun si eu GPS unul de logan ce se monteaza pe logan ce modificari trebuie facute am un sandero 2 laureat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google