Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu multă plăcere !

    Comment


    • Mai am un "pitic"/problema dar imi este greu sa o descriu. Am sa il iau pe un mester de la service in masina sa "auda" si el, ce aud eu, undeva de pe la 40-50 Km/ora. Un sunet ca de o orga eoliana dar metalica.. ( da stiu o sa va prapaditi de ras... )
      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

      Comment


      • Mai degrabă spune-ne ce turaţie are motorul când auzi acest "zgomot" !

        Comment


        • Incepe de pe la 40-50 km/ora si nu se mai opreste indiferent de viteza si turatie. Turatia intre 2000-2500-3000 in functie de viteza si treapta. E ca un fluierat ...
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • Îmi pare rău, dar nu ştiu de la ce ar putea proveni acest fluierat !
            Nu neglija problema şi stresează-i pe cei de la Service !

            P.S Viciile ascunse apar de regulă în primele 30-60 de zile de funcţionare, bineînţeles statistic vorbind !

            Comment


            • Luni pe 29 am programare pentru clapeta dar il voi stresa si cu acesta problema. Devine stresanta mai ales cand rulez inafara localitatilor. Atunci se aude cel mai bine: in liniste pe o sosea neteda. Cand am sesizat prima oara l-am asemuit cu o roata blocata, ceva fier pe fier dar cu atingere usoara. E un sunet foarte "aerat" .
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • Slaba calitate fratilor! Slaba! Cred ca mai tine si de noroc...dar loteria Dacia e mai mult necastigatoare! Da-o ba` dreaq de treaba! masina nou nouta sa se strice aia...sa trancane ailalta...este halucinant! De aia eu am zis si zic in continuare, ca singura echipare pe logan care merita banii e acces si maxim ambiance! nu poti sa dai 8-10000+ de euro si sa apara probleme de acest gen...de cacao!
                Keep walking...

                Comment


                • Sunt asamblate de Reno....alti "profesionisti", ce pretentii ai?

                  Comment


                  • Sunt asamblate de romanasii de la mioveni, nemultumiti si ei de salariile primite si de orele suplimentare neplatite.
                    sigpic

                    Comment


                    • Aia ar trebui sa isi vada de munca lor acolo, au salarii bune si un job relativ stabil! Daca nu le convine sa se duca "inginer vanzari" la arabesque!

                      Comment


                      • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                        Sunt asamblate de romanasii de la mioveni, nemultumiti si ei de salariile primite si de orele suplimentare neplatite.
                        Mihaita asta nu scuza calitatea deplorabila! Pai daca aveam uzina de avioane Airbus pe meleagurile noastre...si se imprastiau avioanele, era scuzabil ca au salarii mici si ca sunt nemultumiti?!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Avem uzina de elicoptere.
                          Asa trebuie sa iasa Dacia sa se mai incasze bani si dupa iesirea ei pe poarta fabrici.
                          sigpic

                          Comment


                          • Asta este politica Dacia, adica materiale ieftine, salarii mici,...totul sa fie ieftin. Si o alta chestie, daca ati observat!, s-au scumpit daciile cu 100 euro, eu am dat 10600 pe ea, iar acum este 10700. De ce oare? Ce au pus in plus de 100 euro? Se pare ca se merge pe ideea de profit maxim.
                            sigpic

                            Comment


                            • Scumpirea asta au facut-o invocand nu stiu ce accize majorate, pretul euro chestii d-astea.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Au scumpit Loganul cu 100 de euro, deoarece se vinde in prostie. In schimb, Sandero nu s-a scumpit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google