Cd Player Cu Mp3 Pt Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pacat ca nu ai mers pe boxe de 16,5 erau ceva mai bune! La noul logan boxele din spate sunt in usi sau tot pe polita aceea din spate ca nu am apucat sa ma uit atent! Ce pot sa zic sa le bubui cu placere si fa o prezentare la masinuta in rubrica MyRide sa o vedem si noi!

    P.S Eu vreau sa o vad live cand este timp intr-o zi!

    Comment


    • #17
      la Modelul Acces nu am avut deloc boxe iar pe spate adica in usi sunt perfecte cele de 13 cm cum spuneam doar pe fata locasul este mai mare nu stiu exact cat. in fine eu sunt multumit fiind si incepator nu imi place sa dau muzica foarte tare doresc sa aud ce se intampla cu masina atunci cand conduc. trebuie sa imprumut un aparat foto sa fac niste poze la ea sper sapt viitoare.

      Comment


      • #18
        Deci toata afacerea te-a dus tot in jus de 1000 ron.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Asteptam poze
          http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

          Comment


          • #20
            Capota la motor este tot pe telescop la Acces?

            Comment


            • #21
              Da este pe telescop, iar costul total cdplayer, boxe si montat a fost 750ron.
              Asa dadeam 1000ron doar cdplayerul lor original numai vorbim de cumpararea boxelor,cablaj plus montajul cdplayerului.

              Comment


              • #22
                Pai daca o luai cu cd player de la inceput cat costa optiunea asta?
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Varianta Acces nu are sonorizare; ea apare de la Ambiance in sus. Diferenta la 1.2 este de 900 de euro in care intra :
                  - Bare de protecţie faţă şi spate în culoarea caroseriei
                  - Jante de oţel de 15” cu capace Aracaju
                  - Funcţie Eco-Mode
                  - ÃŽnchidere centralizată cu telecomandă pe cheie
                  - Geamuri electrice faţă
                  - 2 tetiere spate laterale reglabile pe înălţime
                  - Iluminare portbagaj
                  - Dacia Plug & Radio (radio CD MP3, cu priză jack şi USB, Bluetooth® cu satelit de comandă pe volan)
                  - Tapiţerie Ambiance
                  - Planşă de bord Carbon Foncé cu inserţie de culoare Gri Lune
                  - Contur consolă centrală, indicatoare, aeratoare cu aspect crom satinat
                  - Banchetă spate rabatabilă şi fracţionabilă 1/3 – 2/3
                  - Sistem de fixare Isofix pentru scaunul de copil pentru locurile laterale spate
                  (informatie de pe site-ul Dacia).

                  Comment


                  • #24
                    eu atatia bani am avut la dispozitie mi-am luat si cauciucuri de iarna plus jenti, pe langa asta am facut asigurare alti bani, numere provizorii, trebuie sa-mi fac RAR dupa ce vin sapt viitoare actele, taxa de poluare, impozitul, rovinieta pe intreg anul sa ma scap si restul de cheltuieli.
                    eu sunt multumit de ea, ganditi bine deoarece sa fi cu toate actele la zi: numere, impozit, taxa poluare etc va mai costa 1000ron sau pe aproape.
                    Last edited by nemesradualin; 1 March 2013, 03:30.

                    Comment


                    • #25
                      Nu e adevarat! In tara lui Tonta si Cacarau???
                      Dinspre rusi vin doua rauri. Unul cu lapte, unul cu miere.
                      Noi la mijloc...Le dam lor bani sa aiba ce lua si baga in conturi.
                      Vorba unuia de isi zice chelu
                      "impozit pe tipete daca ai stat capra"

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by stoicanu View Post
                        Pai daca o luai cu cd player de la inceput cat costa optiunea asta?
                        costa cu 900 de euro in plus optiunea cu CD player deoarece doar CD nu poti pune pe varianta de baza decat contra cost

                        @danhagiu
                        eu n-as da cu 900 de euro in plus pe varianta ambiance deoarece mie nu mi-ar folosi nimic din acele dotari care sunt supraevaluate.
                        -barele de protectie vopsite sunt chestie de gust si design
                        -jantele de otel sunt asemanatoare ca si calitate daca nu chiar identice diferind doar culoarea
                        -functia eco-mode care sa zici ca ar fi utila pe motorul 1.2 nu este valabila
                        -inchiderea centralizata iarasi e o chestie de confort dar pt cei care merg mai mult singuri, nu-i incomodeaza asa tare. Pentru mine cel putin nu este o justificare ca sa dau cu 900 de euro in plus
                        -geamurile electrice idem
                        -tetierele la fel
                        -la iluminarea portbagaj se trage un fir care cu tot cu manopera nu te poate costa mai mult de 50lei
                        -casetofonul il cumperi separat impreuna cu boxele si nu te ajunge mai mult de 800 lei dar fidelitatea este net superioara fata de ceea ce ofera Dacia standard.
                        -Pe mine unul tapiteria de la ambiance nu ma incanta deloc deoarece materialul de pe lateralele scaunelor de pe spatar este de culoare foarte deschisa si acolo se murdaresc cel mai repede iar huse nu folosesc pe scaune pentru ca nu-mi plac
                        -Plansa de bord este identica diferind "cromul" de pe aeratoare, ceasuri
                        -Iar bancheta rabatabila fractionar nu cred ca este un mare impediment...Cand ai nevoie o rabatezi toata...

                        Practic cu 200 de euro ti-ai rezolvat investitia pe un model standard Acces iar de 700 de euro iti iei si un set de jante cu cauciucuri de iarna o inmatriculezi si poate iti mai raman si bani de o plimbare...

                        @nemesradualin sa o stapanesti sanatos si cand ai timp fa-i un topic sa o vedem si noi!

                        Comment


                        • #27
                          Eu zic sa iei caroseria si pui tu pe urma ce vrei pe ea.
                          Pui o inchidere de 100ron pui un geam electric la fel la care ai gantie 1an si dupa se strica.
                          Si inca ceva vopsireau unei piese in service costa 100eur per bucata.
                          Cei 900 eur in plus meritau pe deplin .
                          Last edited by stoicanu; 1 March 2013, 13:08.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            @nemesradualin

                            Varianta "Acces" are protectia aceea impotriva zgomotului, pe capota motorului? As vrea sa stiu daca insonorizarea e la fel de buna pe toate echiparile. Multumesc.

                            Comment


                            • #29
                              Vad ca este varianta de 1.2 L...din ce stiu eu, nici macar pe laureate nu exista insonorizarea capotei pt acest motor.

                              Comment


                              • #30
                                Probabil au insonorizarea numai pe 0,9 deoarece sunt motoare mai galagioase avand distributia pe lant si motorul un pic mai dezechilibrat avand numai 3 pistoane.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google