Logan 2 Sau Symbol 2013?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 2 Sau Symbol 2013?

    Ce ziceti de aceste asemanari? Oare se va mai fabrica symbolul daca renault inchide fabrica din turcia?
    Niste linkuri:


  • #2
    Eu am vazut pe A2 spre Constanta, 2 tiruri incarcate cu Renault Symbol. Prima oara am crezut ca sunt Logan 2 dar cand m-am apropiat aveau sigla Renault si sub sigla scria Symbol. Am dedus ca sunt fabricate la Pitesti mergand spre Constanta port spre export.

    Comment


    • #3
      sunt una si aceeasi masina. Symbol nu se va vinde la noi.

      Comment


      • #4
        Sunt aceeasi masina si nu prea sunt...
        Probabil ca se potrivesc anumite componente, cum ar fi oglinzile cu semnalizator inclus si butoanele geamurilor electrice pe fetele de usi...

        Comment


        • #5
          E acelasi lucru ca la logan ph1 si ph2, in alte tari se vinde renault logan ca sa nu se vanda dacia logan. Afara deosebirilor astora poate mai sunt si altele cum ar fi motoarele care pentru brazilia nu sunt chiar aceleasi.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #6
            e aceeasi masina. difera putin barile, ceva dotari, interiorul (nu prea mult)

            Comment


            • #7
              Si faptul ca pe reno au pus climatronic...

              Comment


              • #8
                difera oglinzile, butoanele de geamuri si climatronicul care e in plus la Symbol.
                Symbol se va fabrica doar in Romania. si se va vinde in rusia, turcia si india parca.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by PCH View Post
                  Si faptul ca pe reno au pus climatronic...
                  Bine punctat ... ca tot am discutat - ca sa nu zic certat - noi cateva pagini bune in topicul de climatronic pe logan II.
                  Oricum ... tot logan II as lua - probabil ca e mai ieftin - chiar si fara climatronic
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • #10
                    Pentru mine e degeaba climatronicul ala!

                    Comment


                    • #11
                      pentru mine nu ... dar hai sa nu o luam de la capat. La mine ramane LOGAN II in loc de SYMBOL 2013.
                      Merci
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • #12
                        Oricum nu se va comercializa la noi, ca si design mie i-mi place mai mult Loganul, pacat ca nu are climatronic macar ca si optiune.
                        Pozitionarea butoanelor de la geamurile electrice am inteles ca va fi un pic ciudata. Cele de pe fata vor fi pe usi, dar daca optezi pentru 4 geamuri electrice cele de pe spate vor fi pe consola centrala unde sunt cele de pe fata la logan.
                        Last edited by spielbergl; 28 March 2013, 12:44.

                        Comment


                        • #13
                          Si aia din spate ce vor face? Se vor intinde pana la bord sa deschida geamul?

                          Comment


                          • #14
                            Vor avea buton pe usa normal. Doar ca la sofer nu vei avea 4 butoane + buton blocare ca la mai toate masinile ci doar 2 si 3 in bord pentru blocare si actionare geamuri spate pentru sofer.

                            Comment


                            • #15
                              De la vecinii turci ...
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google