Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am folosit acele spray-uri de curatare prin ventilatie. Ma declar multumit, mai ales cu cel de la prevent. Nu mai miroase urat cand dau drumul la ventilatie.

    Comment


    • A fost din partea casei.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        @torque pe tine cat te-a costat igienizarea AC-ului? Asta poate sa o faca oricine, ca nu este mare smecherie de facut.
        mai ales, nu cred ca afecteaza garantia, sch filtrului si igienizarea climatizarii poate fi facuta personal, de cate ori este nevoie, in zonele poluate mai des.........iesi mult mai ieftin.

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Originally posted by Remus77 View Post
          Am cerut o oferta prin MyDacia la Auto Europa Timisoara pentru schimbul de ulei (ulei Elf) si placute de frana. Raspunsul a fost:
          -placute frana 200 lei;
          -garnitura buson ulei 8 lei;
          - 5 L ulei Elf Evolution 232 lei;
          - filtru ulei 55 lei;
          - manopera 108 lei.
          TOTAL=750

          Banuiesc ca preturile la piese si manopera mi-au fost comunicate fara TVA ca adunate nu ajung la 750 lei.

          Pretul mi-i se pare exagerat.
          Poate cineva din Timisoara stie daca Autoglobus e mai ok...
          Citind pe forum am inteles ca la Orastie ar fi preturi mai ok asa ca am cerut o oferta de la ei.
          Uleiul Elf 5w30 DPF l-am gasit pe net la pretul de 155 lei/5 L si Auto Europa cere 290 lei/5 L. E furt la drumul mare!!! Dacia
          Multumesc pentru sugestii!
          Stie cineva ce ulei se foloseste la 1.5 dci? 5w30 sau 5w40 si care e mai indicat Elf sau Dacia oil? Multumesc!
          Sa schimb uleiul la 20000 cum cere Dacia sau sa-l fac la 10000? Mie intervalul de 20000 imi pare prea mare...poate traiesc eu in trecut si uleiurile astea chiar duc fara probleme 20000 km...
          Last edited by Remus77; 9 June 2015, 14:42.

          Comment


          • Un 15k km cred ca este optim pentru dci-ul cu dpf. Ca ulei, opteaza pentru un 5w30 cu norma Renault corespunzatoare (0720 parca, mai asteapta o parere).

            Comment


            • Si eu am inteles ca intervalul de 20000 km este exagerat, si oricum gandit pentru un regim ideal de functionare
              eu zic ca un 10000 de km este ok daca s a mers mai mult extraurban
              Si un 15000 de km daca a fost un regim mixt

              Comment


              • Pentru DPF foloseşte numai ulei 5W30 cu norma RN0720. Nu experimenta cu alte tipuri de ulei, că sigur te va ustura buzunarul.

                Comment


                • Multumesc tuturor de raspunsuri! O sa ma pun sa caut uleiul cu norma 0720!

                  Comment


                  • Salut , a facut careva revizia de 2 ani la logan 2 1.2 75 CP in Constanta ? Vreau sa stiu cat ma ajunge si pe mine peste doua luni.
                    Last edited by tase-tase; 11 June 2015, 16:09.

                    Comment


                    • cere un deviz pe e-mail, eu asa am facut, il pui aici si putem discuta cu documentul in fata.

                      trimis de pe tableta cu WI-FI
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Originally posted by tase-tase View Post
                        Salut , a facut careva revizia de 2 ani la logan 2 1.2 75 CP in Constanta ? Vreau sa stiu cat ma ajunge si pe mine peste doua luni.
                        Peste 2 luni!

                        Pretul se modifica de la sapt.la sapt. asa am patit eu cu revizia de 1 an ....am fost nevoit sa merg la CL,acolo am gasit la 50% fara de Buc..
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Eram curios sa aflu cam cat e acuma revizia si sa fac o comparatie daca se merita sa o fac la C-ta sau la Tulcea ,ca odata cu revizia trebuie sa fac si I.T.P.-ul.

                          Comment


                          • Intereseaza te acum, inainte suna iar si vezi diferenta de pret
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Prima revizie am facuto la Tulcea , revizie + 1L de antigel ma ajuns 406,21 ron

                              Comment


                              • Destul de mult! Eu am platit 450 la Dci, care este mult mai costisitor la intretinere decat 1.2
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google