Bandouri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Daca ti-o loveste unul in partea superioara, e cam degeaba bandourile. In fine, am vrut la un moment dat sa le pun, dar am renuntat la idee.

    Comment


    • #47
      Eu care le am din fabrică spun că mai mult sunt pt estetică

      Comment


      • #48
        De acord, nici eu nu le vad atat de bine rostul, mai ales pozitionate jos, fiindca curbura portierei o face destul de inutila, cel mai des atingand cu partea din mijloc a portierei ceva. Mi-am format reflexul ca in caz de iesire dintr-un loc stramt sa tin mana in partea cea mai exterioara a curburii

        Comment


        • #49
          Si eu le am din fabrica avand varianta Prestige, sigur sunt pentru estetica insa au si ele rostul lor. Cel putin pe mine de 2 ori m-a scutit reparatii Am parcat undeva la Bazilescu iar acolo bordurile sunt foarte inalte (de fapt sunt 2 borduri una peste alta). Cand zic inalte , vreau sa zic ca sunt atat de inalte incat nu se poate deschide usa iar pasagerii din dreapta au deschis portierele direct in bordurile respective.
          Daca nu ma insel astea sunt si la Megane.

          Edit: si poza edificatoare. Ca sa ne intelegem, acolo era parcare regulamentara si nu in spic...
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 15 April 2018, 11:44.

          Comment


          • #50
            Din ciclul "Să ne mai descrețim un pic frunțile"... decretez:

            O punem de-o licitație bandouri?

            Ofer 150 lei pe set bandouri (de origine) cu dubluadeziv.
            Last edited by 77sky; 15 April 2018, 11:44.
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • #51
              ......

              Cand vedeti un taximetru cu aceste bandouri , va rog sa le analizati si apoi sa- mi spuneti daca sunt doar asa de design.

              Comment


              • #52
                Si eu cred ca sunt ptr design. Mult mai practice erau cele de pe L1, care erau mai sus lipite. evident, nu ma refer la cazul in care o traznesti de bordura.

                Oricum, daca nu le-as fi avut, mi-as fi cumparat. daca vi le montati voi, cel mai bine le luati de la colegul planetara (e de incredere).

                Comment


                • #53
                  Pe mine bandourile m au ajutat de ceva zgarieturi de la pasageri care au deschis portretele fără atenție în stalpisori si broșuri înălțate.
                  Pe sora mea bandourile au ferit o de o zgarietura urâtă, ea fiind incepatoare

                  Comment


                  • #54
                    Ma întreba cineva în legătură cu bandourile montate de mine
                    Acestea stau foarte bine si la mine si la sora mea la masina, banda dublu adeziv stă lipită foarte bine
                    Poza este cu masina mea de 4 ani lângă un fiat tipo nou nout
                    Attached Files

                    Comment


                    • #55
                      Salut,

                      Eu am cumparat unele de pe amazon germania. 250 ron. Groase de 1 cm, le.am lipit unde usa este cea mai in afara si vreau sa spun ca sunt slabe sanse sa imi mai atinga ceva masina )
                      Adezivul este f bun (3M), daca tragi de ele pleaca o data cu tabla.
                      Judecand dupa forma bandourilor, ar trebui montate in ambutisarile din partea inferioara a usii, daar, tinand cont de rolul protectiv pe care trebuie sa il aiba, nu ne impiedica nimeni sa le punem altundeva.
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        .....

                        La cat acopera usile, (70%) chiar mi se par scupe, ciudate si nu in ultimul rand inutile fara sa le pui si pe cele de origine .
                        Parerea mea.

                        Comment


                        • #57
                          Salutare, si-a montat cineva bandouri pe usi cele cu clipsuri/braduleti pe portierele fara gauri ?! Daca da, ce metoda a folosit ?! Ingaurirea usilor / mastic parbrize / banda dublu adeziva ?!
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Pai, ar fi mai indicat da mi tezi din cele cu banda autoadeziva, nu se recomanda metode invazive asupra portierelor. Vezi topicul lui Catalin, Alba ca zapada.
                            Desigur, alegerea e a ta, dar prin gaurire, portierele vor rugini..muult mai repede..

                            Comment


                            • #59
                              ...plus că pierzi garanția la tablă, asta dacă mai este cazul la PrietenCuTine.

                              Eu aș merge cu succes pe aplicarea bandourilor cu dublu-adezivul cu care vin ele la pachet. De regulă este 3M.

                              Altfel, sincer nu recomand găurirea portierelor, iar un motiv suplimentar ar fi că este aproape imposibil să pici cu bormașina fix pe găurile care sunt date din fabrică (ștanțare tablă), astfel că la final, după aplicarea bandourilor, acestea pot arăta ciudat, strâmb, oribil, haios, hidos, etc. pe scurt, nefiind "la linie".
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by planetara View Post
                                La cat acopera usile, (70%) chiar mi se par scupe, ciudate si nu in ultimul rand inutile fara sa le pui si pe cele de origine .
                                Parerea mea.
                                Bandourile acopera usile exact in zonele unde sunt cele mai expuse lovirii de catre alte usi. Rare sunt situatiile cand cineva parcheaza cu stalpul lui in dreptul oglinzii tale. Cele de origine sut situate jos si protectia lor e zero. Astea trebuie puse pe curbura maxima ca intr-adevar sa protejeze ceva. Pot sa iti pun o poza sa vezi cum arata o usa care incearca sa se loveasca de portiera mea. Are sanse 0 )
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google