Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu nu, Doamne fereste. E vorba strict de eliberarea strangerii de sub scaun si atat, pentru a-mi permite sa scot chinga husei pe acolo. Nu se da jos nimic.

    Comment


    • Originally posted by sadicu View Post
      Gaby20045 pui niste poze? M-aș duce și eu până în târg dar îmi lipsește motivația
      Maine promit ca voi atasa poze. Erau la 150 universale (se prind cu cleme din alea) si chiar imi placea un model insa am preferat sa mai dau 30 ron in plus ca sa iau de origine chiar daca modelul era mai frumos la cel de 150 ron.
      Imi plac ca se baga usor pe scaun si prinderea e cu arici, le am de 6-7 luni si le-am luat pentru ca cea mica arunca mancare pe ele, abia am reusit sa curat scaunele originale, vad ca husele momentan se curata usor, nu le-am dat deloc jos pana acum.

      Comment


      • Tot din Vitan am luat si eu husele, material foarte bun, la 160 lei cu husa bancheta fracționată, se montează foarte ușor, au arici si curele cu cleme. Singura problema ar fi ca nu are găuri pt tetiera, dar se da foarte ușor cu o Țigara aprinsa

        Comment


        • La tetiere sincer am luat o foarfeca (am gasit un tutorial bun pe net) si am facut un x in gaura pentru a evita prinderea materialului in tetiera. La masina socrului am tras 10 minute de tetiera sa o scot, se blocase cu material cu tot.
          La asta am facut x si am presat pe langa plasticul unde intra tetiera. S-a mulat perfect si nici nu se vede urat, veti vedea maine in poze.

          Comment


          • Originally posted by sadicu View Post
            micutzu666 ma multumesc si cu o poza numai sa-mi zici ce material ai ales ca sa imi fac o idee
            @Sadicu SP se numeste materialul.
            La mine s.a nimerit ca acest SP sa fie si pe fetele de usi.
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • @Gabi
              Cum v-ati gandit sa bagati tetierele prin material?

              Comment


              • ars cu tigara

                Comment


                • Bine, si eu am taiat in x.
                  Cred ca nu am citit eu calumea. Ma gandisem ca azis ca la socrul lui a bagat tetiera fara sa taie... Pur si simplu prin material

                  Comment


                  • Nu tija tetierei se impunge prin material, ci se face o butoniera pentru trecerea materialului sub suportul din spatar in care intra tetiera.

                    Comment


                    • Am revenit cu pozele, din păcate nu sunt cele mai reușite, am facut la repezeală de dimineață și pe fugă...trebuia să fac alt set după ce am curățat mașina însă telefonul ramasese în casă...deh așa că scuzați mizeria din poza 3 însă fetița mea adoră să împrăștie mancarea prin spate pe acolo.
                      În poza 2 se poate vedea că mi-a fost lene sa ii prind o chestie din burete care îl au husele pe față. Am impresia că trebuia sa le bag între șezut și spătar însă am realizat prea târziu și nu le-am mai desfăcut, am zis ca dupa prima spălare le voi pune corect. S-a cutat scaunul pentru ca am avut si niște huse încălzite pe față de 35 ron bucata. Și culmea chiar au mers si încălzesc ok.

                      Am atașat si o poză cu cotiera de 45 ron din Kaufland (poza 5), e o chinezarie însă are și spațiu de depozitare si se asorteaza cu modelul de la planșeul medianavului și personal imi place cum se vede. Culmea e că nici pe aia nu am avut timp sa o montez, e doar asamblată și pusă acolo să fie, stă ok și la nevoie o pot da in spate. Are și suport de pahar, inutil din pacate la versiunea mea deoarece are din fabrică suportul de pahare/scrumieră lângă priza suplimentară.

                      Cât despre ce ziceam cu socrul meu - a înțepat husa și a mărit gaura prin bagarea tetierei rezultând prinderea materialului intre tija tetierei și suport. Nu mai pot atașa poze deoarece masina e fier vechi acum insa posibil la asta nouă sa fi montat la fel (eu sper ca nu).
                      Attached Files
                      Last edited by Gaby20045; 7 April 2018, 22:49.

                      Comment


                      • Deci am inteles bine
                        Arata fain husele.

                        Comment


                        • Cu ușile închise pe dinăuntru umblăm în portbagaj.

                          Și umblăm, umblăm, până ce lumina se stinge. Pentru reaprinderea acesteia vedeți că există un buton în stânga (mai imbecil așa, spre tembel, deoarece nu prezintă încredere), care se află în linie cu balamaua. Acesta, o dată apăsat, anulează practic (resetează) "temporizatorul" becului și face probabil computerul să creadă că portbagajul este închis.

                          Rezultatul acțiunii: se reaprinde lumina-n beci.

                          Enjoy!

                          *dacă s-a mai discutat, eu nu am văzut și cer scuze la toată lumea

                          Scuze, am vrut să spun cu ușile închise pe dinafară (nu încuiate), dar oricum, cred că voi știați deja asta ori s-a mai postat pe aici pe undeva. Dacă nu, atunci mă bucur că am aflat ceva ieri și am putut să împărtășesc și vouă, să fiu de folos!
                          Last edited by Catalin S.; 27 April 2018, 08:02. Reason: Automerged Doublepost
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Azi am mers pe o distanță destul de scurtă cu un 0,9 tce echipare Prestige Plus și încerc acum să compar cu 1,0 sce SL Plus, mașină pe care o dețin (deci comparația este strict cu Logan 1,0 nu cu BMW, Audi, McLaren, etc).

                            Treapta 1, nu am simțit nicio diferență.
                            Treapta a 2-a, după 2500 rpm am simțit că m-a "băgat în scaun" (acțiune repetată și observată în vreo 3-4 rânduri).
                            Treapta a 3-a, ori eram deja "furat" de treapta a 2-a ori nu am simțit mare lucru când s-a făcut trecerea și accelerarea.
                            Treapta a 4-a, la fel.

                            În schimb mi s-a părut mai bine antifonată iar motorul parcă mergea mai "rotund". Ulterior, comparând consumul mixt de la cele două mașini, la 0,9 tce avem cu 2,5 litri / 100 kmh mai mult, de unde deduc, și fără să fiu subiectiv, că 1,0 este ok pentru oraș.

                            *micul test de mai sus vine de la un om "normal", nu Titi Aur, deci vă rog să-l tratați ca atare
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Trebuia sa incerci si de la 3500-4000rpm in sus. Acolo e "the real thing" ... :-))
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Mai antifonata, nu cred, e acceasi masina, doar motorul mai putin turat si asta creeaza senzatia. Mai rotund, e tot 3 cilindri....La consum, batem detasat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google