Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa e.aveti dreptate.trebe urmarita viteza constanta.inseamna ca nu i chiar asa simplu de adaptat.is curios daca a incercat cineva pana acum

    Comment


    • Originally posted by nitusararu View Post
      prietene,
      ULC inseamna cu totul altceva!!!
      sistemul de navigatie este dedicat unei marci - in cazul nostru Renault

      ultra low cost - este interpretarea facuta de catre tine !
      si nu-ti mai da cu parerea despre o marca de masina pe care nu o cunosti
      putina decenta in exprimare nu strica niciodata
      sper ca am reusit sa ma fac inteles
      bafta,
      Mii de scuze daca am deranjat pe cineva, eu decit am citit in Dyalogis si am scris aici, uite am sa pun si o poza pentru conformitate

      Pentru mai multe amanunte pot sa urc si intreg pdf-ul in discutie, si inca odata scuze, n-am vrut sa jignesc pe nimeni cu exprimarea mea indecenta,
      am subliniat pe poza cu rosu ceea ce trebuie lamurit.
      Attached Files

      Comment


      • E LG_ULC nu renault.In medianav gasim lg_ulc (fisiere & co.). Medianav-ul e pus si pe Clio4 si Capture
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Vorbesc de partea de hardware.
          Logan Sandero faza 2 si Duster hardware NAV - ULC ( fabricatie LG )
          Parca pe Clio IV si Capture este montat R-Link
          Last edited by anton.dan; 24 March 2014, 22:11.

          Comment


          • Originally posted by dr_p View Post
            eu am dat 50 lei pe un buton SH zgariat . Mai bine intrebi la reprezentanta ca cica ar fi 70-80lei nou si nici nu mai platesti livrare pentru el.




            73 de lei butonul la reprezentanta .... l-am comandat si vine in 3 saptamani ca nu-l au nici ei pe stoc (fabricat la pitesti) .... si daca poate sa faca cineva un test la pavelele din bord la benzina .....la mine dupa ce mi se aprinde a 6 pavela cu tot cu chenar, a doua oara am pus 15 litri de benzina si nu mi s-a mai aprins nici o pavela ! ... care e cauza .... ca l-a pompa nu ma fura atata si o pavela nu are 15 litri fie ea si ultima ....

            Comment


            • In versiunile de top au R-link, restul Medianav si radio.
              Hardware -ul e LG, partial si soft-ul.
              Last edited by t0rquemada; 24 March 2014, 22:40. Reason: Automerged Doublepost
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Hai sa va impartasesc ce lucru nou am descoperit la al meu Sandero de 0,9, achizitionat din iulie 2013, fabricat ianuarie 2013: când mi-au ridicat-o cu cricul sa-mi schimbe anvelopele, am observat ca ... atentie, JUMATATE DIN PRAGUL STANGA ESTE NEVOPSIT!!!
                Cum e posibil, domnule asa ceva?!?!
                V-as ruga sa-mi spuneti ce pretentii pot emite in acest caz? Ei mi-au facut o programare pentru constatare oficiala (ca una neoficiala mi-a si facut-o un inginer de la tinichigerie), probabil ca mi-o vor vopsi... Pot sa nu fiu de acord cu acest lucru? Pot sa-i dau in judecata? Zic si eu ... nici nu stiu ce atitudine sa iau, am ramas perplex... Am facut un efort deosebit sa-mi iau masina noua romaneasca (nu aveam bani de una noua straina) tocmai pentru a nu avea probleme cu ea macar 5 ani cat am garantia la ea, dar acum observ ca mai bine luam un sh de 5000 de euro si cu diferenta pana la 10000 de euro imi luam eventuale piese de schimb timp de .... ani buni!
                Va dati seama ca de-acum incolo voi avea tot felul de suspiciuni in privinta ei si ca, desi in mare parte sunt multumit si de tinuta de drum, si de consum, si de alte elemente de confort (Bluetooth, oglinzi degivrante, de-astea), nu voi mai recomanda Dacia nimanui.
                Foarte dezamagit sunt, foarte!

                Comment


                • Nu ai cateva poze sa vedem si noi.
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu te supara,dar la livrare nu ai observat? La schimbul de anvelope de la inceputul iernii, nu ai observat?

                    Ce culoare e masina?
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • si la mine sunt vopsite pragurile pana la jumatate, o sa ma duc pana la masina sa fac ceva poza si revin cu ele imediat.

                      La mine acolo unde se uneste tabla este vopsita in negru, cred ca la asta se referea si colegul de mai sus. Scuze pentru dublu post.
                      Attached Files
                      Last edited by 77sky; 27 March 2014, 15:10. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Daca se refera la parte de jos acolo are un strat de ceva dat peste vopsea.
                        sigpic

                        Comment


                        • Partea de jos care se vede ca fiind neagra nu este altceva decat o ceara, un fel de antifon. Cine are masina luata cu jante de aliaj poate observa ca pe interior sunt murdare de acel antifon, cel putin la mine asa este. Cu alte cuvinte inseamna ca acea substanta este data la sfarsitul liniei de fabricatie.
                          E drept ca acum nu stim la ce se referea colegul cu pragul nevopsit.

                          Comment


                          • Si la mine a fost la fel numai ca eu am luat un spray de vopsea si am dat peste ceara aceea care la randul ei este dat peste stratul de vopsea.
                            La fel si in spate la oala de la roata de rezerva.

                            In vara asta ii mai dau un rand ca a inceput sa se curetze cel de anul trecut.
                            Nu am facut nici o pregatire inainte de vopsit pur si simplu am luat spray gri si am dat.
                            A tinut mai mult decat ma asteptam.
                            Attached Files
                            Last edited by Niki; 27 March 2014, 14:32.
                            sigpic

                            Comment


                            • Salutare!
                              Iata ca i-am facut si poze. Orice ar fi, ceara sau lipsa vopselii, sunt dezamagit. Bine, m-ar „mangaia” ideea daca ar fi ceara, iar eu sa le cer sa o dea jos (sau sa puna si pe partea cealalta - sa dea impresia de tuning ).
                              Attached Files

                              Comment


                              • Stiu, arata urit, dar e o masura de protectie anticoroziva. Da, asta e realitatea, protectie anticoroziva, eu n-as da jos ceara aia, are rolul ei, nu se lipeste apa de ea. Si la mine a fost la fel cind era noua masina, nu m-a deranjat, ma faceam si eu ca n-o vad, ma uitam asa peste capote, nu la praguri...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google