Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu stiti ce astept ? Asa cum s-a descoperit butonul eco ( ca este functional si pe 1.2) ....si cum e acum la noul logan toate datele din cb de bord se afla apasand butonul de pe maneta ..as fi curios daca ar avea si cb incorporat (sa numai fie nevoie de lipire smd ca la modele vechi) ci doar sa se activeze dintrun program si poate avem si bonus poate avem si noi cablajul tras si la butoanele din bord false de langa geamuri cu cruse control sau ce este la modelele de top

    Comment


    • Originally posted by yonutptr28 View Post
      facand comparatie cu seatu care il am 1.4 85 cp mi s-a parut ca se infinge mai bine dieselul de 75 cp sau poate doar o impresie de a mea!
      Se înfige, dar se şi plafonează mai repede! La un benzinar după trei mii de ture începe distracţia!

      Comment


      • CCSL probabil, dar CdB mai greu, uiti ca sunt 2 tipuri diferite(la afisaj) la Logan II, iar ca sa schimbi TdB, trebuie sa gasesti unul nou si sa-l programezi pe masina ta.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • am masurat cat de opace sunt geamurile laterale fata .
          Surpriza: au 75% , fix maximul cat prevede legea.
          Dusterul nou are 82%.
          Loganul 2 are geamuri cu tenta mai inchisa decat noul Duster. foarte tare...

          Comment


          • Legea spune 70% transparenţă pentru geamurile laterale faţă şi 75% pentru parbriz!

            "Geamurile vehiculelor trebuie să fie omologate şi să poarte marca de omologare în conformitate cu Directiva 92/22/CEE cu modificările ulterioare sau cu Regulamentul 43 CEE-ONU.
            Condiţia se consideră îndeplinită şi de către geamurile care sunt omologate conform normelor SAE sau DOT.
            Geamurile aflate în câmpul de vizibilitate principal al conducătorului auto trebuie să asigure o transparenţă de cel puţin 75% pentru parbriz, respectiv 70 % pentru restul geamurilor. Câmpul de vizibilitate principal al vehiculului este format din parbriz, geamurile laterale faţă şi luneta.

            În cazul în care vehiculul este dotat şi cu oglindă laterală dreapta, luneta nu mai face parte din câmpul principal de vizibilitate."

            Comment


            • Originally posted by Ampt View Post
              Se înfige, dar se şi plafonează mai repede! La un benzinar după trei mii de ture începe distracţia!
              asa este Ampt dar dupa 3500 se infinge frumos da si consuma de rupe al naiba ) trebuie sa merg cu 90 constant sa scot consum sub 6 in exterior, prin oras nu alerg cu ea decat foarte rar....ca nu stau in oras ci intr-o comuna )

              Comment


              • Deci 75% fata si 70% spatele transparentza minima.
                Deci folia este ilegala
                Cum ai masurat transparentza la geamuri?
                sigpic

                Comment


                • Eu am luat masina de la un politist. Lui i se rupea ca si-a pus folie pe fata cu 28% traansparenta. Am fost sa o dau jos si la ei am masurat cu aparatul ala care se pune pe geam. Fix 75% la geamurile laterale fata. Folia nu este ilegala pe spate si luneta. Eu pe spate am 5% cu dovada si timbru aplicat.in schimb clar ca pe fata nu mai poti pune sau pui pe riscul tau.

                  Comment


                  • Originally posted by stoicanu View Post
                    Deci 75% fata si 70% spatele transparentza minima.
                    Deci folia este ilegala
                    Se vede că nu ai citit deloc paragraful din lege postat de mine pe pagina anterioară!

                    Comment


                    • Originally posted by Ampt View Post
                      Se vede că nu ai citit deloc paragraful din lege postat de mine pe pagina anterioară!
                      Eu am citit foarte bine.
                      Ce intelegi tu pentru "70% restul geamurilor" geamul de la intare in bloc sau de unde?
                      sigpic

                      Comment


                      • Geamurile aflate în câmpul de vizibilitate principal al conducătorului auto trebuie să asigure o transparenţă de cel puţin 75% pentru parbriz, respectiv 70 % pentru restul geamurilor. Câmpul de vizibilitate principal al vehiculului este format din parbriz, geamurile laterale faţă şi luneta.
                        În cazul în care vehiculul este dotat şi cu oglindă laterală dreapta, luneta nu mai face parte din câmpul principal de vizibilitate."


                        Acum poate este mai clar şi nu te mai apuci să verifici geamul de la intrarea blocului!

                        Comment


                        • Deci pana la urma ce inseamna pentru tine restul geamurilor daca de cele aflate in campul vizual principal este parbrizul , luneta si laterale fata?
                          Eu inteleg ca restul geamurilor sunt cele din spate sau luneta daca ai oglinda pe dreapta la care nu ai voie o transparenta mai mica de 70%.
                          Nu stiu care nu intelege.
                          sigpic

                          Comment


                          • Restricţionate pentru montarea foliei sunt doar geamurile aflate în câmpul de vizibilitate principal (parbriz, geamuri laterale faţă şi luneta)! Legiuitorul menţionează foarte clar, parbriz - 75% transparenţă, iar restul geamurilor aflate în câmpul vizual principal, adică geamurile laterale faţă şi luneta 70% transparenţă!

                            Geamurile spate nu sunt restricţionate în niciun fel, de asemenea nici luneta nu trebuie să mai respecte procentul de 70% transparenţă atunci când există oglindă laterală dreapta!

                            Comment


                            • Daca nu are restrictie geamul spate si luneta dece mai trebuie omologare ,ca nu sunt restrictionate in nici un fel.
                              sigpic

                              Comment


                              • Scrie tot în lege!

                                n cazul în care geamurile vehiculului au o transparenţă modificată faţă de cea stabilită prin marcajul de omologare, se urmăreşte ca stratul aplicat ulterior să fie uniform şi să nu creeze distorsiuni.
                                De asemenea, tratamentul electrochimic sau foliile de protecţie aplicate pe geamuri trebuie să fie certificate şi marcate corespunzător, iar aplicarea acestora este permisă numai în ateliere autorizate potrivit legii.
                                "

                                Pentru necredincioşi, pag.69, a doua jumătate a paginii, punctul 3 bolduit!
                                Lucrul pe text nu a făcut rău niciodată, nimănui!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google