Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marginea de jos a parbrizului, 2 rezistențe pe stânga și dreapta fiecare cu circuit separat.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • La rugamintea colegului t0rquemada,despre TPMS
      Attached Files
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Am avut dreptate cand am precizat ca semnalul luminos va fi insotit si decun bipait enervant, daca pneurile nu sunt echipate cu valve si senzori de presiune.

        Comment


        • @micutzu666: Mulțumim.

          Informații privind indicatorul nivelului de carburant:
          1 pavelă = 6L
          2 pavele = 10L
          3 pavele = 16L
          4 pavele = 22L
          5 pavele = 28L
          6 pavele = 34L
          7 pavele = 40L
          8 pavele = 45L
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • torquemada foarta utila informatia, bine de stiut la nevoie

            Comment


            • pavele 5 si 6 tind sa cred ca is mai mari gen 8l cu o pavela fac in jur de 100 km orash sau 2 pavele 170 km doar ORASH ...bine nu ore de varf ca sa nu-mi sara in kp lumea

              Comment


              • Clip -ul zice altceva.
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • te cred nu zic ca nu ...eu neavand cb alimentez de la jumate in sus ) si fac calculul :P

                  Comment


                  • Salut.
                    Dupa cum stiti, logan 2 are stropitoare lichid parbriz de tip perdea.
                    Eu am descoperit la mine problema din gresala.

                    Cand dai cu lichid pe parbriz, o parte din lichid ramane pe stropitoare, pe capota, in jurul stropitoarelor.
                    Cum stropitoarele nu etanseaza bine in contact cu caroseria, lichidul intra pe sub ele, se scurge pe furtun si pica pe mufe/cabluri.

                    Singura modalitate de a rezolva problema a fost sa scot stropitoarele, sa dau cu ermetic din ala care se da pe garnituri si sa le pun la loc.

                    Tata fiind taximetrist, l-am pus sa-si intrebe colegii cu logan 2 daca au aceeasi problema si marea majoritate o au. Si la masini luate de 2-3 sapt.

                    Sa verificati si voi, mai ales acu ca a venit iarna si folosim mai des stropitoarele de parbriz.

                    Nu stiu daca s-a mai discutat despre asta, dar am zis sa anunt.

                    Comment


                    • Calitate Reno, vrei sa etanseze pe la imbinari ?
                      La 1,6 16v pe L1 curge in locasul bobinei de inductie de la cilindrul 4, la dizel curge pe injectorul 1 si dupa aia il scoti decit rupt din chiulasa ... Intreaba niste mecanici sa-ti zica si ei, si Renourile alea scumpe au probleme de-astea, nu decit Dacia.

                      Comment


                      • E la tine problema, și indiferent de cât e mult spăl parbrizul nu se infiltrează nimic.

                        Ca idee TCe are blană, care nu are urme de umezeală.

                        O fi de la supapa de sens adăugată pe furtunul duzelor
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Are blana si al meu si nici nu curge pe la duze, nu era vorba de mine ci asa in general, problema Dacia de cind e ea pe lume.

                          Tot pentru @torq ; ultimul Clip v144 uite ce face pentru gama Dacia, poza :

                          Body controller, asta ce-o mai fi controlind ? Pe la Mertz, Audi am mai auzit, la Reno mai nou ?
                          Attached Files

                          Comment


                          • Noutăți la ABS, cutie automata(H79 ph2), Injectie, radio, antifurt(gps/gsm) BR, BCM

                            Bcm = uch
                            Last edited by t0rquemada; 15 November 2014, 12:14.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • La logan 2, o pavela are 6 l?
                              sigpic

                              Comment


                              • Au mai adaugat functii diagnosticabile in firmware la UCH inteleg, ce-or mai fi facut ? Ca SSPP si HSA erau deja...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google