Sistem Audio Stock

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by yonutptr28 View Post
    rca ce inseamna? ce nu sunt priceput la capitolul asta! pe mine mar fi interesat daca ar fi avut iesire de subwoofer ....repet nu ma judecati...nu ma pricep!
    Exact asta căutam si eu. Am găsit pe un site conectica de la daewoo si anumite modele au ieșire mono pe mufa din spate

    O sa-l desfac pe al meu sa vad ce model este exact; dacă găsesc ceva interesant revin cu detalii
    My Ride sigpic

    Comment


    • #62
      Atat Medianavul cat si Dacia plug&radio au pe partea audio pinout-ul urmator:
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #63
        Originally posted by t0rquemada View Post
        Atat Medianavul cat si Dacia plug&radio au pe partea audio pinout-ul urmator:
        Ms mult, asta căutam.
        Am văzut ca in unele scheme de la daewoo e data o ieșire audio pe pinii 4 si 11, sunt curios dacă e valabil si pt logan. O sa scot mâine radio sa verific

        Întrebare: radioul are 3 mufe: asta din diafragma de mai sus, una puțin mai mica si alta si mai mica. Bănuiesc ca cea mai mica e pt comenzile de la volan. Pt ce este cea mijlocie? Întreb pt ca la mine sunt conectate toate 3
        My Ride sigpic

        Comment


        • #64
          In poza 2 de la dreapta aparatului(dinspre volan)

          mufa 22 pini alimentare ACC, iluminare, info viteza, microfon, CAN L,CAN H.
          mufa 8 pini comenzi sub volan
          mufa 12 pini alimentare, difuzoare
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #65
            am si eu o intrebare ...la verisunea laureate are difzoare si pe usile din spate sau numai fata ?

            Comment


            • #66
              Sunt difuzoare si pe fata, dar si pe spate.

              Comment


              • #67
                da multumesc frumos ca nu stiam exact...ca am uitat sa il intreb pe ala si am zis sa nu-l mai sun cu un telefon penibil :d

                Comment


                • #68
                  Originally posted by t0rquemada View Post
                  In poza 2 de la dreapta aparatului(dinspre volan)

                  mufa 22 pini alimentare ACC, iluminare, info viteza, microfon, CAN L,CAN H.
                  mufa 8 pini comenzi sub volan
                  mufa 12 pini alimentare, difuzoare
                  Multumesc. Cred ca cea mai buna varianta el conexiunea pe dif
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Salutare,
                    Am scos borna bateriei si acum radioul imi cere cod.Pe factura nu apare niciun cod,in carte nici atat
                    Am scos radioul din bord si am urmatoarele serii,daca aveti vreun program de decoadre cod radio va sunt extrem de recunoscator.
                    Attached Files
                    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                    Comment


                    • #70
                      Pe factura gasesti cod radio pe randul cu seria motorului.
                      Daca nu te descurci PM cu o poza a VIN-ul din parbriz.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #71
                        Ai demontat radioul ca sa ii faci poza la serie?
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by masinamica View Post
                          Am scos radioul din bord ...
                          Păi aşa a spus!

                          Comment


                          • #73
                            Intre timp s-a rezolvat,multumesc frumos!
                            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                            Comment


                            • #74
                              Am o intrebare: care ar fi cea mai buna modalitate de a asculta muzica astfel incat claritatea sunetului sa fie foarte buna (cd audio, mp3, usb, Bluetooth...). Ma gandesc ca cea mai buna variant este sa fac un cd, pe care sa-l inscriptionez la o viteza foarte mica, unde am sa pun melodii in format mp3 cu un bitrate foarte mare gen 320. Spun asta pentru ca am observat ca la unele melodii chiar si la un volum de 14 se aude un pic deranjant basul sau inaltele. anyway, poate ca cer eu prea mult de la un system stock.

                              Comment


                              • #75
                                mergi pe USB, formatul cel mai de calitate pe care il suporta. nu se zgarie, poate fi rescris oricand, nu sare cand dai in gropi...capacitate enorma fata de cd.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google