Probleme Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Bord

    Salut baieti,
    De curand am achizitionat un logan nou .....si deja au inceput greierii prin bord si as vrea sa dau jos masca si nu stiu cum , ati incercat careva? imi puteti spune si mie de unde sa trag si cum sa fac... multumesc

  • #2
    Parerea mea e sa te duci la service Dacia, poate te ajuta ei. Nu te apuca sa dai jos ceva, sa nu zica astia de la Dacia ceva legat de garantie.

    Comment


    • #3
      Părerea mea e că dacă dai jos bucăţi din bord sau chiar tot bordul, mai rău se va auzi apoi. Deci te sfătuiesc să laşi aşa totul, dacă nu sunt deranjante zgomotele.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        pai asta-i treaba baieti, ca se aude ,si ma ia batzu cand ii aud si am doar 1200km ....e un sunet de parca ceva nu e insurubat cum trebuie ....

        Comment


        • #5
          cam asa arata fara plansa bord
          Attached Files

          Comment


          • #6
            aurelian ... eu ma cam indoiesc ca asa arata un logan nou ... asa cum spune colegul mai sus - adica logan 2 - fara plansa de bord

            Originally posted by andbalalau View Post
            pai asta-i treaba baieti, ca se aude ,si ma ia batzu cand ii aud si am doar 1200km ....e un sunet de parca ceva nu e insurubat cum trebuie ....
            si de ce sa te complici tu ?? ... mai ales ca pana acum nu cred ca cineva a dat jos un bord de logan 2 (ma refer la cei de aici de pe forum) ca sa iti poata detalia ce si cum.
            Du-te in service pe garantie si straseaza-i pe aia de acolo pana te rezolva ...
            Last edited by M.FLORIN; 15 September 2013, 22:45. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • #7
              pfff daca ajung la aia tu-ti dai seama ca si ei isi prind urechile....pana ma programeaza pana una alta pentru un zornait . prefer sa ma las pagubas si sa mai incerc eu ...dar nustiu cum

              Comment


              • #8
                ...dar tu ce vrei sa incerci de fapt? ... sa dai bordul jos? sa desfaci doar o parte din componente?
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by andbalalau View Post
                  pfff daca ajung la aia tu-ti dai seama ca si ei isi prind urechile....pana ma programeaza pana una alta pentru un zornait . prefer sa ma las pagubas si sa mai incerc eu ...dar nustiu cum
                  Sunt de acord cu tine, ba chiar aia in necunostinta de cauza s-ar putea sa traga mai tare de vreun piciorus de plastic ceva sau de vreo clema si sa te alegi asa cum spunea si Andrei cu zgomote mai multe. Probabil nu ai vazut la Cristi Streulea ce implica demontarea unui bord de logan 1 si cat s-a chinuit sa remedieze imprefectiunile din fabrica.

                  Sau poate ca ai noroc si scapi cu un simplu surub strans

                  Comment


                  • #10
                    Stai linistit ca si la mine incepuse sa scartaie bordul pe la parbriz cand am cumparat-o dar cred ca a intrat praf pe acolo si acum nu se mai aude nimic.

                    Comment


                    • #11
                      Florin crezi ca arata altfel un logan nou sau ph2 sunt la fel

                      Comment


                      • #12
                        Nu sunt chiar la fel, prinderile, unele elemente de pe bord, poziţionarea şuruburilor şi altele asemenea diferă între cele două modele.
                        Dar cu un tutorial de la Logan I în faţă eu sunt de părere că se poate desface, dacă este nevoie.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Cred ca ar cam trebuii sa te linistesti putin si sa te gandesti , oare cum o fi sa pierzi garantia ? Poate in viitorul apropiat apare ceva si mai grav si te v-ei lua cu mainile de cap ca ai dat bordul jos . M-ai bine streseazai pe cei de la Dacia .

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by aurelian68 View Post
                            Florin crezi ca arata altfel un logan nou sau ph2 sunt la fel
                            Da ... eu unul am vazut un bord desfacut chiar sapt trecuta in service - reprezentanta dacia brasov - si exact asta povesteam cu mecanicul de acolo ... diferente mari fata de logan1. Alte forme de prinderi, alte dimensiuni ale componentelor etc.
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • #15
                              Asemeni domnului cell1, în primele zile şi mai ales, primele hârtoape, mie îmi "scârţâia", consola MediaNav-ului. Nu cred că a durat prea mult toată povestea, probabil vreo săptămână, maxim două - timp în care maşina a mers în fiecare zi, după care consola a tăcut. Acum e linişte!
                              Sfat (un punct de vedere): Mai mergi cu ea o perioadă, poate "se repară de la sine"!
                              Aşteptăm noutăţi!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google