Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BUna ziua. Am o mica intrebare. Am un logan 2 si s-au dereglat stropitorile imi bat peste tot numai pe parbriz nu. Vreau sa va intreb stie careva cum se pot regla acele duze sa bata pe parbriz? Sau trebuie cumparate unele noi? Daca stie careva va rog sa imi explicati si mie cum se face. Va multumesc frumos.

    Comment


    • Daca nu ai gheata pe orificiile de pulverizare, lichidul de parbriz e conform(fara impuritati) apeleaza la garantie.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • multumesc pentru raspuns m.florin!
        Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

        Comment


        • Originally posted by alex.dinca91 View Post
          intrebare : logan 2 are suport ochelari din fabrica?sau se poate pune ceva original, fara decupaje si alte improvizatii?

          inca un lucru : am auzit ca exista ogilinzi cu semnalizare pentru logan.pe logan 2 se potrivesc (mufele) fara a face adaptari cum se fac pentru logan 1?
          Nu se potrivesc mufele. Trebuie sa tai si sa le izolezi fiecare cu perech
          ea lui

          Comment


          • Buna dimineata,

            Am o intrebare vis-a-vis de masinuta mea, mai ales ca e prima masina noua pe care o am. Ce inseamna practic 'lasarea motorului'? Intelesesem ceva de consum, la mine intr-adevar consumul era mare la inceput, acum conform computerului de bord mixtul e pe la 6% ( mers cam 2000 km lunar). Multumesc.

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              Deci unde este Fane cu aparatul sa ne activeze HSA.
              Eate diferenta intre piata romaneasca si export dar aceeasi diferenta este si la bani.
              S-ar putea ca pentru HSA sa-ti trebuiasca si ceva senzor in plus - cel putin dispozitivele ce se fac acum, tehnologie ce o sa iasa pe piata din 2015 in colo, se configureaza cu anumiti sensori pentru ESP iar daca este ceruta si functionalitate de HSA se cere senzitivitate mai mare pentru senzorii de acceleratie folositi in comun de cele doua functii.
              RTFM

              Comment


              • Asa cum s-a aratat si mai sus reperul de ABS are acelasi cod atat pentru HSA cat si fara HSA.
                Deci daca ai ABS se poate activa HDA doar printr-o simpla comanda data cu DDT-ul in UCH ... respectiv HSA ON.

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • ABS-ESPHSA: avem
                  senzor pozitie volan: avem
                  senzori acceleratie(sub scaun dreapta) avem
                  functie HSA: neactivata



                  In Germania se vinde MCV -ul cu 0,9 TCe cu HSA, aceeasi echipare ca si in Romania.

                  Berganfahrhilfe (nur für Motorisierung TCe 90 eco2)
                  adica
                  Hill Start Assist (doar pentru motor TCe 90 eco2)
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • La fel ca la semnalul cu impuls ... il pui pe on cu ddtul si merge fara probleme.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • senzorii nu sunt neaparat in unitatea de ABS, pentru multe masini trendul e sa fie introdusi in unitatea centrala airbag si datele de acceleratie sunt trimise pe CAN modulului care are nevoie de ele.
                      unitatea airbag preia si rol de cluster de senzori pentru diferite module datorita pozitiei bune de fixare in masina, nu e cazul si la logan deocamdata...
                      RTFM

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        ABS-ESPHSA:
                        senzori acceleratie(sub scaun dreapta) avem
                        da?! unde mai exact ?

                        Comment


                        • Originally posted by TOMMKAT View Post
                          BUna ziua. Am o mica intrebare. Am un logan 2 si s-au dereglat stropitorile imi bat peste tot numai pe parbriz nu. Vreau sa va intreb stie careva cum se pot regla acele duze sa bata pe parbriz? Sau trebuie cumparate unele noi? Daca stie careva va rog sa imi explicati si mie cum se face. Va multumesc frumos.
                          Adica nu se pot regla ca la vechea SuperNova cu acul, boldul...?
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • Chiar daca e rubrica logan, astazi am vazut in oras parcat un sandero ce avea faruri de renault symbol modelul nou. Nu am avut cu ce sa fotografiez dar farurile erau diferite de cele de la logan/sandero.

                            Asa aratau farurile de la stepway, cu toate ca la alte sandero-uri stepway am vazut farurile ca la logan.

                            Probabil ca au inceput sa monteze si pe gama dacia faruri de renault symbol?

                            Comment


                            • Esti sigur?
                              Vezi pozele din postul asta
                              Sunt cam multe de modificat, nu poti pune direct(a se observa prinderea superioara a farului) farurile de renault pe dacia
                              Last edited by t0rquemada; 7 March 2014, 00:55.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Da, sunt foarte sigur ce am vazut. Daca o mai vad azi din nou, voi face o poza sa va arat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google