Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cand am plecat spre Viena am alimentat la iesire din Cluj si aveam autonomie pe CB de ~1100km.

    Comment


    • Se mai plang unii in garantie ca intra prea multa benzina in masina, desii ei nu se opresc la 3 clickuri de pompa.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • La mine cand sare click-ul de la pompa ma opresc. Nu am bagat fortat niciodata si atata mi-a aratat autonomie.

        Comment


        • Daca fortezi mai intra 10L.
          sigpic

          Comment


          • Nu este deloc indicat să forţezi umplerea până la refuz a rezervorului de combustibil, acest lucru este de altfel specificat şi în Manualul de Întrebuinţare al maşinii.

            Comment


            • Acum 2 ani, pe cand eram inca cu SuperNova, cand am ajuns in Mamaia am oprit in statia Peco si am cerut sa mi se faca plinul, asa cum faceam in fiecare an ca sa imi iau de grija banilor de benzina. Numai ca nenea de la pompa a bagat benzina in stilul lui, pana la refuz. De acolo am mai mers 1-2 KM si am parcat. Pe la ora 16-17 cand ma odihneam dupa noaptea petrecuta pe drum si prima zi de plaja am fost sunat de la receptia hotelului ca imi curge benzina din rezervor. Imi cedase garniturile dintre busonul de alimentare si rezervor si cu acesta ocazie s-a busit si aceea supapa care regla presiunea din rezervor (celebrul muget de bou).
              In 7 zile cat am stat in parcarea hotelului, am tinut o sticla de 5 litri taiata la jumatate sub masina in care colectam benzina picurata si pe care o aruncam la un canal. Aproximativ 20L.
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • La mine nu e asa mare problema ca cel putin 10L ii consum in ziua respectiva.
                sigpic

                Comment


                • Daca alimentezi si pleci la drum, e OK ! Nu mai apuca sa faca daune
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • Alimenta azi pana in gat , nu mai intra nici o picatura.
                    Am parcurs 30 km cu becul aprins.
                    Am profitat si de faptul ca azi au reducere de 80 bani pe litru le cea de 98.
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • Nu stiu dece s-a intors poza ca in tel. era normala.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pobabil că s-a întors de la "greutatea" preţului.

                        Comment


                        • Tot ce se poate.
                          La asta nu m-am gandit.
                          sigpic

                          Comment


                          • 65 de litriii, chiar atat de mult sa intre in rezervor????

                            Comment


                            • aceiasi dilema am avut-o si eu. Astazi am ajuns la mare, si am facut 400 km pana a disparut o liniuta. cca 21 litri
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • Daca pui benzina pana la buson intra.
                                Cred ca una peste alta au loc in rezervor 70L
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google