Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Husa de volan "de origine" adica luata din reprezentanta:

    Presuri "de origine" luate din reprezentanta:

    Atat husa cat si presurile au fost luate acum 18341 km, in iulie 2016.
    Presul crapat este din spate. A crapat dupa ce s-a urcat un pasager. Presul a alunecat sub scaun si "s-a atins" de sina scaunului.
    Presul julit este de la sofer, calcaiul drept.
    N. M. C.

    L.E. Presul din dreapta fata aluneca sub bord. Doi pasageri au avut "capcana" respectiva (unul s-a si lovit usor).
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 30 March 2018, 17:57. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Husa volan cum s-a mentinut? In afara de semnul ala mic alb care nu cred ca se vede rau...

      Comment


      • Eu am gasit aceasta husa interesanta de volan..insa dupa ce am cumparat una din comert (tot din piele darmai scumpa).
        Sincer, cred ca cea din link chiar merita ..

        Comment


        • Am eu la maina veche de pe Aliexpress modelul asta ( negru cu a neagr) DIY Steering Wheel Covers/Extremely soft Leather braid on the steering-wheel of Car With Needle and Thread Interior accessories
          http://s.aliexpress.com/3UfauemU?fromSns=Copy to Clipboard de 2 ani, super ok. Doar c mi-am rupt degetele la cusut

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • Intrebare de oligofren: ce diametru are volanul de pe L2 2017?
            Dar L1 ph2?
            Last edited by sebibv; 25 March 2018, 23:25.

            Comment


            • Ruleta
              Daca vei cumpara o husa care se coase vezi ca trebuie sa fie putin mai mica decât volanul. Altfel se plimba pe el
              Last edited by 77sky; 30 March 2018, 17:58.

              Comment


              • Comparăm mere cu pere:

                X52ph1 sectiune rotundă
                X52ph2 sectiune ovală

                deci chiar dacă au același diametru la x52ph2 intră mai mult material
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by iatagan View Post
                  Husa volan cum s-a mentinut? In afara de semnul ala mic alb care nu cred ca se vede rau...
                  N-am remarcat semnul mic alb. Daca e vorba de dunga de jos, e cusatura. Singurul "neajuns" este ca s-a "scamosat" putin ata cusaturii de pe margine, unde frec volanul mai des, in rest e ok, sta fest, nu se misca, nu aluneca, parca e lipita.

                  Comment


                  • Da, nu se observa aproape deloc, tineam minte ca ai zis ca ai 2 puncte sau am confundat si d-asta am zis de semnul ala alb care de fapt e o nimica toata...
                    Imi place cum arata, cat te-a costat? O sa intreb si eu de husa la reprezentanta cand vine masina, pe site nu am gasit la accesorii.

                    Comment


                    • ...cat te-a costat?
                      Nu mai stiu dar daca am cumparat-o, la cat de "antireprezentanta" si sarac sunt eu, nu prea mult.

                      Comment


                      • Știe cineva care sunt dimensiunile exacte ale siglei Dacia?

                        ******************

                        Mai exact, există pe undeva pe net sau le cineva în calculator care lucrează la Dacia un fișier oficial de la producător cu specificații tehnice gen:

                        - culoare text Dacia (de pildă Pantone 540)
                        - dimensiune logo față / spate (ex: 65x80mm)
                        - indicații gen "sigla se poziționează astfel pe materialele promoționale (așa da / așa nu)"

                        Chestiile astea ar trebui să existe eventual pe la biroul de presă al companiei sau la mapa de presă care se oferă către jurnaliști sau firmele de producție publicitară în general. Aș putea să cobor în parcare să măsor, dar cred că datele oficiale agreate de Dacia Renault, ar fi mult mai utile.

                        Google pare cam sărac în informații.

                        Mulțumesc!
                        Attached Files
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Cine a schimbat boxele, poate sa imi spuna cu ce a prins supori pt boxe ? De cat era suruburile? Multumesc

                          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Sunt nituri, de 6 parca

                            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by dl_dr25 View Post
                              Cine a schimbat boxele, poate sa imi spuna cu ce a prins supori pt boxe ? De cat era suruburile? Multumesc

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              dai gaura in nituri cu bormasina, iei adaptoare difuzoare logan 2 si le prinzi cu surub plus piulita de tabla, apoi pui boxa pe adaptor cu niste negrese mici,
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • Stiu faza cu bormasina, intrebarea era ce fel de suruburi s folosesc ? Am pregatit suruburi de 6x25, saiba de metal si plastic. Vroiam s stiu dac este ok ? Multumesc

                                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google