Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre anvelope.
    Al meu logan a venit din fabrica cu anvelope Continental 195/55/16 de vara (foarte galagioase, dar nu asta e subiectul).
    In certificat au trecut doar aceasta dimensiune desi pe portiera soferului este mentionat ca pot fi montate si 205/55/16.
    La un eventual control in trafic, sunt probleme (ridicarea certificatului), sau e legal sa montezi 205/55/16 chiar daca nu e trecut in certificat?
    Pentru cine a montat, se simte vreo diferenta iarna/vara?

    Comment


    • Daca nu ai 205 este ilegal, dar nu cred sa ai probleme decat cand faci ITP.
      Ciudat ca ai doar o dimensiune, eu am doua 185 si 195, sunt curios si eu cum se simte, fiindca am de gand sa trec pe vara la 205.

      Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

      Comment


      • Păi da... Cred ca vor fi mai stabile și vor avea aderență mai bună. Dar partea cea mai bună e ca sunt și mai ieftine. Oricum mai aștept și alte opinii.
        Last edited by 77sky; 25 July 2018, 00:18.

        Comment


        • Daca nu e trecut in certificat poti merge sa ti le treaca daca a fost omologata cu dimensiunea. Nu mi se par galagioase Continentalurile alea, poate nu ai presiunea facuta. Mi se par printre cele mai bune cauciucuri, Loganul din 2006 a venit cu Kormoran, sa vezi acolo porcarii.

          Comment


          • Originally posted by dl_dr25 View Post
            Ciudat ca ai doar o dimensiune, eu am doua 185 si 195
            Și eu am la fel, 2 dimensiuni trecute, iar Continentalurile cu care a venit mașina și la mine sunt foarte gălăgioase, mai gălăgioase chiar că TS860 de iarna.

            Comment


            • Salutare,
              La aproximativ 3000km, am beneficiat de o piatra in parbriz.
              Am crezut ca o sa fie ușor de găsit bibiu romanesc....
              la pilkinton varianta ieftina 335 ron sglass sau 545 pilkinton.....
              la Austroglas au spus ca nu au pentru ca loganul din 2018 are modelul de parbriz schimbat.
              E reala remarca lor sau sa ma duc direct la un centru (din Iasi) sa verific.

              Înlocuirea parbrizului i-mi poate aduce probleme de garanție ?
              Mă numesc BUREBISTA și conduc DACIA

              Comment


              • Salutare! Parbrizul face parte din categoria consumabile..daca il schimbi la un service autorizat, nu e nici o problema.
                La munca avem frecvent astfel de daune si schimbam pe Casco la diverse firme la care ne recomanda asiguratorul, la reprezentanta e mai scump..
                Se pare ca cele de la Pulkington sunt si mai reusite decat cele Saint Goban, cu care vin echipate din fabrica.

                Comment


                • Asa stiu si eu ca nu ai nicio problema cu garantia daca schimbi parbrizul. Nu stiu daca e "consumabil" dar sigur nu ai probleme daca-l schimbi. Sunt 99% ca nu o sa observe nimeni.... Am avut si Pilkington si Saint Gobain, nu am observat nicio diferenta in afara de pret. Cand vine piatra il sparge la fel fie ca e SG fie ca e Pilkington.

                  Comment


                  • Originally posted by anditu View Post
                    Sunt cateva:

                    1) Semnalizarile laterale
                    - Black and White - pe aripi
                    - Prestige Plus - pe oglinzi

                    2) Oglinzile
                    - Black and White - negre
                    - Prestige Plus - culoarea masinii

                    3) Stalpii dintre geamuri
                    - Black and White - negri
                    - Prestige Plus - culoarea masinii

                    4) Jantele

                    5) Black and White are camera marsarier by default (asta e singurul motiv pentru care e mai scumpa cu 100 Euro)

                    6) Culoarea Beige Dune disponibila doar pe Black and White

                    7) Aeratoarele centrale
                    - Black and White - rotunde
                    - Prestige Plus- rectangulare

                    8) Tapiteria
                    - Black and White - neagra cu dungi albe
                    - Prestige Plus - neagra

                    Or mai fi si altele pe care eu nu le-am sesizat.

                    Am ales Prestige Plus pentru nu mi-a placut la B&W faptul ca semnalizarile laterale sunt pe aripa, ceea ce-i da un aspect de Laureate, la care se adauga si aeratoarele centrale. De fapt, chiar e un Laureate cu dotari de Prestige.
                    Multumesc frumos , am ales Black White ,Prestige ul nu il mai aveau pe stoc cu motor de 1.0

                    Comment


                    • Acum ca ai o astfel de masina, poti confirma ceea ce am auzit: culoarea luminii ceasurilor de bord este portocalie?

                      Comment


                      • E garantat portocolie la BW, am verificat eu in showroom inainte de a comanda.

                        Comment


                        • Urata culoare...

                          Comment


                          • da, urata, Ca la bmw )
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • Am observat un tumburuc/buton sub oglinda din dreapta, la stânga nu exista, știe cineva ce rol are?(sl plus)
                              Last edited by alex1ioan; 30 July 2018, 20:44.

                              Comment


                              • Este senzoru care citeste temperatura exterioara.

                                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google