Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu, in dreptul lampii suplimentare folia este decupata pentru ca altfel ar fi ilegal iar montatorul autorizat stia prea bine asta. Masina era pe tunelul de iesire, era penumbra si aprinse toate luminile. Nu am mai vazut-o asa niciodata si am avut aceasta impresie. Este posibil sa ma insel ca atunci cand am facut afirmatia ca luminile de pozitie cu led se vad extrem de slab pe soare puternic. Cineva mi-a demonstrat ca nu ledurile sunt de vina ci pozitia si distanta din care le-am privit eu.
    In carte tipul becului e P21W.

    Comment


    • Originally posted by Maskatu View Post
      Salut. Loganul 2, 2019 ce becuri are la al treilea stop de frana si marsarier? P21W cumva?

      Voiam sa iau ceva cu led. Da eroare pe undeva sau nu sunt legate la calculator? Multumesc.
      Aici ai W16W indiferent de modelul de X52
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by george.sce View Post
        Daca cartea zice pe mansalier si a treilea bec stop bec model P21W pe cine credem ? Cartea sau un amator care nici nu are logan 2ph2 si vorbeste din auzite ?

        In fond desfa si tu si te uita singur ce atitea discutii
        Îți poți urma singur sfatul, doar ai X52
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post

          Aici ai W16W indiferent de modelul de X52
          E gresit manualul meu din 2018? Zice P21W. Si la niciun bec nu zice de W16W. Au schimbat becurile in 2019 fata de 2018?
          ​​​​
          Attached Files

          Comment


          • Este bec P21W, nici nu trebuie demontat, se vede de afara prin dispersor, este bec cu soclu metalic ( P21W ) nu de-ala fara soclu decit din sticla fara soclu metalic adica becuri w16w

            Dar e greu sa te uiti cind nu ai masina la indemina, doar in show-room !

            Comment


            • Al 3lea bec de STOP e W16W, cum dracu îl vezi prin dispersorul opac tu știi. Comparație W16W - P21W și poză din manual 2012 Logan II
              Attached Files
              Last edited by t0rquemada; 10 August 2019, 12:30.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Că pe marșarier ai P21W e altceva, pe manșalier nu ai niciun bec
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Deci, la mine la mansalier e P21W, la tine la marche-arriere e W16W sau n-am inteles eu bine ? Sau niciun bec ? Sau un LED ?

                  Comment


                  • Este vorba de al 3lea stop, ăla central, de la lunetă, ăla are bec W16W , dar în manual încă din 2012, e dat ca P21W.. dar când postezi la mișto fără să citești corect și complet topicul... bați câmpii cu grație
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      ... dispersorul opac tu știi....
                      A propos maistre, sa nu uit, oare cum trece lumina prin acest dispersor opac ? sau nu prea avem proprietatea termenilor folositi ?

                      Comment


                      • Poți testa pe mașina proprie, vezi dacă trece lumina prin el când apeși frâna, apoi tot prin el încearcă să observi becul... a, stai nu ai mașina disponibilă
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment



                        • acuma... totul e "opac" intr-o oarecare masura... si lentilele de contact; si apa; si parbrizul; si geamu` liftului care te duce pina la etaju` 12; si, chiar, si oglinda camerei de hotel in care tu te "oglindesti" si prin care altii afla mai multe.
                          multe domenii de utilizare si cu citeva mai multe interpretari.
                          doar ca-s grade de opacitate diferite.
                          adica: o fi avind el niste intentii bune, da' tot nu stie sa se exprime!

                          Comment


                          • dispersorul acela chiar e opac, altfel ar fi fost transparent (idem se aplica aceeasi terminologie la dispersorul de filament/bec etc.).
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • transparent, translucid, opac ... va trimit la bibliografie, daca nu stiati, exista dexonline n-ar fi rau sa consultati, chiar necesar

                              Comment


                              • Brusc nu ne mai interesează tipul becului de la al 3lea stop și despicăm firul în patru fiindu-ne lene să mergem la mașină și prin dispersorul roșu al stopului central (indiferent de modelul de X52) să încercăm să vedem becul.


                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google