Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • george.sce e sunet distinct fata de injectoare/motor. si care se manifesta doar la ralanti. la o accelerare usoara, pana la 1000 rpm, ramane doar sunetul motorului.
    Fratello Asta cu investigarea in service, stiu, de obicei nu duce la nimic. La loganul vechi, 1.4, am un zgomot de la 10000 km (acum are 245000) pe spate, de palstic care se loveste de altceva.. Nimeni, de la orice service nu a putut sa il localizeze...
    orice idee e binevenita. unde e goarna?

    Comment


    • A fost un exemplu ... In cazul meu m-am referit la goarna alarmei, montata pe peretele antifoc. Nu stiu daca aveti alarma.
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • Am o întrebare, mai degrabă o rugăminte pentru membrii forumului. După 5 ani a apărut problema cunoscută cu blocul de lumini (nu mai funcționau luminile de întâlnire, în cazul meu). După demontare, curațare contacte, gresare și remontare funcționează fără probleme, însă am observat apariția mărcilor electrice pe contacte, motiv pentru care vreau să montez relee de protecție pentru luminile de drum și de întâlnire. Am nevoie, dacă mă puteți ajuta, de semnificația pinilor pentru conectorul blocului de lumini. În principiu pot fi măsurate tensiunile pe conector, însă mi-ar fi mult mai ușor dacă le are deja cineva, fie măsurate, fie din manualul de service. Menționez că e vorba de un Logan an fabricație 2015 cu bloc de lumini cu proiectoare (echipare Laureate). Mulțumesc.

        Comment


        • Si eu vreau sa fac la fel ca aici:
          DIN 51622 hat eine neue Anleitung eingereicht: Einbau zweier Relais in den Stromkreis der beiden Scheinwerfer (Teil 1 von 2) - Schritt für Schritt. Hier ein Erfahrungsbericht über den Einbau zweier Relais in den Stromkreis der beiden Scheinwerfer. Dadurch wird die Last vom originalen Schalter...

          Comment


          • La logan2 2019 se poate activa alarma din tester sau ceva de genul?!
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment


            • Salutare. Dragilor, exista vreo comunicatie intre masina (via medianav-BT/android auto-telefon-internet) cu dacia? deschid acum cateva zile mydacia imi da un kilometraj la masina.. ma uit ca prostu... ieri verific in masina, azi deschid iar mydacia, kilometrajul updatat....(ma rog.. nu 100% sigur dar e clar apropat de cel real 106xx...ca nu mi-l amintesc exact pe cel de pe masina).. wtf...?

              Comment


              • am coborat pana la masina, ca nu mai puteam de curiozitate. KM 10646, in mydacia dacia 10683. o fi doar o estimare in functie de nr de KM pe care i-am trecut eu un mydacia ca ii fac pe an...cu toate ca....nu iasa calculele ...cu estiamarea asta....

                Comment


                • e in functie de Km setati, nu comunica nimic. Eu am mai mult cu 10k in realitate fata de ce zice siteul ...

                  Comment


                  • Bibi79 nu comunica cu nimic,nu e tesla. Poate la revizie au înregistrat km în plus de lene sa se uite în în bord. Așa au procedat la mine .

                    Comment


                    • In cont se face o estimare raportata la km declarati a fi efectuati anual.
                      Manual se pot introduce km la data curenta.
                      La mine a fost relativ apropiata estimarea, insa numai pana am facut km declarati...dupa nu mai stie...

                      Nu s-au actualizat nr km la data efectuarii reviziei.
                      Logan 0.9 TCe 2018

                      Comment


                      • Completezi cu km anuali estimați, sa zicem 15000, aplicația ii împarte în mod egal pe 365 de zile și apoi ii adaugă zilnic, cota corespunzătoare.

                        Comment


                        • Poate sa-mi zica si mie cineva unde este senzorul de capota deschisa?Eventual o poza daca poate sa faca cineva,am un logan de taxi si as vrea sa dezactivez start-stop.Ms.

                          Comment


                          • Am un 0.9 techroad fabricat in august 2019, nu are mufa la intrerupatorul de la capota, am scos broasca capotei prin desfacerea celor doua suruburi si am legat intrerupatorul, pentru inceput cu banda izoler. Dar de la caldura s-a desfacut in 2 zile si iar a inceput sa se opreasca motorul la intersectii. Asa ca am desfacut din nou si l-am legat romaneste cu sarma. De atunci (vreo 3 saptamani) am liniste. Doar apare un A taiat in bord. Adica indeplineste toate conditiile de stand by, doar capota vesnic ridicata ii sta in calea fericirii. Ma batea gandul sa tai firele de la intrare in intrerupator si sa le unesc pe veci prin cositorire. Dar, poate mai trebuie apelat la garantie si e mai simplu de desfacut botnita de sarma pentru readucere la original. Multumesc lui Torquemada, am citit mai demult recomandarea lui. Spunea ca e cea mai "safe" metoda de anulare a strat/stop-ului prin "pacalirea" intrerupatorului de la capota. Bafta !
                            Attached Files

                            Comment


                            • Ai mufă pe cablu, între broască și far stânga
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Asta este mufa?Daca o scot nu o sa mai intre start stopul?
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google