Montare Proiectoare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La bara aia de proectoare tre sa iti pui si o baterie suplimentara in portbagaj ... ca la masinile de politie.

    By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Pai daca tot se vrea proiectoare sa faca ziua afara
      Cu toate ca rolul lor nu e asta
      sigpic

      Comment


      • @einstein1984:
        Proiectoarele de ceață se montează cât mai jos, în acest context(bara de Logan I / II) cineva scrie:

        Reglezi proiectoarele sa bata sus, sus spre copaci, nu mergi cu ele aprinse, dar daca prinzi un nesimtit cum zicea Oti mai sus cu vre-un TIR sau altceva de te orbeste " ai cu ce " sa i-o tragi, uite asa sa se invete minte ...si-ti faci cruce sa nu intre in tine ...

        Iar eu am scris:
        În mod normal proiectoarele trebuie să bată paralel cu drumul (fascicolul să nu depăseașcă înălțimea de montare).

        Evident că trebuie puțin lăsate, pentru cazurile în care mașina e încărcată, dar atât timp cât în cazul de mai sus fascicolul nu depăsește înălțimea de montare d.p.d.v ITP e OK.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • dupa comentarii, am tras concluzia ca sunt bune.....am sa fac comanda....dupa montare poze si comentarii.....
          PS
          au mai multe modele (se vede in desen cum bate lumina driving/fog light):
          -de drum;
          -de ceata: sticla clara sau galbena
          eu am sa aleg de ceata sticla clara.
          Daca nu iese treaba buna, estetica, nu o sa mai vedeti comentariile mele la topicul asta.
          Last edited by Oti; 3 February 2015, 13:31.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by Oti View Post
            dupa comentarii, am tras concluzia ca sunt bune.....am sa fac comanda....dupa montare poze si comentarii.....

            Din ce am citit pe aici, niciun comentariu nu a fost pro. Ai grija pe cei dai banii, ca poate te opreste politia si iti mai iei si o amenda usturatoare, eu cel putin asa as face, daca as vedea masini cu tot felul de modificari implementate aiurea.

            Comment


            • Si la ce amenzi sunt acum nu cred ca mai renteaza.
              Auzi 1600 ron ca vorbesti la telefon.
              De maine imi cumpar pager frate.


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Le ține cu capacele puse.
                Cât despre vorbitul la telefon: avem Bluetooth.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Se inaspresc toate conditiile, inclusiv nepurtarea centurii se sanctioneaza cu 1600 ron. Si daca te grabesti un pic, trecerea pe rosu, amenda 4000 ron si suspendarea permisului. In plus ne achitarea amenzii in termen de 30 zile, duce automat la suspendarea permisului pana la plata amenzii.
                  Last edited by aris86; 4 February 2015, 14:47.

                  Comment


                  • [QUOTE=aris86;1648230]
                    Din ce am citit pe aici, niciun comentariu nu a fost pro. Ai grija pe cei dai banii, ca poate te opreste politia si iti mai iei si o amenda usturatoare, eu cel putin asa as face, daca as vedea masini cu tot felul de modificari implementate aiurea



                    Gustul omului !
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Astia vor cauta ori ce motiv sa amendeze acum.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      sigpic

                      Comment


                      • intr-un fel e bine! e prea mare dezordine in trafic!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Sa se si aplice, ca legi erau si pana acum...incalcate si de ei, si de noi, si foarte rar sanctionati doar noi...

                          Eu am fost amendat, si la un pas sa mi se ridice masina, ca am parcat pe loc hasurat, ( nu era in alta parte loc). Ii zic la comunitar ca nu aveam unde sa o pun, si ca nu incurca circulatia, da na, el zice ca legea e lege, si imi da amenda...
                          Acum, ia ghici unde era parcat nesimtitul in timp ce imi scria amenda... Da, ati ghicit, pe loc hasurat pe partea opusa unde am parcat eu
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Trebuia sa-l pui sa-si dea amenda singur !
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • Am primit proiectoarele, acum studiez locul unde o sa le montez........asa am sa fac t0rque....cu capacele puse am sa le tin.....
                              Attached Files
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Cum dreaq de nu sunt "rotunde"? Decupezi bara?


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google