Blocare Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Blocare Usi

    Salutare,

    Am urmatoarea problema, mi-a murit efectiv bateria si nu mai pot deschide usile autoturismului cu deschiderea centralizata. Partea mecanica de la usi numai functioneaza deoarece am scos parghile respective la suile din fata, mai pe scurt nu pot deschide usile cu cheia.

    Din cheie numai pot deschide decat porbagajul.

    Am rugamintea daca aveti vreo solutie sa pot intra in masina ori prin portbagaj ori alta modalitate. Ultima solutie fiind sa sparg geamul efectiv.

    Multumesc,

  • #2
    1 Ai postat in sectiunea de Logan II.
    2 Daca ai Logan I bancheta din spate e prinsa in suruburi, deci nu se poate scoate.

    3 Daca te pricepi, ai o baterie auto disponibila si ai actuator de blocare/deblocare broasca portbagaj incerci sa injectezi tensiune direct pe fire lui, vei putea sa deblochezi electric restul usilor.
    4 Daca 3 pica, incearca sa deblochezi capota (din sufa)
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      de ce ai scos parghiile?
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • #4
        Daca dai 12V pe firul actuatorului de portbagaj o sa reusesti sa arzi UCHul, insa nu sa deschizi usile...
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • #5
          Originally posted by iqgeo View Post
          Salutare,
          Am rugamintea daca aveti vreo solutie sa pot intra in masina ori prin portbagaj ori alta modalitate. Ultima solutie fiind sa sparg geamul efectiv.
          Multumesc,
          NU SPARGE NIMIC...

          Am eu o solutie fooooarteee simpla, dar nu ti-o spune aici ca iau BAN. NU trebuie sa fortezi nimic si nici sa intri prin portbagaj ca nu poti. Motivul este simplu,,pe langa traversa aia care are 4 suruburi cu,capetele in interior, mai ai si bancheta prinsa si aia in 2 suruburi tot cu,capetele in interior,,,deci iti poti lua gadul de a intra prin portbagaj.

          Deci,,daca stai prin zona Rahova/Sebastian te pot ajuta,,sau ma poti contacta in PM.

          Se poate inchide acest thread,,,colegul sta in celalalt capat al strazii mele NOROCOSUL
          Last edited by Ivan Marian; 5 February 2014, 12:03. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Ce bine, ai avut o sarma sa bagi pe langa geam?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #7
              Ce sarma, daca nu mai are parghiile?!?
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • #8
                Salutare 77sky,

                aici ma refer la acele parghi ale ialei, cate una per fiecare usa din fata(stanga sofer, drepta pasager).

                Multumesc,

                Salutare einstein1984

                am incercat si cu sarma,dar nu am reusit sub nici o forma.

                Multumesc,
                Last edited by iqgeo; 5 February 2014, 13:16. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  forteaza la capota sufa .... taie cu cu un cleste ... mai bine strici un plastic decat un geam

                  Comment


                  • #10
                    Ce de idei TRASNITE pe aici))) care mai de care mai costisitoare, cand de fapt totul este FOARTE SIMPLU, fara sarme, rangi, fortari de usi/capote, spargeri de geamuri si alte nebunii.

                    Comment


                    • #11
                      Deci ai reusit,hotz mic ce esti, sa-i deschizi usa?
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • #12
                        Unul e Ivan ))

                        Comment


                        • #13
                          Salutare

                          am rezolvat problema acest post se poate inchide . Va multumesc frumos.

                          Comment


                          • #14
                            acum ne-ai facut curiosi.... macar pe PM sa-mi zici si mie cum ati deschis masina...
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • #15
                              stil de bucuresti ..
                              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google