Masina Lovita Peste Noapte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Din a 3 a poza pare sa te fi lovit o masina albastra.

    Comment


    • #32
      E lovita in CITY PARK MALL constanta de o dacie logan alba si cica cei de la video nu pot sa vada numarul ....cum e posibil asa ceva ? TRAIM IN ROMANIA ....adica atunci la ce mai ai camere video in parcare ....alea ce filmeaza!
      POATE SA MA AJUTE CINEVA IN ACEST SENS ... sau unde sa mai sun sa fac o reclamatie !

      Comment


      • #33
        acum serios, la ce ai tu acolo, nu mi-as face griji. crezi ca iti aproba vreun asigurator sa vopseti aripa pentru aia ?! astea in bucuresti sunt normale.
        daca era mai rau sau indoita, mai ziceam... dar asa... iei benzina pe o carpa si o stergi si in mare parte va disparea.
        masina fiind alba, acolo e doar vopseaua ei. da cu carpa cu benzina si vorbim dupa aia.

        Comment


        • #34
          tinuletz ai casco cumva? ca daca da te rezolva ei,
          bine ca nu este mai rau, mai ales ca nu a ajuns la tabla sa dea rugina
          a zis bine colegul,poti sterge- degresa zona, si probabil nu mai ramane mult de retusat la ce se vede in poze

          Comment


          • #35
            Originally posted by B997NDL View Post
            acum serios, la ce ai tu acolo, nu mi-as face griji. crezi ca iti aproba vreun asigurator sa vopseti aripa pentru aia ?! astea in bucuresti sunt normale.
            daca era mai rau sau indoita, mai ziceam... dar asa... iei benzina pe o carpa si o stergi si in mare parte va disparea.
            masina fiind alba, acolo e doar vopseaua ei. da cu carpa cu benzina si vorbim dupa aia.

            Indiferent de asigurator sau nu .... aripa si bara trebuie sa arate ca noi ... ca nu au fost sterse, lovite de mine .... masina are 9 luni si 6000 km .... asa ca daca nu esti atent si fugi de la locul accidentului trebuie sa platesti. Masina mea e albastra si oricum nu cred ca e nevoie de benzina ca sa dau sa mi se duca si mie vopseaua shi daca asiguratorul zice ca nu e de vopsit atunci sa-i fac si lui pe masina una ca sa simta si el cum este !

            Comment


            • #36
              nu ti se duce deloc vospeaua, crede-ma. am avut destule din astea.
              va iesi vopseaua lui si nu se va mai vedea mare lucru.
              cat despre ce trebuie sa plateasca celalalt, nu cred ca vei reusi ceva.
              in primul rand nu cred ca-ti va aproba vreo firma de asigurari reparatia, care ar implica vopsirea aripii, pentru zgarieturile alea.
              stiu ca e nasol cand ai masina noua, dar in curand n-o sa le mai vezi.
              asteapta pana vor aparea lovituri de portiera in parcare, care vor lasa diferite ciobituri, sau (Doamne fereste) vreun carucior de hypermarket impins de vreun mos sau vreun copil...

              Comment


              • #37
                Si eu sunt de parere ca dauna e insesizabila, dar stiu perfect cum te simti cand masina e noua.

                Incearca pe plastic sa dai cu guma de sters, efectiv freci.. guma sa nu fie de aceea ieftina, plastificata, ca nu cred ca vei rezolva.

                Iar pe vopsea iese sigur cu putin polish (Prevent, gasesti pe oriunde), dat chiar de tine cu o carpa.

                Comment


                • #38
                  Momentan astept raspunsul celor de la politie unde am facut sesizarea .... orice firma de asigurari trebuie sa accepte orice fel de dauna ...ca doar nu am facut-o eu, ci e dovedita VIDEO ....deci eu banuiesc ca legile din ro nu-s asa de chioare.

                  Comment


                  • #39
                    este bine ca l au prins pe video,partea nasoala este ca nu au prins numarul de inmatriculare, deci politia nu prea are de unde sa l ia
                    casco la o masina noua este cam necesar- eu cu loganul vechi am avut doua intamplari naspa, o data mi a intrat o caruta in masina la socrii mei in sat( s au speriat caii si au fugit cu caruta), daune: capota portbagaj, bara spate si stopul stanga facute praf,si stopul dreapta ciobit ( putea fi si mai rau, puteau sa fie si aripa spate, contra-aripa stanga spate, si portiera stanga spate )
                    politia mi a zis ca sa l dau in judecata pe propietarul carutei,ca ei nu au ce sa faca-un betiv, care nu munceste, are o casa darapanata din chirpici, si 3 copii dar divortat- toti anii anteriori am avut casco, anul acela am renuntat zicand ca nu renteaza, asa ca.....
                    a 2a intamplare este cand m a lovit unul noaptea( pe la 12) , avand masina parcata in parcarea de la bloc de pe bulevard, un pusti de 18 ani a lovit 5 masini dintr o lovitura, a mea prima( a facut o din logan- sandero ) a facut 3 dauna totala la asigurari
                    si avea rca ul la carpatica, cu care iar trebuie sa te judeci ca sa iei ceva

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google